Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Myszyniec, 2011. Spis treści 1.Wstęp 2.Samodoskonalenie – motywacja 3.Mnemotechniki – sztuczki pamięciowe 4.Nauka z partnerem 5.Metody nauczania języka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Myszyniec, 2011. Spis treści 1.Wstęp 2.Samodoskonalenie – motywacja 3.Mnemotechniki – sztuczki pamięciowe 4.Nauka z partnerem 5.Metody nauczania języka."— Zapis prezentacji:

1 Myszyniec, 2011

2 Spis treści 1.Wstęp 2.Samodoskonalenie – motywacja 3.Mnemotechniki – sztuczki pamięciowe 4.Nauka z partnerem 5.Metody nauczania języka Metoda Callana Metoda SITA 6.Bibliografia

3 Znajomość języka angielskiego jest bardzo potrzebna we współczesnym świecie. Ważne jest, aby uczyć się go efektywnie. Oto kilka sposobów by efekt naszej pracy był bardziej widoczny

4 Samodoskonalenie – motywacja Nie ma cudownego przepisu na szybką i łatwą naukę języka obcego, ale jest pewien klucz do sukcesu, od którego będzie zależeć jak szybko i jak chętnie opanujemy angielski... Pomyśl przez chwilę, dlaczego uczysz się języka obcego... a. podoba Ci się ten język b. chciałbyś umieć dogadać się nie tylko na migi na wakacjach c. będziesz miał/a większe szanse na rynku pracy d. to Twoja inwestycja na przyszłość e. lubisz się rozwijać i ciągle uczysz się f. wymagają tego od Ciebie przełożeni g. uczysz się języka w szkole i za jego znajomość dostajesz oceny h. musisz zdać egzamin z języka obcego A może jeszcze jakiś inny powód?

5 to strategie poprawiające funkcjonowanie pamięci, oparte zazwyczaj na efektywnej organizacji i integracji zapamiętywanych informacji

6 Interaktywne wyobrażenia To najprawdopodobniej najskuteczniejsza technika, gdyż większość osób jest tzw. wzrokowcami, co oznacza, że lepiej zapamiętują rzeczy, które widzą. Podczas nauki nowych słówek, jak najwięcej sobie WYOBRAŻAJ, tzn. nie ucz się tylko par: słówko polskie - słówko angielskie, ale przede wszystkim wyobraź sobie przedmiot/sytuację, której to słówko dotyczy. Mogą to być nawet absurdalne obrazy, jednak wymyślone przez Ciebie samego, angażują większe pokłady możliwości Twojej pamięci.

7 Rymowanki i Historyjki Druga, równie skuteczna technika to rymowanki i historyjki z wykorzystaniem nowo poznanych słówek. Są to dobre techniki do zapamiętania bardziej abstrakcyjnych pojęć, które trudniej sobie wyobrazić. Wymyślenie krótkiego wierszyka (składającego się nawet z dwóch wyrazów) czy historyjki.

8 Metody nauczania języka Metoda Callana Nauka opiera się na konwersacji. Uczniowie są na wyrywki pytani o różne rzeczy związane ze słownictwem wprowadzanym na danej lekcji i przy braku czasu na głębsze zastanowienie się – mają udzielać odpowiedzi. Założeniem jest używanie tylko i wyłącznie języka nauczanego bez podpowiedzi w języku ojczystym uczniów. Duży nacisk kładzie się na powtórzenia materiału, bowiem w tej metodzie uczniowie nie mogą zapisywać nowych słówek i robić notatek. Nauczyciel ma za zadanie natychmiastowe poprawianie błędów w wypowiedziach uczniów.

9 Wady i Zalety Zalety: Uczeń zmuszany jest do mówienia Aktywny udział uczniów w lekcji Różnorodność słownictwa Wady: - Nieuwzględnianie narodowości a zarazem języka macierzystego uczniów. Powoduje to niezrozumienie wielu zasad gramatycznych - Metoda nie uczy dobrze czytania i pisania, jest skoncentrowana na mówieniu

10 Metody nauczania języka Metoda SITA System SITA to doskonała metoda na szybkie i efektywne poznanie nowego języka. Łączy w sobie dobrodziejstwa relaksacji z wysoką skutecznością zapamiętywania informacji. Profesjonalny dobór treści lekcyjnych sprawia, że kursy SITA są szczególnie cenione przez wszystkich, którzy prowadzą aktywny tryb życia, a znajomość języków jest im niezbędna do nauki i pracy.

11 System SITA to doskonała metoda na szybkie i efektywne poznanie nowego języka. Łączy w sobie dobrodziejstwa relaksacji z wysoką skutecznością zapamiętywania informacji. Profesjonalny dobór treści lekcyjnych sprawia, że kursy SITA są szczególnie cenione przez wszystkich, którzy prowadzą aktywny tryb życia, a znajomość języków jest im niezbędna do nauki i pracy.

12 Bibliografia 1.Komorowska, H. 2001. Metodyka nauczania języków obcych. Warszawa: Fraszka Edukacyjna. 2.http://pl.wikipedia.org/wiki/System_Sita 3.www.sita.pl 4.www.sita.edu.pl

13


Pobierz ppt "Myszyniec, 2011. Spis treści 1.Wstęp 2.Samodoskonalenie – motywacja 3.Mnemotechniki – sztuczki pamięciowe 4.Nauka z partnerem 5.Metody nauczania języka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google