Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy w PSP 2 Gogolin! Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie im. Kornela Makuszyńskiego to fantastyczna szkoła. Zachęcamy do nauki w dwójce przyszłych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy w PSP 2 Gogolin! Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie im. Kornela Makuszyńskiego to fantastyczna szkoła. Zachęcamy do nauki w dwójce przyszłych."— Zapis prezentacji:

1 Witamy w PSP 2 Gogolin! Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie im. Kornela Makuszyńskiego to fantastyczna szkoła. Zachęcamy do nauki w dwójce przyszłych uczniów!

2 „Stokrotka” Nasza szkoła jest jedną z dwunastu szkół w Polsce, która bierze udział w programie „Nasza firma- szkolne ogrody”. Możemy za to jeździć na wycieczki, zdobywać nagrody i wysokie miejsca w konkursach.Dzięki temu teren wokół szkoły jest pięknie ukwiecony, a z tyłu szkoły założyliśmy ogród warzywny. Na jesiennym kiermaszu sprzedawaliśmy warzywa i przetwory z ogrodu. Jesteśmy, jak piszą w gazecie, „biznesmenami od roślin”.

3 Ściana korytarza na I piętrze
Na zdjęciu widzimy ścianę pierwszego piętra naszej szkoły. Głównym celem zrobienia zdjęcia był obraz przedstawiający patrona naszej szkoły, Kornela Makuszyńskiego. Portret ten namalowany został przez nauczycielkę plastyki naszej szkoły. Piękny, prawda? A jeśli chcecie zobaczyć resztę -zapraszamy!!!.

4 Klasa przyrodnicza W naszej szkole mamy dwóch nauczycieli przyrody. I to oni najczęściej prowadzą tu lekcje oraz kółka zainteresowań. Mamy tu żywe zwierzęta: kolorowe rybki, wesołego chomika i kilka patyczaków. W tej klasie jest wszystko, co potrzebne do zrealizowania ciekawej lekcji: plakaty przyrodnicze, szkielet człowieka, pojemnik na baterie (zużyte), miniatura Układu Słonecznego. . . W dwójce przyroda będzie miłą lekcją.

5 Szkolny gabinet logopedyczny
W naszej szkole dzieci z problemami wymowy objęte są specjalistyczną opieką. Miła pani logopeda zmieni sepleniącego chłopca w pięknie mówiącego dżentelmena, a źle mówiącą małą miss w piękność z anielskim głosikiem.

6 Klasa pierwszaków Tegoroczne pierwszaki wybrały naszą szkołę. I to był dobry wybór! Mają duże klasy, miłe nauczycielki, kolorowe dekoracje. Raźnym krokiem idą do szkoły i dbają o porządek. A jeśli mają problem, starsi koledzy z radością im pomogą.

7 Automaty W naszej szkole, przy wejściu, stoją dwa automaty. Gdy weźmiesz ze sobą pieniądze, możesz kupić słodycze lub napoje. Na pewno będzie Wam smakować . MMM... SŁODYCZE...

8 Kącik pedagoga Pedagog zajmuje się dziećmi z problemami w nauce i w zachowaniu, rozwiązuje problemy uczniów, pomaga także ich rodzinom. W naszej szkole pracują dwie panie pedagog. U nich zawsze znajdziecie pomoc.

9 Sala gimnastyczna PSP 2 Gogolin jest wyposażona we wspaniałą salę gimnastyczną. Może i nie jest taka wielka, ale wystarczy na udany W-F lub gimnastykę korekcyjną. Bramki, składane siatki, kozły, materace, drabinki- mamy tu wszystko. A jeśli nie jesteś taki gibki, nasz nauczyciel W-F nauczy cię wszystkiego potrzebnego na zajęcia.

10 Świetlica szkolna W naszej szkole oczywiście nie może zabraknąć świetlicy- miejsca, w którym jesteśmy, gdy np. nie ma lekcji, czekamy na mamę lub po prostu rodzice nas tam zapiszą. Każdy znajdzie coś, co mu się tu spodoba- komputer, rysunek, bajka, gry planszowe, czasopisma... Dużo miejsca na dobrą zabawę. Tu czas leci szybko, więc czekanie nie jest nudne.

11 Szatnie dla starszych klas
W dwójce mamy szatnie, w której jest 100 szafek. Klasy 3-6 wkładają do nich buty, kurtki, czapki itp. Muszą mieć własne kłódki i klucze. Pierwszaki mają swoją małą szatnię na II piętrze, obok swoich klas.

12 Szkolna stołówka Obok szatni mieści się stołówka, w której, na długiej przerwie, podawane są pyszne obiady. W piątek nie jemy potraw mięsnych. A dla tych, którzy już nie chcą jeść, są kosze, do których wrzucamy resztki. Po takim obiedzie na pewno nie będziesz głodny. Aż ślinka cieknie...

13 PSP 2- szkoła na 6+! To jeszcze nie koniec! Oprócz wszystkich cech, które wymieniliśmy wcześniej, mamy dla was jeszcze kilka niespodzianek: otóż nasza szkoła organizuje również treningi karate, próby zespołu tanecznego, różnego rodzaju kółka zainteresowań. Nasi uczniowie mogą rozwijać swoje talenty i zdobywać nową wiedzę. W tej szkole nikt się nie nudzi. A jeśli nie wierzycie- odwiedźcie nas kiedyś! PSP nr 2 Gogolin- nie zapomnijcie nazwy! JESZCZE RAZ „ZAPRASZAMY” I NA NOWYCH UCZNIÓW CZEKAMY!!!

14 Nad prezentacją pracowały:
Autor tekstów i reżyser Izabela Sikorska 10 lat kl.III a Efekty specjalne i scenografia Aleksandra Sikorska 12 lat kl.V a Współpracownik Julia Hudala 12 lat kl.12 lat kl.V a Współpracownik Aleksandra Wiśniewska 12 lat kl.V a Z grupy „Poszukiwacze” pod opieką pani Anny Rosenberger


Pobierz ppt "Witamy w PSP 2 Gogolin! Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Gogolinie im. Kornela Makuszyńskiego to fantastyczna szkoła. Zachęcamy do nauki w dwójce przyszłych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google