Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Listy Dla ziemi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Listy Dla ziemi."— Zapis prezentacji:

1 Listy Dla ziemi

2 Uczestnicy: Joanna Zagrodzka Agnieszka Zarembska Magdalena Szwed
Grzegorz Pryjma Katarzyna Czernisz Martyna Szymeczko Zuzanna Broź Martyna Dydyk

3 Opiekuj się zwierzętami
Zadania: Dbajmy o lasy Bądź eko Opiekuj się zwierzętami

4 Opis naszej zbiórki śmieci:
Zadanie 1. Dbajmy o lasy! Lasy to doskonałe miejsce do odpoczynku i rekreacji. Zadbajmy wspólnie o ich czystość, pozostawiając je w niezmienionym stanie. Śmieci, które powstały podczas wyprawy do lasu wyrzuć do przygotowanego przez leśników pojemnika lub zabierz ze sobą. Opis naszej zbiórki śmieci: Pewnej ciepłej, majowej soboty wybraliśmy się rowerami do lasu na poszukiwania dzikich wysypisk. Po krótkim marszu, nagle zobaczyliśmy dużą ilość śmieci. Bez chwili zastanowienia wzięliśmy worki i rękawiczki i szybko posprzątaliśmy je. Następnie śmieci wyrzuciliśmy do kosza.

5 A oto wyniki naszej pracy:
Przed: W trakcie : Po:

6 Zadanie 2. Bądź eko! Zostań świadomym konsumentem Stosuj zasadę 3R: (reduse) redukuj ilość śmieci poprzez świadome zakupy, (reuse) używaj przedmiotów wielokrotnie, naprawiaj, (recykling) przetwarzaj ponownie, każdy odpad to także surowiec. Wspieraj ekologiczne inicjatywy. Pomagaj organizacjom. Działaj lokalnie na rzecz środowiska!

7 Nasz własnoręcznie wykonany plakat zachęcający do recyklingu
Nasz własnoręcznie wykonany plakat zachęcający do recyklingu. Przedstawione na nim są ważne informacje o ekologii i recyklingu .

8 Opiekujmy się zwierzętami !
Zadanie 3. Opiekujmy się zwierzętami ! W Polsce jest kilka milionów bezdomnych zwierząt, zarówno w schroniskach, jak i na ulicach. Każdy z nas może im pomóc, pomagając wybranemu schronisku czy przygarniając bezdomnego psa lub kota! Wasza klasa może im pomóc-adoptując zwierzaka wirtualnie lub organizując zbiórkę darów rzeczowych dla schroniska! Możemy też zmieniać los bezdomnych zwierząt opiekując się odpowiedzialnie naszymi domowymi pupilami!

9 Fragmenty naszego 2 plakatu :

10 Podsumowanie: Podczas kawiarenki udało nam się zebrać ok. 50 zł.
Taką samą kwotę zebraliśmy podczas szkolnej zbiórki Akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku


Pobierz ppt "Listy Dla ziemi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google