Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat – dobrowolna, świadoma i bezinteresowna praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat – dobrowolna, świadoma i bezinteresowna praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa."— Zapis prezentacji:

1

2 Wolontariat – dobrowolna, świadoma i bezinteresowna praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa.

3 Wolontariusz powinien: być pewnym siebie, być lojalnym, być odpowiedzialnym, być systematycznym, być zaangażowanym w to co robi, przestrzegać zasady, mówić otwarcie, stale się rozwijać, być osobą, na której można polegać, działać w zespole.

4 Młodzież: edukacja, zdobycie doświadczenia, Ciekawość świata, Poszukiwanie własnej tożsamości.

5

6

7 Nudzi mi się, nie ma co robić…- To zdanie słychać często wśród naszych koleżanek i kolegów. Chcemy przeciwdziałać bierności i marnowaniu czasu. Stad pomysł na stronę internetową, gdzie można podzielić się swoim hobby.

8 Nasza strategia: Stworzenie grupy uczniów, która kierowałaby pracą strony internetowej o tytule: Co można robić, kiedy nie ma co robić Rozpowszechnianie przez Samorząd Uczniowski adresu strony internetowej na portalach społecznościowych ( Nasza Klasa, Facebook) i na gazetce szkolnej. Kontrola funkcjonującej strony przez wcześniej wybraną grupę uczniów.

9 To zadanie polega na stworzeniu strony internetowej, a w niej czatu lub forum. Pochwal się tym, co robisz w wolnym czasie czyli zaprezentuj swoje hobby w formie opisu, filmiku, czy prezentacji. Może okaże się, że wiele innych osób z Twojej okolicy ma podobne zainteresowania!

10

11 Pomagamy potrzebującym osobom w codziennych czynnościach, które dla nas są zwyczajne, a im sprawiają ogromne trudności. Robimy zakupy, pomagamy w ogrodzie, czytamy gazety, przynosimy opał, czy choćby rozmawiamy. To drobna ale ważna dla starszych ludzi obecność.

12 Nasza strategia: Zebranie uczniów, którzy chcieliby bezinteresownie pomagać osobom potrzebującym. Ustalenie w rozmowie z kierownikiem OPS listy osób, które chętnie przyjęłyby pomoc młodzieży. Ustalenie z podopiecznymi zakresu obowiązków

13

14 Dobiegniew to typowo turystyczna miejscowość. O jej atrakcyjności świadczą liczne piękne i czyste jeziora oraz bliskość Drawieńskiego Parku Narodowego. Jednak rzeczywistość tę zakłóca często widok śmieci w środku lasu lub nad jeziorem. Naszym zadaniem jest stworzenie mapki dzikich wysypisk i dostarczenie jej do Urzędu Miasta. Nasza inicjatywa ma przyczynić się do usunięcia nielegalnych wysypisk.

15 Nasza strategia: Stworzenie grupy uczniów, którzy zajmą się opracowaniem mapy gminy. Zorganizowanie chętnych do wykonania fotografii dzikich wysypisk śmieci. Wykonanie mapy oraz przekazanie jej władzom gminy, by ułatwić im zadanie likwidacji owych wysypisk.

16

17 Głównym celem tego zadania jest pomoc młodszym kolegom, którzy mają problemy w nauce. Uczniowie podejmujący się tego zadania pomagają młodszym kolegom w swoich miejscach zamieszkania, w szkole lub nawet przez Internet. Wszystko po to by wyeliminować ich braki.

18 Nasza strategia: Stworzenie grupy chętnych uczniów, którzy mogliby pomóc swoim młodszym rówieśnikom za pomocą naszej strony internetowej. Ustalenie z pomocą szkolnych samorządów listy osób, które chciałyby skorzystać z pomocy starszych kolegów. Ustalenie dat, miejsc i formy spotkań.

19 Często słyszymy też o tzw. konflikcie pokoleń. W naszej społeczności również obserwujemy brak porozumienia pomiędzy dorosłymi i starszymi ludźmi a młodzieżą. Postanowiliśmy więc wraz z Parafialnym i Szkolnym Kołem Caritas oraz Klubem Emerytów i Rencistów w Dobiegniewie temu zaradzić. Organizujemy regularne świąteczne spotkania starszych i młodszych, podczas których prezentujemy seniorom naszą twórczość kabaretową, wspólnie śpiewamy, rozmawiamy. Oni uczą nas robić tradycyjne wypieki, ozdoby świąteczne.

20 Nasza strategia: Zorganizowanie grupy chętnych, która będzie zajmować się organizacją wspólnych spotkań. Nawiązanie współpracy z Parafialnym i Szkolnym Kołem Caritas oraz Klubem Seniora Wyznaczenie terminów spotkań z seniorami.

21 Nauczyciele Gimnazjum w Dobiegniewie Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobiegniewie Szkolne i Parafialne Koło Caritas Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Września Woldenberczyków Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dobiegniewie Urząd Miejski w Dobiegniewie

22


Pobierz ppt "Wolontariat – dobrowolna, świadoma i bezinteresowna praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google