Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku."— Zapis prezentacji:

1 Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku

2 Nasz klub liczy 36 wolontariuszy. Istniejemy od 2004 roku. Nasz klub liczy 36 wolontariuszy. Istniejemy od 2004 roku. O nas Charakterystyka Szkolnego Klubu Wolontariusza O nas Charakterystyka Szkolnego Klubu Wolontariusza

3 O nas Charakterystyka Szkolnego Klubu Wolontariusza O nas Charakterystyka Szkolnego Klubu Wolontariusza Zajmujemy się między innymi: pomocą w nauce kolegom i koleżankom, pozyskiwaniem środków finansowych na zakup podręczników i przyborów szkolnych dla najuboższych uczniów, wspieraniem lokalnych i ogólnopolskich akcji mających na celu pomoc potrzebującym, propagowaniem w środowisku szkolnym i lokalnym idei wolontariatu, szkoleniem uczniów, którzy są zainteresowani pracą w wolontariacie (współpraca z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku).

4 Idea wolontariatu w naszych oczach Szkolenia Idea wolontariatu w naszych oczach Szkolenia Szkolenia są ważną częścią działalności wolontariatu. Przygotowują wolontariuszy do pracy oraz ułatwiają współpracę z młodzieżą. Nasi uczniowie corocznie biorą udział w szkoleniu Dlaczego warto być wolontariuszem? organizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku.

5 Idea wolontariatu w naszych oczach Szkolenia Idea wolontariatu w naszych oczach Szkolenia Podczas spotkań wolontariusze uzyskują informacje na temat: idei Wolontariatu, podstawowych pojęć związanych z pracą wolontarystyczną, motywacji do pracy na rzecz innych osób, swoich praw i obowiązków związanych z pracą wolontarystyczną, kodeksu etycznego wolontariusza, zagadnień prawnych dotyczących pracy wolontarystycznej.

6 Idea wolontariatu w naszych oczach Godziny wychowawcze Idea wolontariatu w naszych oczach Godziny wychowawcze WRZESIEŃ Zostań wolontariuszem Gimnazjum nr 2 GRUDZIEŃ Warto pomagać! Praca wolontariuszy Gimnazjum nr 2

7 Idea wolontariatu w naszych oczach Udział w konkursie Ośmiu Wspaniałych Idea wolontariatu w naszych oczach Udział w konkursie Ośmiu Wspaniałych Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. W 2005 roku uczennica naszej szkoły Dagmara Krysiak została laureatką konkursu.

8 Idea wolontariatu w naszych oczach Udział w konkursie Ośmiu Wspaniałych Idea wolontariatu w naszych oczach Udział w konkursie Ośmiu Wspaniałych ROKSANA KOWALSKA Jej działania to: 1. Przeprowadzanie lekcji wychowawczych w klasach I i II. 2. Sprzątanie opuszczonych grobów. 3. Organizowanie Dnia Dziadka i Babci w domu opieki. 4. Pomoc przy organizacji zabawy andrzejkowej w Ośrodku Szkolno -Wychowawczym. 5. Pieczenie i sprzedaż ciast podczas szkolnych akcji. 6. Przekazanie karm dla schroniska dla zwierząt. 7. Pomoc w nauce (co czwartek - Cezary - 10 lat) 8. Udział w strajku przeciwko marnowaniu żywności. 9. Dwukrotny udział w Banku Żywności. 10. Projekt wyróżniony w konkursie Od pomysłu do realizacji 2011". 11. Pomoc niepełnosprawnemu panu w transporcie na rehabilitację. 12. Malowanie twarzy dzieciom w galerii Podkowa (Mikołajki) 13. Pomoc dzieciom w szpitalu na oddziale pediatrycznym i chirurgii dziecięcej.

9 Co z tego mamy? Wychowanie ku przyszłości Co z tego mamy? Wychowanie ku przyszłości Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku ogłosiło konkurs Od pomysłu do realizacji 2011. Zgłosiliśmy projekt pt. Bezpieczna droga oczami przedszkolaka. Zostaliśmy laureatami konkursu. 16 lutego 2012 r. projekt ten zrealizowaliśmy w Przedszkolu nr 25 im. Kubusia Puchatka w Słupsku. Utrwaliliśmy dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, znaki drogowe oraz nauczyliśmy piosenki Przez ulicę idą dzieci.

10 Co z tego mamy? Bez barier Co z tego mamy? Bez barier Przyjemne z pożytecznym Wybraliśmy się do Teatru Rondo, aby pomóc nauczycielkom z Ośrodka Szkolno- -Wychowawczego w zorganizowaniu imprezy mikołajkowej. Przeprowadzaliśmy różne zabawy, konkursy. Spotkanie zakończyło się rozdaniem prezentów przez św. Mikołaja zebranych przez wolontariuszy Gimnazjum nr 2.

11 Co z tego mamy? Bez barier Co z tego mamy? Bez barier Wolontariat łączy pokolenia Zorganizowaliśmy spotkanie w Domu Pomocy Społecznej Leśna Oaza, by z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawić kilka zabawnych skeczy i miło spędzić czas z mieszkańcami. Celem tego działania było uwrażliwienie młodzieży na sytuację i los starszych osób.

12 Co z tego mamy Bez barier Co z tego mamy Bez barier Integracja Z okazji 1 czerwca zorganizowaliśmy dla mieszkańców Placówki Socjalizacyjnej w Słupsku Dzień Dziecka. Przygotowaliśmy dla dzieci paczki ze słodkościami, a najmłodszych obdarowaliśmy maskotkami.

13 Co z tego mamy? Bez barier Co z tego mamy? Bez barier Wolontariat na wesoło Dla uczniów naszego gimnazjum oraz absolwentów szkoły zorganizowaliśmy koncert rockowy. Zagrały na nim zespoły Desaster, Hardquake oraz Bloodsplash. Wstęp na koncert kosztował 2 zł. Sprzedawaliśmy napoje, słodkości. Fani tego typu muzyki okazali się niezawodni –miło spędzili czas, świetnie się bawiąc.

14 Co z tego mamy? Dzielimy się Co z tego mamy? Dzielimy się Na terenie naszego gimnazjum przeprowadzamy różne akcje: sprzedaż ciast, ciasteczek, ozdób, okolicznościowych kartek, rękodzieł, organizujemy loterie fantowe. Ze wszystkich organizowanych przez nas akcji zbieramy pieniądze, które przekazujemy potrzebującym.

15 Współpraca z organizacjami


Pobierz ppt "Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku Klub Wolontariusza Gimnazjum nr 2 w Słupsku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google