Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Magiczne Zioła i Rośliny

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Magiczne Zioła i Rośliny"— Zapis prezentacji:

1 Magiczne Zioła i Rośliny
Drodzy uczniowie! Stoicie przed wyborem przedmiotów, na kolejny rok nauki, mam nadzieję że ta prezentacja pomoże wam podjąć dobrą decyzję jeżeli chodzi o mój przedmiot. Zapraszam! Prof. Kate Mason

2 Na Lekcjach dowiecie się wszystkiego o magicznych roślinach, ziołach, grzybach.

3 Poznacie sposoby pielęgnacji tych roślin

4 A także ich magiczne Właściwości i zastosowanie w praktyce
Uzdrawianie Rośliny jako składniki eliksirów Własne właściwości roślin

5 · Nauszniki – aby uniknąć przeraźliwego krzyku mandragory,
Kilka ważnych spraw… Aby zostać dobrym zielarzem trzeba posiadać magiczne przedmioty takie jak: · Nauszniki – aby uniknąć przeraźliwego krzyku mandragory, · Smoczy nawóz – jest przechowywany w cynowej puszce, używany do ziół roślin, · Nawóz Lullabali – przechowuję się go w cynowej puszce, zasila się nim zioła i rośliny, · Rękawice ze skóry smoka – są bardzo pomocne, gdy chcemy przesadzić jakąś roślinę.

6 Co ma zbierać zielarz? ·         Korę drzew, ·         Korzenie i kłącza, ·         Kwiaty, ·         Łodygi i liście, ·        Owoce , ·        Pączki.

7 Podstawowe pojęcia: ·         Napar – wywar otrzymany przez zalanie ziół wrzącą wodą, ·         Odwar – wywar sporządzony z surowców odpornych na wysoką temperaturę, ·         Zielnik – zbiór (drukowana lub ręcznie wykonana) kolekcja opisanych rycin lub zasuszonych roślin, utrzymana zwykle w formie zeszytowej, ·         Użytki leśne – są to płody leśne i różne dobra materialne pozyskiwane z lasu, ·         Łąka – obszar lądowy, na którym rośnie zwarta roślinność zielna z dominującą lub znacznym udziałem traw.

8 Kodeks dobrego zielarza
· Zioła i rośliny należy szanować, · Należy stosować je umiejętnie i z umiarem, · Należy w sposób prawidłowy zbierać zioła ze stanu naturalnego i suszyć bądź wykorzystywać świeże, · Zrywać w określonym celu, · Nie marnotrawić, · Zbierać odpowiednie w odpowiedniej porze dla danej rośliny, · Nie deptać, · Nie używać różdżki, · Nie zbierać roślin trujących, · Suszyć oczyszczone z ziemi, pająków i innego robactwa, · Zioła wymagające przetworzenia poddawać procesowi maceracji, ekstrakcji i dopiero w takiej formie dodawać do eliksirów, · Zioła i rośliny maksymalnie suszyć przez rok, · Zioła świeże dodawać do eliksirów w formie podanej w recepturze, gdyż złe dołączenie składnika roślinnego może zepsuć wywar, wybuchnąć kociołek lub zmienić jego właściwości na trujące lub przeciwne, · Korzeń Rauwolfii zawsze siekać srebrnym nożem w pełnię księżyca.

9 Jest to przedmiot bardzo ważny dla każdego kto poważnie myśli o karierze magomedyka!!!

10 Pewnie wielu z was zastanawia się po co właściwie czarodziejom wiedza o roślinach, mam nadzieję że pomogę wam to zrozumieć Często się okazuję że czarodziejowi bardzo może się przydać żyłka ogrodnicza. W ogrodzie bowiem rośnie wiele składników magicznych eliksirów i niejedno lekarstwo na przeróżne dolegliwości mniej lub bardziej naturalnego pochodzenia, od trądziku począwszy, a na ukąszeniu węża i petryfikacji skończywszy. Niektóre zioła mogą nawet chronić przed zaprawionymi magią poczynaniami nieprzyjaciół, cały zaś sekret tkwi w tym, by wiedzieć na co która roślina pomaga, jakiej wymaga pielęgnacji i kiedy nadaje się do zbioru.

11 Zaciekawiłam was? Chcecie poszerzyć swoją wiedzę na temat magicznych roślin? Wybierzcie - magiczne rośliny i zioła! Do zobaczenia na lekcjach;) dziękuję za waszą uwagę prof. Kate mason


Pobierz ppt "Magiczne Zioła i Rośliny"

Podobne prezentacje


Reklamy Google