Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum Nr 1 w projekcie Mały Archimedes 01.04.2010 r. – 31.08.2013 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum Nr 1 w projekcie Mały Archimedes 01.04.2010 r. – 31.08.2013 r."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum Nr 1 w projekcie Mały Archimedes 01.04.2010 r. – 31.08.2013 r.

2 Rozwój kompetencji kluczowych uczniów w zakresie matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii i przedsiębiorczości na poziomie szkół gimnazjalnych poprzez realizację programu własnego szkoły.

3 W dniach 14-15 maja 2010r nauczyciele realizujący projekt wzięli udział w seminarium naukowym z zakresu metod pracy z uczniem słabym i zdolnym, oraz rozwijania zainteresowań uczniów uczestniczących w projekcie. Nauczyciele na seminarium

4 Mały Archimedes obejmował 30 szkół z czterech województw, współfinansowany ze środków UE (EFS).

5 Fizyka Fizyka Geografia Geografia Matematyka Matematyka Chemia Chemia Biologia Biologia W ramach projektu,,Mały Archimedes w Gimnazjum nr 1 w Łukowie prowadzone były koła naukowe i zajęcia dodatkowe z przedmiotów (łącznie 550 godzin):

6 Dzięki projektowi szkoła wzbogaciła bazę dydaktyczną o pakiety edukacyjne i podręczniki na kwotę ok. 80 tys. zł oraz zestaw przyrządów: laptop, projektor multimedialny i tablica interaktywna

7 Projekt umożliwił uczniom zetknięcie się z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Uczniowie wyjechali na obozy do: - Instytutu Maksa Plancka w Getyndze, - Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych CERN w Genewie.

8 Wyjazdy do Instytutu Problemów Jądrowych Wyjazdy do Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku k. Otwocka w Świerku k. Otwocka Wyjazdy na Festiwale Innowatorów Wyjazdy na Festiwale Innowatorów Wyjazdy na konkursy matematyczno- przyrodnicze Wyjazdy na konkursy matematyczno- przyrodnicze Wyjazdy do szkół ponadgimnazjalnych Wyjazdy do szkół ponadgimnazjalnych Obozy naukowe w kraju: Obozy naukowe w kraju:

9 zajęcia w Akwarium Gdańskim, Słowińskim Parku Narodowym, Stacji Morskiej Instytutu Oceanograficznego,

10

11 Muzeum Motoryzacji i Techniki, Zajęcia w Obserwatorium Astronomicznym oraz w Puszczy Knyszyńskiej,

12

13 zajęcia w Ośrodku Edukacji Środowiskowej, wystawy przyrodnicze, rejs łodzią ze szklanym dnem. zwiedzanie Suwalskiego Parku Krajobrazowego

14

15 Wyjazdy do Ośrodka Atomistyki w Świerku: zajęcia laboratoryjne na temat promieniotwórczości i energetyki jądrowej, zwiedzanie reaktora MARIA.

16 8 grudnia 2012r. 1. Szymon Grzechnik 2. Mateusz Michalak 3. Karol Witek 3 grudnia 2011r. 1.Wojciech Jagielski 2.Karolina Grom 3.Weronika Mućka

17

18 EFEKTY REALIZACJI PROGRAMU MAŁY ARCHIMEDES rozbudzenie zainteresowań uczniów naukami matematyczno-przyrodniczymi, podniesienie umiejętności wyjaśniania zjawisk przyrodniczych, prowadzenia eksperymentów i wyciągania wniosków, podniesienie umiejętności logicznego myślenia, dostrzeganie problemów oraz ich rozwiązywanie, zwiększenie motywacji uczniów do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej na kierunkach matematyczno-przyrodniczych.

19

20 Eksperymenty przedstawione na Festiwalach Innowatorów w Augustowie, w których brali udział nasi uczniowie, zachęciły ich do przeprowadzenia podobnych doświadczeń w szkole. Mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zaciekawienia nimi kolegów i koleżanek z młodszych klas. Przedstawili własne pokazy przed publicznością z naszego gimnazjum.

21


Pobierz ppt "Gimnazjum Nr 1 w projekcie Mały Archimedes 01.04.2010 r. – 31.08.2013 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google