Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku."— Zapis prezentacji:

1 Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku

2 Szkolnego Klubu Wolontariusza Nasz klub liczy 36 wolontariuszy.
O nas Charakterystyka Szkolnego Klubu Wolontariusza Nasz klub liczy 36 wolontariuszy. Istniejemy od 2004 roku.

3 Szkolnego Klubu Wolontariusza
O nas Charakterystyka Szkolnego Klubu Wolontariusza Zajmujemy się między innymi: pomocą w nauce kolegom i koleżankom, pozyskiwaniem środków finansowych na zakup podręczników i przyborów szkolnych dla najuboższych uczniów, wspieraniem lokalnych i ogólnopolskich akcji mających na celu pomoc potrzebującym, propagowaniem w środowisku szkolnym i lokalnym idei wolontariatu, szkoleniem uczniów, którzy są zainteresowani pracą w wolontariacie (współpraca z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku).

4 Idea wolontariatu w naszych oczach
Szkolenia Szkolenia są ważną częścią działalności wolontariatu. Przygotowują wolontariuszy do pracy oraz ułatwiają współpracę z młodzieżą. Nasi uczniowie corocznie biorą udział w szkoleniu „Dlaczego warto być wolontariuszem?” organizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku.

5 Idea wolontariatu w naszych oczach
Szkolenia Podczas spotkań wolontariusze uzyskują informacje na temat: idei Wolontariatu, podstawowych pojęć związanych z pracą wolontarystyczną, motywacji do pracy na rzecz innych osób, swoich praw i obowiązków związanych z pracą wolontarystyczną, kodeksu etycznego wolontariusza, zagadnień prawnych dotyczących pracy wolontarystycznej.

6 „Zostań wolontariuszem Praca wolontariuszy Gimnazjum nr 2”
Idea wolontariatu w naszych oczach Godziny wychowawcze WRZESIEŃ „Zostań wolontariuszem Gimnazjum nr 2” GRUDZIEŃ „Warto pomagać! Praca wolontariuszy Gimnazjum nr 2”

7 Idea wolontariatu w naszych oczach
Udział w konkursie „Ośmiu Wspaniałych” Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. W 2005 roku uczennica naszej szkoły Dagmara Krysiak została laureatką konkursu.

8 Udział w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”
Idea wolontariatu w naszych oczach Udział w konkursie „Ośmiu Wspaniałych” ROKSANA KOWALSKA Jej działania to: 1. Przeprowadzanie lekcji wychowawczych w klasach I i II . 2. Sprzątanie opuszczonych grobów. 3. Organizowanie Dnia Dziadka i Babci w domu opieki. 4. Pomoc przy organizacji zabawy andrzejkowej w Ośrodku Szkolno -Wychowawczym. 5. Pieczenie i sprzedaż ciast podczas szkolnych akcji. 6. Przekazanie karm dla schroniska dla zwierząt. 7. Pomoc w nauce (co czwartek - Cezary - 10 lat) 8. Udział w strajku przeciwko marnowaniu żywności. 9. Dwukrotny udział w Banku Żywności. 10. Projekt wyróżniony w konkursie „Od pomysłu do realizacji 2011". 11. Pomoc niepełnosprawnemu panu w transporcie na rehabilitację. 12. Malowanie twarzy dzieciom w galerii „Podkowa” (Mikołajki) 13. Pomoc dzieciom w szpitalu na oddziale pediatrycznym i chirurgii dziecięcej.

9 Co z tego mamy? Wychowanie ku przyszłości
Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku ogłosiło konkurs „Od pomysłu do realizacji 2011”. Zgłosiliśmy projekt pt. „Bezpieczna droga oczami przedszkolaka”. Zostaliśmy laureatami konkursu. 16 lutego 2012 r. projekt ten zrealizowaliśmy w Przedszkolu nr 25 im. Kubusia Puchatka w Słupsku. Utrwaliliśmy dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, znaki drogowe oraz nauczyliśmy piosenki „Przez ulicę idą dzieci”.

10 Przyjemne z pożytecznym
Co z tego mamy? Bez barier Przyjemne z pożytecznym Wybraliśmy się do Teatru „Rondo”, aby pomóc nauczycielkom z Ośrodka Szkolno Wychowawczego w zorganizowaniu imprezy mikołajkowej. Przeprowadzaliśmy różne zabawy, konkursy. Spotkanie zakończyło się rozdaniem prezentów przez św. Mikołaja zebranych przez wolontariuszy Gimnazjum nr 2.

11 Celem tego działania było uwrażliwienie młodzieży na sytuację
Co z tego mamy? Bez barier Wolontariat łączy pokolenia Zorganizowaliśmy spotkanie w Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza”, by z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawić kilka zabawnych skeczy i miło spędzić czas z mieszkańcami. Celem tego działania było uwrażliwienie młodzieży na sytuację i los starszych osób.

12 a najmłodszych obdarowaliśmy maskotkami.
Co z tego mamy Bez barier Integracja Z okazji 1 czerwca zorganizowaliśmy dla mieszkańców Placówki Socjalizacyjnej w Słupsku Dzień Dziecka. Przygotowaliśmy dla dzieci paczki ze słodkościami, a najmłodszych obdarowaliśmy maskotkami.

13 Wolontariat na wesoło Co z tego mamy? Bez barier
Dla uczniów naszego gimnazjum oraz absolwentów szkoły zorganizowaliśmy koncert rockowy. Zagrały na nim zespoły Desaster, Hardquake oraz Bloodsplash. Wstęp na koncert kosztował 2 zł. Sprzedawaliśmy napoje, słodkości. Fani tego typu muzyki okazali się niezawodni –miło spędzili czas, świetnie się bawiąc.

14 Co z tego mamy? Dzielimy się
Na terenie naszego gimnazjum przeprowadzamy różne akcje: sprzedaż ciast, ciasteczek, ozdób, okolicznościowych kartek, rękodzieł, organizujemy loterie fantowe. Ze wszystkich organizowanych przez nas akcji zbieramy pieniądze, które przekazujemy potrzebującym.

15 Współpraca z organizacjami


Pobierz ppt "Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google