Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Drodzy uczniowie! Stoicie przed wyborem przedmiotów, na kolejny rok nauki, mam nadzieję że ta prezentacja pomoże wam podjąć dobrą decyzję jeżeli chodzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Drodzy uczniowie! Stoicie przed wyborem przedmiotów, na kolejny rok nauki, mam nadzieję że ta prezentacja pomoże wam podjąć dobrą decyzję jeżeli chodzi."— Zapis prezentacji:

1 Drodzy uczniowie! Stoicie przed wyborem przedmiotów, na kolejny rok nauki, mam nadzieję że ta prezentacja pomoże wam podjąć dobrą decyzję jeżeli chodzi o mój przedmiot. Zapraszam! Prof. Kate Mason MAGICZNE ZIOŁA I ROŚLINY

2 NA LEKCJACH DOWIECIE SIĘ WSZYSTKIEGO O MAGICZNYCH ROŚLINACH, ZIOŁACH, GRZYBACH.

3 POZNACIE SPOSOBY PIELĘGNACJI TYCH ROŚLIN

4 A TAKŻE ICH MAGICZNE WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE W PRAKTYCE Uzdrawianie Rośliny jako składniki eliksirów Własne właściwości roślin

5 KILKA WAŻNYCH SPRAW… Aby zostać dobrym zielarzem trzeba posiadać magiczne przedmioty takie jak: · Nauszniki – aby uniknąć przeraźliwego krzyku mandragory, · Smoczy nawóz – jest przechowywany w cynowej puszce, używany do ziół roślin, · Nawóz Lullabali – przechowuję się go w cynowej puszce, zasila się nim zioła i rośliny, · Rękawice ze skóry smoka – są bardzo pomocne, gdy chcemy przesadzić jakąś roślinę.

6 CO MA ZBIERAĆ ZIELARZ? · KORĘ DRZEW, · KORZENIE I KŁĄCZA, · KWIATY, · ŁODYGI I LIŚCIE, · OWOCE, · PĄCZKI.

7 PODSTAWOWE POJĘCIA: · NAPAR – WYWAR OTRZYMANY PRZEZ ZALANIE ZIÓŁ WRZĄCĄ WODĄ, · ODWAR – WYWAR SPORZĄDZONY Z SUROWCÓW ODPORNYCH NA WYSOKĄ TEMPERATURĘ, · ZIELNIK – ZBIÓR (DRUKOWANA LUB RĘCZNIE WYKONANA) KOLEKCJA OPISANYCH RYCIN LUB ZASUSZONYCH ROŚLIN, UTRZYMANA ZWYKLE W FORMIE ZESZYTOWEJ, · UŻYTKI LEŚNE – SĄ TO PŁODY LEŚNE I RÓŻNE DOBRA MATERIALNE POZYSKIWANE Z LASU, · ŁĄKA – OBSZAR LĄDOWY, NA KTÓRYM ROŚNIE ZWARTA ROŚLINNOŚĆ ZIELNA Z DOMINUJĄCĄ LUB ZNACZNYM UDZIAŁEM TRAW.

8 · Zioła i rośliny należy szanować, · Należy stosować je umiejętnie i z umiarem, · Należy w sposób prawidłowy zbierać zioła ze stanu naturalnego i suszyć bądź wykorzystywać świeże, · Zrywać w określonym celu, · Nie marnotrawić, · Zbierać odpowiednie w odpowiedniej porze dla danej rośliny, · Nie deptać, · Nie używać różdżki, · Nie zbierać roślin trujących, · Suszyć oczyszczone z ziemi, pająków i innego robactwa, · Zioła wymagające przetworzenia poddawać procesowi maceracji, ekstrakcji i dopiero w takiej formie dodawać do eliksirów, · Zioła i rośliny maksymalnie suszyć przez rok, · Zioła świeże dodawać do eliksirów w formie podanej w recepturze, gdyż złe dołączenie składnika roślinnego może zepsuć wywar, wybuchnąć kociołek lub zmienić jego właściwości na trujące lub przeciwne, · Korzeń Rauwolfii zawsze siekać srebrnym nożem w pełnię księżyca.

9 JEST TO PRZEDMIOT BARDZO WAŻNY DLA KAŻDEGO KTO POWAŻNIE MYŚLI O KARIERZE MAGOMEDYKA!!!

10 PEWNIE WIELU Z WAS ZASTANAWIA SIĘ PO CO WŁAŚCIWIE CZARODZIEJOM WIEDZA O ROŚLINACH, MAM NADZIEJĘ ŻE POMOGĘ WAM TO ZROZUMIEĆ Często się okazuję że czarodziejowi bardzo może się przydać żyłka ogrodnicza. W ogrodzie bowiem rośnie wiele składników magicznych eliksirów i niejedno lekarstwo na przeróżne dolegliwości mniej lub bardziej naturalnego pochodzenia, od trądziku począwszy, a na ukąszeniu węża i petryfikacji skończywszy. Niektóre zioła mogą nawet chronić przed zaprawionymi magią poczynaniami nieprzyjaciół, cały zaś sekret tkwi w tym, by wiedzieć na co która roślina pomaga, jakiej wymaga pielęgnacji i kiedy nadaje się do zbioru.

11 ZACIEKAWIŁAM WAS? CHCECIE POSZERZYĆ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT MAGICZNYCH ROŚLIN? WYBIERZCIE - MAGICZNE ROŚLINY I ZIOŁA! DO ZOBACZENIA NA LEKCJACH;) DZIĘKUJĘ ZA WASZĄ UWAGĘ PROF. KATE MASON


Pobierz ppt "Drodzy uczniowie! Stoicie przed wyborem przedmiotów, na kolejny rok nauki, mam nadzieję że ta prezentacja pomoże wam podjąć dobrą decyzję jeżeli chodzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google