Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

50-lecie szkoły w Baninie. Nazywam się Julia i jestem uczennicą klasy IV. Od początku chodzę do naszej szkoły, która nieco się zmieniła. Pamiętam ten.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "50-lecie szkoły w Baninie. Nazywam się Julia i jestem uczennicą klasy IV. Od początku chodzę do naszej szkoły, która nieco się zmieniła. Pamiętam ten."— Zapis prezentacji:

1 50-lecie szkoły w Baninie

2 Nazywam się Julia i jestem uczennicą klasy IV. Od początku chodzę do naszej szkoły, która nieco się zmieniła. Pamiętam ten budynek w trochę innych kolorach. Nie było również dostawionych pawilonów i sali gimnastycznej. Zmienia się teren wokół szkoły i plac zabaw. Najbardziej czekam na wybudowanie nowej szkoły.

3 To nasza obecna szkoła. Patronem jej jest ks.Józef Bigus, który przyczynił się do budowy kościoła i rozwoju naszego regionu.

4 Nasza szkoła została oddana do użytku 27 sierpnia 1961 roku. Dawny obiekt był budynkiem jedno-kondygnacyjnym wraz z niedużym, niskim strychem. W budynku znajdowało się 5 sal lekcyjnych, gabinet kierownika, pokój nauczycielski wraz z sekretariatem, stołówka, szatnia, zaplecze na pomoce naukowe oraz umywalnia. Ponadto był dosyć duży, przestronny hol i korytarz. W 1962 roku oddano do zamieszkania lokal nauczycielski, który stał około 50 m od szkoły. Znajdowały się w nim cztery mieszkania dla nauczycieli. W roku szkolnym 1962/63 zorganizowano przy szkole w Baninie dwuletnią Szkołę Przysposobienia Rolniczego. Były tu także kursy przygotowujące do egzaminów z zakresu szkoły podstawowej dla pracujących.

5 A to nasze logo. Jest bardzo ładne, zawiera elementy ludowe naszego regionu.

6 Jest nas 460 uczniów. Mamy bardzo mało sal lekcyjnych i innych pomieszczeń do nauki, ale mamy wspaniałych nauczycieli i dużo chęci do nauki. W czasie obchodów 50-lecia poznamy pierwszych absolwentów naszej szkoły.


Pobierz ppt "50-lecie szkoły w Baninie. Nazywam się Julia i jestem uczennicą klasy IV. Od początku chodzę do naszej szkoły, która nieco się zmieniła. Pamiętam ten."

Podobne prezentacje


Reklamy Google