Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CONRADINOWIEC ŚWIADOMYM KONSUMENTEM czyli JAK KUPOWAĆ Z GŁOWĄ ? ? ? ?? ?? ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CONRADINOWIEC ŚWIADOMYM KONSUMENTEM czyli JAK KUPOWAĆ Z GŁOWĄ ? ? ? ?? ?? ?"— Zapis prezentacji:

1 CONRADINOWIEC ŚWIADOMYM KONSUMENTEM czyli JAK KUPOWAĆ Z GŁOWĄ ? ? ? ?? ?? ?

2 To od niego zależy czy firma wykorzystująca na dalekich plantacjach tanią siłę roboczą albo zanieczyszczająca rzeki milionami ton odpadów utrzyma się na rynku. Jeśli będziemy kupować produkty oznaczone ekologicznymi znakami towarowymi, choć trochę pomożemy środowisku. ŚWIADOMY KONSUMENT MA WPŁYW NA TO, CO KUPUJE

3 czy naprawdę potrzebuję tego co zamierzam kupić? czy naprawdę potrzebuję tego co zamierzam kupić? czy to przemyślana decyzja czy tylko impuls? czy to przemyślana decyzja czy tylko impuls? czy mogę się bez tego obejść? czy mogę się bez tego obejść? czy nie lepiej jest pożyczyć albo naprawić starą lub kupić używaną? czy nie lepiej jest pożyczyć albo naprawić starą lub kupić używaną? WIEM CO CHCĘ! czyli dokładne określenie swoje potrzeb co to ja chciałam kupić???!

4 WYBIERAM PRODUKTY I OPAKOWANIA Z RECYKLINGU! Margerytka występuje na produktach, kt ó re nieznacznie wpływają na jakość środowiska, stosowany w krajach UE Znak zamiennie stosowany na produktach nadających się do recyklingu. Znak Wielokrotnego użytku oznacza, że to opakowanie nie jest jednorazowe i nadaje się wielokrotnego użycia. Znak Błękitny Anioł produkty z tym znakiem mają lepszą charakterystykę środowiskową od innych artykuł ó w z tej grupy towar ó w. W ocenie, opr ó cz zanieczyszczenia trzech podstawowych składnik ó w środowiska przyrodniczego (powietrza, wody, gleby), bierze się pod uwagę hałas oraz możliwości powstawania substancji szczeg ó lnie niebezpiecznych. Znak Recykling oznacza, że to opakowanie nadaje się do ponownego wykorzystania, tak aby powstał z niego nowy produkt Znak Szklany oznacza, że to opakowanie szklane nadaje się do ponownego wykorzystania

5 Każdą jednorazową torebkę z tworzywa sztucznego, czy papieru trzeba wyprodukować i dowieźć do sklepu, a to powoduje zużycie energii i emisje gazów cieplarnianych. dlatego..... ROBIĘ ZAKUPY Z WŁASNĄ TORBĄ! UŻYWAJ TORBY WIELOKROTNEGO UŻYTKU!!!

6 Masz wolny dzień -spędź je w sposób kreatywny, a nie w sklepie. Sztuczne światło w hipermarkecie źle wpływa na samopoczucie. Światło słoneczne dobrze działa na nasze ciało i umysł,wzmacnia nasz organizm. CZAS WOLNY SPĘDZAJ PRZY ŚWIETLE SŁONECZNYM!

7 http://ekologiczny.torun.pl/zielonymdogory/jak-byc-eko/18-styl-ycia/65-codzienne-ekodecyzje-wiadomy-konsument Prezentacja wykonana w oparciu o materiały ze strony internetowej:


Pobierz ppt "CONRADINOWIEC ŚWIADOMYM KONSUMENTEM czyli JAK KUPOWAĆ Z GŁOWĄ ? ? ? ?? ?? ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google