Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK MOJE MIASTO JEŹDZI Z GŁOWĄ ?. Jak moja szkoła jeździ z głową. Nasza szkoła istnieje od 1 września 1999r. Patronem jej jest Józef Wybicki, a dyrektorem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK MOJE MIASTO JEŹDZI Z GŁOWĄ ?. Jak moja szkoła jeździ z głową. Nasza szkoła istnieje od 1 września 1999r. Patronem jej jest Józef Wybicki, a dyrektorem."— Zapis prezentacji:

1 JAK MOJE MIASTO JEŹDZI Z GŁOWĄ ?

2 Jak moja szkoła jeździ z głową. Nasza szkoła istnieje od 1 września 1999r. Patronem jej jest Józef Wybicki, a dyrektorem Andrzej Raba.

3 Bank BGŻ Bank BGŻ dba o bezpieczeństwo młodych rowerzystów Realizowany od 2012 r. program Jeżdżę z Głową stawia sobie za cel promocję bezpieczeństwa na drodze oraz propagowanie wiedzy na temat obowiązujących przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży szkolnej z mniejszych miejscowości. Gimnazjaliści uczestniczący w programie, dzięki zaangażowaniu nauczycieli przy wsparciu policji, pogłębiają swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Następnie dzielą się ważnymi informacjami z rówieśnikami, młodszymi kolegami i wszystkimi mieszkańcami swoich miejscowości. Niejednokrotnie wraz z lokalnymi władzami proponują społecznie istotne zmiany.

4 Nasz szkoła bierze czynny udział w projekcie. Większość uczniów podpisała deklaracje i rozwiązała test sprawdzający wiedzę dotyczącą nowych przepisów ruchu drogowego. Odbyły się także zajęcia z Policjantem, który wytłumaczył nam jak ważne jest nasze bezpieczeństwo na drogach. Realizacja projektu w naszej placówce.

5 Ankiety Ankiety wypełnialiśmy na terenie naszego miasta. Oto wyniki naszej grupy:

6 Poprawne odpowiedzi A, C

7

8 Chcielibyśmy zaznaczyć że w naszym mieście znajduje się wiele niebezpiecznych miejsc o to przykład Skrzyżowanie drogi krajowej nr.8 z ulicą Bohaterów Getta.

9 Co robimy aby poprawić bezpieczeństwo ? Aby poprawić bezpieczeństwo na drogach Ząbkowickich: - Budowana jest obwodnica -Odnawiane są drogi w centrum miasta

10 Co powinno być jeszcze zrobione ? Aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach powinno się - Wybudować więcej progów zwalniających - Poprawić stan dróg na obrzeżach miasta - Lepiej oświetlić ulice - Wybudować ronda - Wybudować drogę rowerową

11 Nowe przepisy -Dopuszczenie poruszania się po jezdni rowerzystów obok siebie, o ile nie utrudnia to ruchu. -Dopuszczenie jazdy środkiem pasa na skrzyżowaniu. -Możliwość wyprzedzania wolno jadących pojazdów z prawej strony. -Zniesienie nakazu zatrzymania się rowerem w celu umożliwienia wyprzedzenia autom. -Dopuszczenie jazdy chodnikiem przy złych warunkach pogodowych.

12 Cel prezentacji Celem prezentacji jest zwrócenie uwagi na zmianę przepisów ruchu drogowego, a także zachęcenie do ich przestrzegania.

13 Ząbkowice Śląskie-Moje miasto które jeździ z głową :D

14


Pobierz ppt "JAK MOJE MIASTO JEŹDZI Z GŁOWĄ ?. Jak moja szkoła jeździ z głową. Nasza szkoła istnieje od 1 września 1999r. Patronem jej jest Józef Wybicki, a dyrektorem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google