Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Odżywiaj się zdrowo. 2 Zasady zdrowego odżywiania Zawsze kupuj świeże produkty spożywcze. Sprawdzaj datę produkcji i termin przydatności do spożycia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Odżywiaj się zdrowo. 2 Zasady zdrowego odżywiania Zawsze kupuj świeże produkty spożywcze. Sprawdzaj datę produkcji i termin przydatności do spożycia."— Zapis prezentacji:

1 1 Odżywiaj się zdrowo

2 2 Zasady zdrowego odżywiania Zawsze kupuj świeże produkty spożywcze. Sprawdzaj datę produkcji i termin przydatności do spożycia. Unikaj produktów zawierające sztuczne barwniki lub konserwanty. Nie kupuj produktów nieznanego pochodzenia. Odżywiaj się zgodnie z zaleceniami piramidy zdrowia. Przestrzegaj zasad zdrowego odżywiania. Odżywiaj się zdrowo

3 3 Odżywiaj się zdrowo Piramida Zdrowia tłuszcze proteiny owoce warzywa węglowodany

4 4 Odżywiaj się zdrowo Najważniejsze produkty spożywcze to te, które powinieneś jeść codziennie: Chleb Makaron Ryż Kasza Inne produkty

5 5 Dostarczają twojemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Wzmacniają twój organizm. Regulują procesy zachodzące w tkankach. Pozwolą zachować dobre zdrowie i kondycję. Odżywiaj się zdrowo Bardzo ważne są owoce i warzywa

6 6 mięsie, rybach, produktach mlecznych, nabiale, orzechach. Odżywiaj się zdrowo Białko Białko jest niezbędne dla naszego zdrowia i życia. Jest podstawowym budulcem naszych tkanek. Organizm człowieka nie potrafi magazynować białka, więc pamiętajmy, żeby je regularnie dostarczać. Najwięcej białka znajduje się w:

7 7 Odżywiaj się zdrowo Tłuszcze Skoncentrowane źródło energii. Jednak tłuszcz w nadmiarze doprowadza do rozwijania się tłuszczyku. Zachowajmy więc rozwagę i dostarczajmy go w umiarkowanych ilościach.

8 8 Odżywiaj się zdrowo Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, Jako smakujesz, aż się zepsujesz. Tam człowiek prawie widzi na jawie I sam to powie, że nic nad zdrowie Ani lepszego, ani droższego; Bo dobre kamienie, także wiek młody I dar urody, miejsca wysokie, Władze szerokie, dobre są, ale - Gdy zdrowie w cale. Gdzie nie masz siły, I świat niemiły, klejnocie drogi, Mój dom ubogi oddany tobie Ulubuj sobie! Jan Kochanowski „Na zdrowie”


Pobierz ppt "1 Odżywiaj się zdrowo. 2 Zasady zdrowego odżywiania Zawsze kupuj świeże produkty spożywcze. Sprawdzaj datę produkcji i termin przydatności do spożycia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google