Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOŁO NAUKOWE RYNKU FINANSOWEGO PRZY WYDZIALE ZARZĄDZANIA UTP

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOŁO NAUKOWE RYNKU FINANSOWEGO PRZY WYDZIALE ZARZĄDZANIA UTP"— Zapis prezentacji:

1 KOŁO NAUKOWE RYNKU FINANSOWEGO PRZY WYDZIALE ZARZĄDZANIA UTP

2 CZYM SIĘ ZAJMUJEMY? Aktywnie uczestniczymy w spotkaniach oraz wyjazdach mających na celu pogłębienie wiedzy na temat rynku finansowego uczestniczymy w spotkaniach organizowanych w Punkcie Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BZ WBK pogłębiamy wiedzę na temat inwestowania

3 CZYM SIĘ ZAJMUJEMY? poznaliśmy zasady, jakie musi spełnić spółka, aby wejść na giełdę wyszukujemy różnice w rodzajach notowań uczestniczyliśmy w szkoleniu Domu Maklerskiego X- Trade Brokers

4 CZYM SIĘ ZAJMUJEMY? organizujemy spotkania z władzami i członkami zarządów oraz rad nadzorczych spółek notowanych na GPW reprezentujemy Uniwersytet Technologiczno- Przyrodniczy w wielu Internetowych Grach Giełdowych

5 CZYM SIĘ ZAJMUJEMY? zwiedzaliśmy Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie

6 CASH FLOW Podjęliśmy współpracę z Klubem Cash Flow. Uczestniczyliśmy w prelekcjach dotyczących m.in. przepływów pieniężnych. Raz w tygodniu spotykaliśmy się, aby czynnie uczestniczyć w grze „Cashflow 101”.

7 Gra uczy jak wyrwać się z "wyścigu szczurów" poprzez budowę wpływów przekraczających wydatki (dochód pasywny). Swoją wiedzę pogłębialiśmy również poprzez czytanie książek Roberta Kiyosaki`ego, autora książek o inwestowaniu pieniędzy, jest on również autorem gry.

8 Sala notowań

9 Codziennie tradycyjnym i dziś już symbolicznym uderzeniem dzwonu ogłasza się otwarcie i zamknięcie sesji giełdowej. Obecny dzwon jest drugim dzwonem Giełdy. Został zamontowany po pęknięciu pierwszego – podarunku od Francji.

10 Nasze wyobrażenie o giełdzie Giełda w rzeczywistości

11 Pomysł byka uformowanego z kart ceduły giełdowej narodził się w 10 rocznicę funkcjonowania Giełdy. Dziś ten stworzony przez artystów oryginalny symbol hossy giełdowej stojący w holu Centrum Giełdowego jest ulubionym tłem pamiątkowych zdjęć młodzieży licznie odwiedzającej Giełdę, a także uczestników szkoleń, seminariów i konferencji odbywających się w Sali Notowań.

12 Stalowy byk giełdowy to młodszy brat „byka z kart ceduły” - rodził się podczas uroczystych obchodów 15-lecia Giełdy. Artyści przez kilka godzin na oczach zgromadzonych widzów spawali poszczególne elementy jego oryginalnej postaci.

13

14

15

16


Pobierz ppt "KOŁO NAUKOWE RYNKU FINANSOWEGO PRZY WYDZIALE ZARZĄDZANIA UTP"

Podobne prezentacje


Reklamy Google