Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy warto uczyć się języków obcych?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy warto uczyć się języków obcych?"— Zapis prezentacji:

1 Czy warto uczyć się języków obcych?

2 26.09 Europejski Dzień Języków European Day of Languages
Journée Européenne des Langues Europäischen Tag der Sprachen

3

4 Les langues ouvrent toutes les portes !
Język otwiera drzwi! Sprachen öffnen Türen! Language Opens Doors!

5 Dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Świat słów Żyjemy w epoce globalnej komunikacji, a środkiem, dzięki, któremu może się ona odbywać, jest język. Eksperci szacują, że obecnie na świecie używana jest oszałamiająca liczba od 5000 do języków, nie wspominając o wszystkich dialektach i odmianach tych języków. Najpopularniejszymi 12 spośród nich mówi około trzech piątych, a najpopularniejszymi 30 – ponad trzy czwarte ludzkości.

6 Wśród tych liczb pół miliarda obywateli 27 unijnych państw członkowskich mówi 23 językami urzędowymi, a istnieją jeszcze języki regionalne i język mniejszości narodowych. Najpopularniejszym językiem używanym w UE jako ojczysty jest język niemiecki, którym mówi około 90 milionów ludzi. Kolejne najpowszechniej używane języki to angielski, francuski i włoski.

7 Czy warto uczyć się języków obcych?
Znajomość języka obcego pozwala bez problemów poruszać się w otaczającym nas świecie. Bez umiejętności posługiwania się językiem obcym nie można znaleźć dobrej pracy, zrelaksować się, czy też poznać kultury innego narodu.

8 Języki obce pozwalają swobodnie podróżować za granicą
Języki obce pozwalają swobodnie podróżować za granicą. Znając język kraju do którego jedziemy, nie mamy problemów w rozmowie z ludźmi, którzy tam mieszkają. Możemy bez problemów pytać o drogę, zrobić zakupy czy też zwiedzać zabytki.

9 Nauka nowego języka pobudza umysł do myślenia i zapamiętywania
Nauka nowego języka pobudza umysł do myślenia i zapamiętywania. Jest to świetna metoda na utrzymywanie, bądź poprawę kondycji umysłowej. Dzieci i studenci uczący się języków obcych otrzymują zazwyczaj lepsze wyniki w nauce i są bardziej kreatywni w rozwiązywaniu problemów. Języka możemy uczyć się też dla własnej satysfakcji. Coraz więcej osób tak właśnie robi. Mimo, że rozstali się ze szkołą nadal pogłębiają swoją wiedzę. Języki obce są częścią codziennego życia i pomagają zrozumieć innych ludzi z obcego kraju. Dlatego właśnie warto się ich uczyć.

10 Wskazówki jak uczyć się języków obcych
Trening czyni mistrza to stare przysłowie, ale jak zawsze aktualne. Znajomości języka nie da się nabyć w sposób magiczny, przychodzi ona po latach ćwiczeń

11 Wskazówki jak uczyć się języków obcych
Baw się i ciesz się zdobywanym doświadczeniem. Jeśli podchodzi się do nauki języka jako do nudnego i męczącego zadania, nie będzie ona efektywna, a motywacja będzie spadać.

12 Wskazówki jak uczyć się języków obcych
Ucz się tak, jak lubisz. Każdy uczy się na swój sposób, dlatego najlepiej jest eksperymentować i samemu określić, co jest dla nas skuteczne. Warto zaplanować naukę języka w taki sposób, aby odpowiadała ona nam i naszemu trybowi życia.

13 Wskazówki jak uczyć się języków obcych
Codziennie miej kontakt z językiem którego chcesz się nauczyć. Nie chodzi o codzienne uczenie się nowych słówek czy też robienia różnego rodzaju ćwiczeń gramatycznych. Chodzi po prostu o to, żeby przyzwyczajać się do nowego języka. Słuchaj piosenek, oglądaj filmy w obcym języku. Nawet jeżeli nic nie rozumiesz to wiele rzeczy można zrozumieć z kontekstu. Warto osłuchać się z prawidłową wymową, akcentem

14 Wskazówki jak uczyć się języków obcych
Jak najwięcej mów w obcym języku. Nie bój się popełniać błędy. Nikt nie nauczy się nowych rzeczy nie popełniając błędów. Jeśli nie masz możliwości porozmawiania z kimś w obcym języku to mów do samego siebie. Nie ważne co. Ważne żeby mówić. Mów to co przyjdzie ci do głowy, to co pamiętasz z nauki. Nazywaj przedmioty oraz czynności. Ten sposób bardzo pomaga rozwijać umiejętności językowe.

15 Wskazówki jak uczyć się języków obcych
Słuchaj piosenek w obcym języku

16 Language Facts 

17 There are between 6000 and 7000 languages in the world - spoken by six billion people divided into 189 independent states.

18 There are about 225 indigenous languages in Europe - roughly 3% of the world’s total.  

19 Languages are related to each other like the members of a family
Languages are related to each other like the members of a family. Most European languages belong to the large Indo-European family.

20 Most European languages belong to three broad groups: Germanic, Romance and Slavic

21 The Germanic family of languages includes: Danish, Norwegian, Swedish, Icelandic, German, Dutch, English and Yiddish, among others.

22 The Romance languages include Italian, French, Spanish, Portuguese and Romanian, among others.   

23 The Slavic languages include Russian, Ukrainian, Belarussian, Polish, Czech, Slovak, Slovenian, Serbian, Croatian, Macedonian, Bulgarian and others. 

24 Most European languages use the Latin alphabet
Most European languages use the Latin alphabet. Some Slavic languages use the Cyrillic alphabet. Greek, Armenian, Georgian and Yiddish have their own alphabet.

25 There are about 225 indigenous languages in Europe - roughly 3% of the world’s total.  

26 Opracowała S.Tomas  


Pobierz ppt "Czy warto uczyć się języków obcych?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google