Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CONRADINOWIEC ŚWIADOMYM KONSUMENTEM

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CONRADINOWIEC ŚWIADOMYM KONSUMENTEM"— Zapis prezentacji:

1 CONRADINOWIEC ŚWIADOMYM KONSUMENTEM
czyli JAK KUPOWAĆ Z GŁOWĄ ? ? ? ? ? ? ? ?

2 BĄDŹ EKO- KUPUJ Z GŁOWĄ ŚWIADOMY KONSUMENT MA WPŁYW NA TO, CO KUPUJE
To od niego zależy czy firma wykorzystująca na dalekich plantacjach tanią siłę roboczą albo zanieczyszczająca rzeki milionami ton odpadów utrzyma się na rynku. Jeśli będziemy kupować produkty oznaczone ekologicznymi znakami towarowymi, choć trochę pomożemy środowisku. BĄDŹ EKO- KUPUJ Z GŁOWĄ

3 WIEM CO CHCĘ! czy naprawdę potrzebuję tego co zamierzam kupić?
czyli dokładne określenie swoje potrzeb co to ja chciałam kupić???! czy naprawdę potrzebuję tego co zamierzam kupić? czy to przemyślana decyzja czy tylko impuls? czy mogę się bez tego obejść? czy nie lepiej jest pożyczyć albo naprawić starą lub kupić używaną?

4 I OPAKOWANIA Z RECYKLINGU!
WYBIERAM PRODUKTY I OPAKOWANIA Z RECYKLINGU! Margerytka występuje na produktach, które nieznacznie wpływają na jakość środowiska, stosowany w krajach UE Znak Szklany oznacza, że to opakowanie szklane nadaje się do ponownego wykorzystania Znak Wielokrotnego użytku oznacza, że to opakowanie nie jest jednorazowe i nadaje się wielokrotnego użycia. Znak Recykling oznacza, że to opakowanie nadaje się do ponownego wykorzystania, tak aby powstał z niego nowy produkt Znak Błękitny Anioł produkty z tym znakiem mają lepszą charakterystykę środowiskową od innych artykułów z tej grupy towarów. W ocenie, oprócz zanieczyszczenia trzech podstawowych składników środowiska przyrodniczego (powietrza, wody, gleby), bierze się pod uwagę hałas oraz możliwości powstawania substancji szczególnie niebezpiecznych. Znak zamiennie stosowany na produktach nadających się do recyklingu.

5 ROBIĘ ZAKUPY Z WŁASNĄ TORBĄ! UŻYWAJ TORBY WIELOKROTNEGO UŻYTKU!!!
Każdą jednorazową torebkę z tworzywa sztucznego, czy papieru trzeba wyprodukować i dowieźć do sklepu, a to powoduje zużycie energii i emisje gazów cieplarnianych. dlatego..... UŻYWAJ TORBY WIELOKROTNEGO UŻYTKU!!!

6 CZAS WOLNY SPĘDZAJ PRZY ŚWIETLE SŁONECZNYM!
Masz wolny dzień -spędź je w sposób kreatywny, a nie w sklepie. Sztuczne światło w hipermarkecie źle wpływa na samopoczucie. Światło słoneczne dobrze działa na nasze ciało i umysł ,wzmacnia nasz organizm.

7 Prezentacja wykonana w oparciu o materiały ze strony internetowej:


Pobierz ppt "CONRADINOWIEC ŚWIADOMYM KONSUMENTEM"

Podobne prezentacje


Reklamy Google