Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Inwestowanie, czyli jak pomnożyć pieniądze. I nwestowanie to lokowanie wolnych środków pieniężnych w sposób zapewniający w przyszłości osiągniecie lub.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Inwestowanie, czyli jak pomnożyć pieniądze. I nwestowanie to lokowanie wolnych środków pieniężnych w sposób zapewniający w przyszłości osiągniecie lub."— Zapis prezentacji:

1 Inwestowanie, czyli jak pomnożyć pieniądze

2 I nwestowanie to lokowanie wolnych środków pieniężnych w sposób zapewniający w przyszłości osiągniecie lub zwiększenie dochodów. Rodzaje Inwestycji rzeczowe w siebie we własne finansowe przedsi ę biorstwo

3 Inwestycje rzeczowe Nieruchomo ś ci (budynki, grunty, parcele, place itp.) Złoto (w postaci tzw. monet bulionowych lub sztabek) Monety bulionowe-to monety bite ze złotego kruszca w du ż ych ilo ś ciach przez mennic ę pa ń stwow ą. Dzieła sztuki (obrazy, antyki itp.) Kosztowno ś ci ( bi ż uteria, kamienie szlachetne, drogie alkohole)

4 Inwestycje finansowe Przewidywalne Nieprzewidywalne efekty inwestycji efekty inwestycji Obligacje Akcje Jednostki funduszy Waluty inwestycyjnych

5 Decyzję o formie inwestowania powinniśmy podejmować rozważnie. Każdy z nas jest w innej sytuacji: ma inne potrzeby inny stopień skłonności do ryzyka, inne możliwości finansowe, inny czas na osiągniecie założonego zysku. Nie ma więc uniwersalnej recepty na inwestowanie, ale za to jest pewna prawidłowość, którą wyraźnie daje się zaobserwować : im większe ryzyko jesteś w stanie podjąć, tym wyższe zyski możesz osiągnąć.

6 Maja Baranowska II B KONIEC Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Inwestowanie, czyli jak pomnożyć pieniądze. I nwestowanie to lokowanie wolnych środków pieniężnych w sposób zapewniający w przyszłości osiągniecie lub."

Podobne prezentacje


Reklamy Google