Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Czym jest program STEP? rozwój nowe kultury doświadczenie poznawanie świata zadowolenie nauka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Czym jest program STEP? rozwój nowe kultury doświadczenie poznawanie świata zadowolenie nauka."— Zapis prezentacji:

1

2 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Czym jest program STEP? rozwój nowe kultury doświadczenie poznawanie świata zadowolenie nauka niezależność samodzielność

3 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Czym jest program STEP? STEP jest największym w Polsce i na świecie międzynarodowym programem wymiany praktyk studenckich przeznaczonym dla studentów prawa i młodych prawników Program ciągle dynamicznie się rozwija i obecnie obejmuje swoim zasięgiem ponad 40 krajów Umożliwia zdobycie wiedzy o systemach prawnych innych państw podczas praktyki trwającej od 2 tygodni do 2 lat

4 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Czym jest program STEP? 450 praktyk międzynarodowych Każdego roku ELSA International oferuje około 450 praktyk międzynarodowych we wszystkich państwach Europy, a także w USA, Indiach, Japonii i wielu innych miejscach poza Europą Praktyki odbywają się w firmach prawniczych, w sądach, a także w instytucjach państwowych oraz na uniwersytetach Praktykodawca określa czas odbywania praktyki, który najbardziej mu odpowiada – co do zasady są to 4 tygodnie

5 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Rola ELSA w programie STEP ELSA nie tylko organizuje praktyki międzynarodowe oferowane w ramach programu STEP. Towarzyszy praktykantowi również po zakwalifikowaniu się na praktykę. Przedstawiciele Grupy Lokalnej organizującej praktykę mają stały kontakt ze studentem i pomagają w rozwiązywaniu pojawiających się problemów. Utrzymują również stały kontakt z Grupą Lokalną, z której pochodzi praktykant. Dzięki ELSA nie zostaniesz więc zostawiony samemu sobie w obcym kraju!

6 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Rola ELSA w programie STEP pomoc przy uzyskaniu wizy pomoc w znalezieniu zakwaterowania odbiór z dworca / lotniska ciekawy program socjalny pomoc w razie nieprzewidzianych problemów GRUPA LOKALNA ORGANIZUJĄCA PRAKTYKĘ ZAPEWNI CI

7 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Aplikowanie na praktykę międzynarodową STEP 1STEP 2 Zgłoś się do Grupy Lokalnej na swoim Wydziale. Poproś o listę dostępnych praktyk międzynarodowych. STEP 3 Wybierz praktykę, w której chciałbyś uczestniczyć i wypełnij formularz aplikacyjny.

8 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Aplikowanie na praktykę międzynarodową STEP 3 Wybierz praktykę, w której chciałbyś uczestniczyć i wypełnij formularz aplikacyjny. – c.d. Aplikowanie na praktyki międzynarodowe jest BEZPŁATNE. Pamiętaj, że każda praktyka ma ostateczny termin aplikowania (DEADLINE) i można się starać o przyjęcie na nią tylko dopóki nie upłynie ten termin.

9 Aplikowanie na praktykę międzynarodową Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) STEP 4 Po wypełnieniu Twoja aplikacja trafia do Grupy Lokalnej ELSA, która zorganizowała praktykę i jest przez nią przekazywana praktykodawcy. Grupa Lokalna na Twoim Wydziale Grupa Lokalna – organizator praktyki PRAKTYKODAWCA

10 Aplikowanie na praktykę międzynarodową Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) STEP 5 Wyniki rekrutacji W ciągu 2 lub 3 tygodni od upływu terminu aplikowania powinieneś otrzymać wyniki rekrutacji, dlatego CZĘSTO SPRAWDZAJ SKRZYNKĘ MAILOWĄ CZĘSTO SPRAWDZAJ SKRZYNKĘ MAILOWĄ.

11 Aplikowanie na praktykę międzynarodową Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) STEP 6 Udało się! Jedziesz na praktykę! Jeśli natomiast się nie powiodło, to pamiętaj, że w ramach opłaty manipulacyjnej możesz aplikować na wiele innych ciekawych praktyk międzynarodowych, więc NIE REZYGNUJ!

12 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Korzyści z uczestnictwa w programie STEP Dlaczego warto brać udział w praktykach międzynarodowych organizowanych przez ELSA International? zdobywasz doświadczenie potrzebne w późniejszej pracy zawodowej uczysz się języka obcego poznajesz inne systemy prawne zawierasz nowe znajomości i zdobywasz międzynarodowe kontakty NIE ZWLEKAJ WIĘC DŁUŻEJ! SKORZYSTAJ Z SZANSY JAKĄ DAJE CI STEP!

13 Zapraszamy do udziału w STEP i aplikowania na praktyki międzynarodowe

14 Kontakt w sprawie praktyk międzynarodowych: Jan Uniejewski Asystent ds. Praktyk Międzynarodowych i Programu Erasmus Grupa Lokalna ELSA Szczecin tel – 799 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Przygotowali: Anna Adam, Jan Uniejewski


Pobierz ppt "Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Czym jest program STEP? rozwój nowe kultury doświadczenie poznawanie świata zadowolenie nauka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google