Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wielu z nas chciałoby włączyć się w różne działania, które służyłyby innym, a nam dałyby satysfakcję i radość. Chcemy przedstawić Wam kilka propozycji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wielu z nas chciałoby włączyć się w różne działania, które służyłyby innym, a nam dałyby satysfakcję i radość. Chcemy przedstawić Wam kilka propozycji."— Zapis prezentacji:

1 Wielu z nas chciałoby włączyć się w różne działania, które służyłyby innym, a nam dałyby satysfakcję i radość. Chcemy przedstawić Wam kilka propozycji wspólnych działań.

2

3

4 Nie od dziś wiadomo że gdyby nie las nie było by nas. Więc dlaczego ciągle go zaśmiecamy ? Jeżeli jest już w nim dużo śmieci to może warto go posprzątać. Na pewno to dużo pomoże, a nie zaszkodzi ;) Nie od dziś wiadomo, że gdyby nie las nie było by nas. Więc dlaczego ciągle go zaśmiecamy? W naszych okolicznych lasach jest dużo śmieci może zrobimy wiosenne porządki i posprzątamy je. Na pewno to dużo pomoże, a nie zaszkodzi;) Las od zawsze żyje z nami opiekujmy się lasami one nam za to dadzą szczęście, cisze i radość :P

5 Każdy z nas wyrzucając jeden papierek skraca swoje życie. Pomyślmy? Gdyby każdy człowiek wyrzucił po jednym papierku w lesie zaśmiecił by go, a jednocześnie doprowadził do wyginięcia wielu ludzi i zwierząt. Wiadomo, że każdy z nas może zapobiec temu smutnemu zdarzeniu. Wystarczy, że nie będziemy zaśmiecać lasów i zaczniemy je sprzątać nakłaniając innych do tego samego. W końcu nic nie stracimy, a zyskamy. Więc zastanówmy się czy chcemy zniknąć z tego świata razem z nim ?

6 1.Z pewnością znajdzie się organizator, który chciałby zabrać się do pracy i skrzyknie innych. 2. Chętnych podzieli na grupy zadaniowe odpowiedzialne za: a) ustalenie dnia i godziny sprzątania b) podział wsi i otaczających ją lasów na sprzątane odcinki c) przygotowanie worków, rękawic itp. d) wykonanie plakatów i ulotek zachęcających mieszkańców do włączenia się do naszych działań. 3. Bierzmy się do pracy i zorganizujmy wiosenne porządki w naszej wsi.

7

8 Każdy z nas obdarzony został jakimś talentem. Bardzo dużo osób potrafi śpiewać, grać na instrumentach, rysować, tańczyć, fotografować, recytować, może nawet pisać wiersze czy teksty piosenek. Każdy z nas obdarzony został jakimś talentem. Bardzo dużo osób potrafi śpiewać, grać na instrumentach, rysować, tańczyć, fotografować, recytować, może nawet pisać wiersze czy teksty piosenek. Warto byłoby dowiedzieć się jakie talenty kryją uczniowie naszej szkoły. Może dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy, na której będą mogli się wykazać ? Chętnym do zorganizowania SZKOLNEGO FESTIWALU TALENTÓW podpowiemy, co zrobić żeby wszystko dopięte było na ostatni guzik Warto byłoby dowiedzieć się jakie talenty kryją uczniowie naszej szkoły. Może dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy, na której będą mogli się wykazać ? Chętnym do zorganizowania SZKOLNEGO FESTIWALU TALENTÓW podpowiemy, co zrobić żeby wszystko dopięte było na ostatni guzik

9 - 2 – 3 osoby skrzyknijcie się i zacznijcie działać. - Zaplanujcie kiedy i gdzie się to odbędzie oraz kogo chcecie zaprosić (np. 01.06.2011 r. w ZS w Koniuszowej; rodziców, nauczycieli, mieszkańców Koniuszowej, uczniów).

10 - Poinformujcie o swoim przedsięwzięciu uczniów, podajcie do kogo mają się zgłosić osoby chętne do wzięcia udziału i w jakim terminie trzeba to zrobić (możecie wykonać plakat, ulotki lub po prostu przejść z komunikatem).

11 - Przygotujcie zaproszenia: dla rodziców, nauczycieli, mieszkańców wsi i uczniów. Umieśćcie w nich najważniejsze informacje: co się odbędzie, kiedy, gdzie i w jakim celu.

12 - Zastanówcie się, czy na pewno nie zapomnieliście czegoś zrobić. Może warto byłoby pomyśleć o jakiejś dekoracji w sali, w której odbędzie się ta impreza. Jeśli wszystko jest gotowe, zostaje nam już tylko czekać!

13 To naprawdę nie jest takie trudne! Dajmy możliwość wykazania się uczniowskim talentom, czyli naszym! Może to będzie ich pierwszy krok do zaistnienia w show biznesie? Może właśnie dzięki nam przełamią się i przestaną bać się występować na scenie?

14

15 Jak wiecie, w naszej szkole prowadzimy akcję zbierania zakrętek. Jej celem jest zakup wózka inwalidzkiego dla Filipa z Wojnarowej. Zebraliśmy ich już naprawdę bardzo dużo, ale ostatnio jakby nasze zbieractwo zanikło. A przecież „dla chcącego nic trudnego” – zbierzmy jeszcze więcej! Pokażmy, że potrafimy pomagać.

16 W związku z przynoszeniem zakrętek, możecie okazać się najbardziej zakręconą osobą w szkole, a jak zmotywujecie do tego swoich kolegów i koleżanki, to kto wie, czy nie zostaniecie najbardziej zakręconą klasą?! Nic nie tracicie. Jest to całkiem fajna rywalizacja, dzięki której Filip będzie miał wózek. Pomóżmy Mu!

17

18 Każdy z Was na pewno wie, co to jest loteria fantowa. Pewnie większość umiałaby powiedzieć, co trzeba zrobić, żeby wszystko zorganizować. Nie jest to takie trudne. Oto kilka wskazówek.

19 Znaleźć sponsora. W XXI wieku nie jest to trudne. W naszej miejscowości są przedsiębiorcy, którzy na pewno udzielą pomocy. Dochód, który uda się uzyskać przeznaczmy na wycieczkę dla naszych koleżanek i kolegów, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Przygotowanie losów oraz ponumerowanie każdego przedmiotu. Wiadomo, że zajmuje to dużo czasu, ale chyba się nie wycofacie ? Teraz trzeba zabrać się do pracy…

20

21 W naszej szkole tak, jak w supermarketach, czy kościołach przed świętami organizowana jest zbiórka żywności dla potrzebujących. Każdy z nas może przynieść coś, co według niego się przyda.

22 Zbliżają się kolejne święta, więc może czas pomyśleć o tej akcji. Podzielmy się z innymi, tym co mamy. Wystarczy kilogram mąki, cukru, czy czekolada. Liczy się nawet najmniejszy gest. Jeżeli, co drugi uczeń naszej szkoły przyniósłby chociaż jeden dar, to pomyślcie, ilu osobom moglibyśmy pomóc. Pozwólmy innym mieć normalne święta.

23

24 Wirtualny Wolontariat Czy wiecie, że można zostać wolontariuszem wirtualnym? Odkryjcie e-wolontariat i e-dobroczynność! Wystarczy wejść na stronę http://www.e-wolontariat.pl/o_nas/ i zapoznać się z nią! To jest portal poświęcony wolontariatowi w Internecie. Dowiecie się z niego, jak zostać e-wolontariuszem i jak zorganizować pracę wirtualnych wolontariuszy. Odkrywajcie razem z innymi dobro w sieci!

25 Możemy zrobić dużo dla innych, tylko najtrudniejszy jest pierwszy krok. Mamy nadzieję, że nasze rady pozwolą Wam zacząć działać.


Pobierz ppt "Wielu z nas chciałoby włączyć się w różne działania, które służyłyby innym, a nam dałyby satysfakcję i radość. Chcemy przedstawić Wam kilka propozycji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google