Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie ankiety „Co wiesz o wolontariacie?”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie ankiety „Co wiesz o wolontariacie?”"— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie ankiety „Co wiesz o wolontariacie?”

2 1. Czy wiesz co to właściwie jest wolontariat
1. Czy wiesz co to właściwie jest wolontariat? ……………………………………………………………………………………………………… 2. Czy potrafisz podać chociaż 3 nazwy organizacji/fundacji/akcji charytatywnych? Wymień je. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… 3. Czy chciałbyś zostać wolontariuszem? tak nie 4. Czy wiesz, do kogo się udać, jeśli chcesz się zgłosić do wolontariatu? ……………………………………………………………………………………………………… 5. Co, Twoim zdaniem, jest w wolontariacie najważniejsze? - własne zadowolenie, że robi się coś dobrego - nawiązywanie ciekawych kontaktów - radość ludzi, którym się pomaga - bezinteresowny dar od siebie - inne ………………………………………………………………………………… 6.Gdzie najczęściej słyszysz/czytasz o różnych formach wolontariatu? - w mediach - w Internecie - w szkole - od znajomych - na plakatach, ulotkach - w ogóle nie słyszę/nie czytam - inne ……………………………………………………………………………… Czy uważasz, że wolontariat rzeczywiście jest potrzebny? tak nie 8. Czy słyszałeś o odbywającej się w Wieruszowie Regionalnej Imprezie Integracyjnej? tak nie 9. Czy chciałbyś włączyć się w tę imprezę zostając wolontariuszem? tak nie

3 W ankiecie udział wzięło 62 uczniów z 3 klas – z I, II i III gimnazjum.

4 Czy wiesz co to właściwie jest wolontariat?

5 TAK – 82 % NIE – 18 % Najczęściej padały odpowiedzi typu „pomoc innym”. Większość osób w przybliżeniu wiedziała, jak zdefiniować wolontariat. Jednak rzadko zaznaczano, że jest to pomoc świadoma, bezinteresowna, dobrowolna. Sądzę, że tak jest w całej Polsce – większość ludzi ogólnie wie o co chodzi, jednak nie ma bardziej szczegółowej wiedzy.

6 Czy potrafisz podać chociaż 3 nazwy organizacji/fundacji/akcji charytatywnych? Wymień je.
TAK – 74% NIE- 26% Najczęściej wymieniane były Caritas (aż 29 razy), WOŚP (21 razy), Pajacyk (20 razy). Dość często wymieniane były również Fundacja TVN „Nie jesteś sam”, czy też Fundacja Polsat „Podaruj dzieciom słońce”. Pojawiły się też pojedyncze odpowiedzi takie jak Fundacja Okruszek, Fundacja Caris.

7 Czy chciałbyś zostać wolontariuszem?

8 TAK – 63% NIE – 37% Jak widać, większość badanych zadeklarowało, że chcieliby zostać wolontariuszami. Wiadomo jednak, że od tych chęci jeszcze daleko do czynów. Prawdopodobnie te osoby nie podejmą żadnych kroków do podjęcia wolontariatu, przynajmniej w najbliższym czasie. Jest to jednak myśl nastrajająca pozytywnie na przyszłość.

9 Czy wiesz, do kogo się udać, jeśli chcesz się zgłosić do wolontariatu?
TAK – 56% NIE – 44% Wśród tych, którzy wiedzieli, padały takie odpowiedzi, jak: do pedagoga, do p. Eweliny Sokołowskiej – opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariatu.

10 Co, Twoim zdaniem, jest w wolontariacie najważniejsze
Co, Twoim zdaniem, jest w wolontariacie najważniejsze? 24 razy padała odpowiedź, że własne zadowolenie z tego, że robi się coś dobrego, 12 razy, że najważniejsze jest nawiązywanie ciekawych kontaktów, aż 40 razy radość ludzi, którym się pomaga i 24 razy bezinteresowny dar od siebie.

11 Gdzie najczęściej słyszysz/czytasz o różnych formach wolontariatu?
w mediach w Internecie w szkole od znajomych na plakatach, w ogóle nie słyszę/ inne ulotkach nie czytam

12 To pytanie pokazuje, że największą rolę w przekazywaniu wiadomości o wolontariacie odgrywa szkoła oraz media.

13 Czy uważasz, że wolontariat rzeczywiście jest potrzebny?

14 Czy słyszałeś o odbywającej się w Wieruszowie Regionalnej Imprezie Integracyjnej?

15 Czy chciałbyś włączyć się w tę imprezę zostając wolontariuszem?

16

17

18


Pobierz ppt "Podsumowanie ankiety „Co wiesz o wolontariacie?”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google