Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich Student Trainee Exchange Programme (STEP ) Student Trainee Exchange Programme (STEP )

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich Student Trainee Exchange Programme (STEP ) Student Trainee Exchange Programme (STEP )"— Zapis prezentacji:

1 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich Student Trainee Exchange Programme (STEP ) Student Trainee Exchange Programme (STEP )

2 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Czym jest program STEP? rozwój nowe kultury doświadczenie poznawanie świata zadowolenie nauka niezależność samodzielność

3 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Czym jest program STEP? STEP jest największym w Polsce i na świecie międzynarodowym programem wymiany praktyk studenckich przeznaczonym dla studentów prawa i młodych prawników 39 krajów europejskich program ciągle dynamicznie się rozwija i obecnie obejmuje swoim zasięgiem 39 krajów europejskich umożliwia zdobycie wiedzy o systemach prawnych innych państw podczas praktyki trwającej od 2 do 78 tygodni

4 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Czym jest program STEP? 450 płatnych praktyk każdego roku ELSA International oferuje około 450 płatnych praktyk we wszystkich państwach Europy, a także w USA, Indiach i wielu innych miejscach poza Europą praktyki odbywają się w firmach prawniczych, w sądach, a także w instytucjach państwowych oraz na uniwersytetach praktykodawca określa czas odbywania praktyki, który najbardziej mu odpowiada – z reguły są to 4 tygodnie

5 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Rola ELSA w programie STEP ELSA nie tylko organizuje praktyki międzynarodowe oferowane w ramach programu STEP. Towarzyszy praktykantowi również po zakwalifikowaniu się na praktykę. Przedstawiciele Grupy Lokalnej organizującej praktykę mają stały kontakt ze studentem i pomagają w rozwiązywaniu pojawiających się problemów. Utrzymują również stały kontakt z Grupą Lokalną, z której pochodzi praktykant. Dzięki ELSA nie zostaniesz zostawiony samemu sobie w obcym kraju!

6 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Rola ELSA w programie STEP pomoc przy uzyskaniu wizy pomoc w znalezieniu zakwaterowania odbiór z dworca / lotniska ciekawy program socjalny pomoc w razie nieprzewidzianych problemów GRUPA LOKALNA ORGANIZUJĄCA PRAKTYKĘ ZAPEWNI CI

7 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Aplikowanie na praktykę międzynarodową STEP 1STEP 2 Zgłoś się do Grupy Lokalnej na swoim Wydziale. Poproś o listę dostępnych praktyk międzynarodowych. STEP 3 Wybierz praktykę, w której chciałbyś uczestniczyć i wypełnij formularz aplikacyjny.

8 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Aplikowanie na praktykę międzynarodową STEP 3 Wybierz praktykę, w której chciałbyś uczestniczyć i wypełnij formularz aplikacyjny. – c.d. 5 EURO Jeśli aplikujesz po raz pierwszy uiszczasz opłatę manipulacyjną w wysokości 5 EURO. Upoważnia Cię ona do aplikowania przez rok na wszystkie dostępne praktyki STEP. Pamiętaj, że każda praktyka ma ostateczny termin aplikowania (DEADLINE) i można się starać o przyjęcie na nią tylko dopóki nie upłynie ten termin.

9 Aplikowanie na praktykę międzynarodową Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) STEP 4 Po wypełnieniu Twoja aplikacja trafia do Grupy Lokalnej ELSA, która zorganizowała praktykę i jest przez nią przekazywana praktykodawcy. Grupa Lokalna na Twoim Wydziale Grupa Lokalna – organizator praktyki PRAKTYKODAWCA

10 Aplikowanie na praktykę międzynarodową Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) STEP 5 Wyniki rekrutacji CZĘSTO SPRAWDZAJ SKRZYNKĘ MAILOWĄ W ciągu 2 lub 3 tygodni od upływu terminu aplikowania powinieneś otrzymać wyniki rekrutacji, dlatego CZĘSTO SPRAWDZAJ SKRZYNKĘ MAILOWĄ.

11 Aplikowanie na praktykę międzynarodową Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) STEP 6 Udało się! Jedziesz na praktykę! Jeśli natomiast się nie powiodło, to pamiętaj, że w ramach opłaty manipulacyjnej możesz aplikować na wiele innych ciekawych praktyk międzynarodowych, więc NIE REZYGNUJ!

12 Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP) Korzyści z uczestnictwa w programie STEP Dlaczego warto brać udział w praktykach międzynarodowych organizowanych przez ELSA International? zdobywasz doświadczenie potrzebne w późniejszej pracy zawodowej uczysz się języka obcego poznajesz inne systemy prawne zawierasz nowe znajomości i zdobywasz międzynarodowe kontakty NIE ZWLEKAJ WIĘC DŁUŻEJ! SKORZYSTAJ Z SZANSY, JAKĄ DAJE CI STEP!

13 Kontakt Kontakt w sprawie praktyk międzynarodowych: Anna Adam Wiceprezes ds. Międzynarodowego Programu Wymiany Praktyk Studenckich ELSA Poland 2010 e-mail: anna.adam@elsa.org.pl ORAZ W siedzibie ELSA na Twoim Wydziale ! Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

14 Zapraszamy do uczestnictwa w programie STEP!


Pobierz ppt "Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich Student Trainee Exchange Programme (STEP ) Student Trainee Exchange Programme (STEP )"

Podobne prezentacje


Reklamy Google