Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza wymarzona szkoła…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza wymarzona szkoła…"— Zapis prezentacji:

1 Nasza wymarzona szkoła…
Gimnazjum KLAUMAG Nasza wymarzona szkoła…

2 WSTĘP Dla każdego szkoła jest drugim domem, ponieważ jakby nie było spędzamy w niej pół dnia. Niestety większość ludzi nie lubi się uczyć i chodzić do niej. Stworzyłyśmy szkołę, aby chociaż trochę umilić spędzany w niej czas. Jej nazwa wzięła się od pierwszych liter naszych imion – Klaudia i Magda (KLAUMAG). Zapraszamy do obejrzenia naszego projektu wymarzonej szkoły! Wiemy, że nie każdemu może się spodobać ale to są tylko i wyłącznie nasze poglądy na ten temat 

3 JULTI W naszej szkole mieszka pewien pies, który kiedyś się tu przybłąkał jako mały szczeniaczek. Uczniowie nazwali ją Julti i szybko się z nią zaprzyjaźnili. Jest to suczka rasy Golden Retriever i obecnie ma 1,5 roku. Woźny zbudował dla niej budę w ogrodzie. Natomiast uczniowie bawią się z nią, chodzą na spacery, kupują jej zabawki i pożywienie oraz zabierają na weekend. Jedna dziewczynka kupiła jej nawet obroże z medalikiem na której jest imię JULTI.

4 OGRÓD Ogród to najbardziej nietypowe miejsce w szkole. Można do niego przyjść nie tylko w czasie przerwy ale również po szkole. Rośnie w nim dużo drzew, kwiatów i innych roślin. Wiele uczniów po szkole przychodzi tam i urządza pikniki. Rozkładają na zielona trawę koc i rozmawiają z przyjaciółmi przy coli i kanapkach. Woźny zawsze dba o czystość i porządek ogrodu. Znajduje się on z tyłu szkoły i jest ogrodzony.

5 BOISKO SZKOLNE Boisko szkolne znajduje się przed szkołą. W przeciwieństwie do ogrodu jest to miejsce, w którym można spalić trochę energii. W cieplejsze dni stoi tam budka z lodami, ale tylko w piątki. Po długim staniu w kolejce wreszcie otrzymuje się zażyczoną kulkę w chrupiącym wafelku. Na prawo od wejścia do szkoły jest boisko do gry w koszykówkę. Są tam często organizowane zawody, na które przyjeżdżają szkoły z całej Polski. Nasza szkolna drużyna GOLD zdobyła już wiele złotych medali. Przed szkołą zostały również namalowane klasy przez panią od plastyki. Wiele dziewczyn gra w nie aby miło spędzić czas na przerwie. Ogród i boisko szkolne dzieli wielki, złoty płot.

6 SKLEPIK „Mniam” Sklepik znajduje się przy wejściu do szkoły. Wybrałyśmy nazwę „Mniam”, ponieważ uznałyśmy, że jest bardzo zachęcająca. Można znaleźć w nim wszystko co jest potrzebne do „przeżycia” w szkole. Od soków i lizaków po kanapki. Na dużej przerwie można kupić za 1,50 zł pysznego hamburgera lub mini pizzę. Sklepikarka jest zawsze uprzejma i miła.

7 STOŁÓWKA Większość uczniów ma daleką drogę ze szkoły do domu lub rodziców pracujących do późnego wieczora. Z tego powodu obiady jedza dopiero wieczorem lub w ogóle. Przy sklepiku znajduje się stołówka. Można tam przyjść na obiad składający się z dwóch dań od godziny 12:00 do 16:30. W środku zawsze wywieszony jest jadłospis na dwa tygodnie. Jeżeli któremuś z uczniów danie nie przypada do gustów może je zamienić na kanapkę.

8 SZATNIA Szatnia znajduje się w podziemiach szkoły. Zawiera ona ponad 1500 wieszaków. Wchodząc do szkoły uczeń powiesza w niej na dowolnym wieszaku swoje „skarby”. Kiedy już skończy lekcje daje dyżurnemu swój wcześniej zabrany numerek, a ten wydaje mu jego własność. Szatnia jest na specjalny zamek, do którego klucz ma tylko woźny i dyżurny. W ten sposób nie dojdzie do żadnej kradzieży lub zniszczenia rzeczy.

9 SALE LEKCYJNE W całej szkole znajduje się około 100 sal. Aby uczniowie nie musieli się męczyć wszystkie sale znajdują się na pierwszym piętrze. Każdy przedmiot ma swoją sale. Jest to bardzo korzystne, ponieważ wszystkie przedmioty potrzebne do lekcji znajdują się w jednym miejscu. Każda z sal ma dwuosobowe ławki i łącznie 40 krzeseł.

10 CHCIAŁYBYŚMY CHODZIĆ OD TAKIEJ SZKOŁY!!! 
PODSUMOWUJĄC… Jak widać nasze gimnazjum jest nietypowe – pies, ogród, lodziarnia i wiele innych. W naszych oczach właśnie tak wygląda wymarzona szkoła. Jest oczywiście jeszcze kilka rzeczy, które by się przydały, ale nie chciałyśmy przesadzać. Jeszcze parę wyjaśnień co do naszej szkoły: OGRÓD - miejsce wypoczynku i relaksu. BOISKO - dla osób pełnych energii. JULTI - jako najlepszy przyjaciel każdego ucznia. SKLEPIK i LODZIARNIA – pożywienie dla każdego ucznia aby przeżyć te okropne godziny nauki. STOŁÓWKA – dla osób z rodzicami pracującymi do godziny 18:00. SZATNIA – „kuferek na skarby” . CHCIAŁYBYŚMY CHODZIĆ OD TAKIEJ SZKOŁY!!! 

11 Klaudia Gryka i Magda Wiśniewska 1b


Pobierz ppt "Nasza wymarzona szkoła…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google