Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Radosne sześciolatki w naszej szkole. Witajcie! Mam na imię Ola i mam 6 lat. Jestem jednym z 21 sześciolatków, którzy rozpoczynali swoją naukę w klasie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Radosne sześciolatki w naszej szkole. Witajcie! Mam na imię Ola i mam 6 lat. Jestem jednym z 21 sześciolatków, którzy rozpoczynali swoją naukę w klasie."— Zapis prezentacji:

1 Radosne sześciolatki w naszej szkole

2 Witajcie! Mam na imię Ola i mam 6 lat. Jestem jednym z 21 sześciolatków, którzy rozpoczynali swoją naukę w klasie pierwszej w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile. Zapraszam na spacer po naszej szkole.

3 Bez obaw Pójścia do szkoły nie mogłam się doczekać. Moją nową szkołę poznałam jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego podczas Dnia Otwartych Drzwi Razem z rodzicami oglądaliśmy również prezentację multimedialną o szkole umieszczoną na stronie internetowej. A moi koledzy z klasy chodzili do zaprzyjaźnionego ze szkołą przedszkola i już w zeszłym roku wielokrotnie uczestniczyli w wielu szkolnych uroczystościach: Dniu Pluszowego Misia czy Powitaniu Wiosny.

4 W mojej szkole jest miło i bezpiecznie! Wszystkie najmłodsze klasy mają lekcje w specjalnie oddzielonej części szkoły z bajkowo pomalowanymi ścianami. Gimnazjaliści nie mogą tam przebywać, a rodzice poruszają się po szkole za okazaniem specjalnych identyfikatorów.

5 Nowoczesne klasy – to jest to! Na specjalnym ekranie Pani wyświetla nam animacje pomagające w nauce pisania liter, różne zadania logiczne i filmy przyrodnicze. W każdej klasie jest ekran i projektor lub tablica interaktywna. Bardzo lubię się uczyć i cieszę się na każdą lekcję.

6 Pyszne i zdrowe! Codziennie chodzimy z naszą Panią podczas lekcji na śniadanko lub obiadek do szkolnej stołówki. Tam spokojnie jemy pyszne posiłki przygotowane przez szkolnego kucharza Pana Dominika, który stara się nas przekonać do łososia i marchewki.

7 Pyszne i zdrowe! Nasza szkoła należy do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, dlatego bierzemy udział w licznych programach propagujących zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. Szklanka mleka Owoce w szkole 5 porcji warzyw, owoców lub soku Bądźmy zdrowi-wiemy, więc działamy Nie pal przy mnie, proszę

8 Komputery górą! Wszyscy czekamy na zajęcia komputerowe. Tuż obok naszej części szkoły stworzono specjalną salę komputerową dla najmłodszych. A jeśli ktoś woli naukę i pracę z tradycyjną książką, może bezpośrednio przejść z sali komputerowej do biblioteki szkolnej.

9 Sport to zdrowie! Chłopcy uwielbiają zajęcia sportowe! Zwłaszcza gry zespołowe w jednej z 3 sal gimnastycznych. Dziewczynki wolą budować tory przeszkód i zamki w sali zabaw. Wszyscy niecierpliwie czekamy za zajęcia na nowym placu zabaw stworzonym w tym roku.

10 Nauka to nie wszystko! Podczas zajęć jest czas nie tylko na naukę, ale i na zabawę. W naszej klasie mamy specjalny kącik zabaw, gdzie oprócz lalek i samochodów można również znaleźć liczne gry logiczne i zręcznościowe.

11 A po lekcjach… Po zajęciach lekcyjnych możemy spędzić swój wolny czas w świetlicy szkolnej lub wybrać różne koła zainteresowań i zajęcia dodatkowe z bogatej oferty zajęć rozwijających i wspierających. Ja rozwijam swój odkryty w tym roku talent językowy na zajęciach z języka niemieckiego.

12 A po lekcjach… świetlica szkolna koło warcabowe koło wokalne koło matematyczne koło języka niemieckiego koło turystyczne koło plastyczne koło komputerowe zajęcia z pomocy przed-medycznej zajęcia rekreacyjno - sportowe koło języka angielskiego Klub Przyjaciół Książki koło kaligraficzne koło religijne

13 A po lekcjach… gimnastyka korekcyjna zajęcia logopedyczne zajęcia dogoterapii zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

14 Klasa jak rodzina! Wszyscy bardzo się starają, żeby najmłodsi uczniowie czuli się w szkole jak najlepiej. Często bierzemy udział w różnych przedstawieniach, koncertach, imprezach szkolnych i klasowych, dzięki którym bliżej się poznajemy i dobrze razem bawimy.

15 Klasa jak rodzina! Ja z uśmiechem wspominam MATEMATYCZNE MIKOŁAJKI i DZIEŃ WARZYWNY. A dla moich rodziców bardzo ważny był dzień PASOWANIA NA UCZNIA.

16 Klasa jak rodzina! Moje starsze koleżanki opowiadają, że wiosną jest w naszej szkole jeszcze weselej: Już nie mogę się doczekać! ciekawe wycieczki, rodzinne pikniki Pierwszy Dzień Wiosny Dzień Pasji Dzień Sportu

17 Zapraszam wszystkich do mojej szkoły i klasy


Pobierz ppt "Radosne sześciolatki w naszej szkole. Witajcie! Mam na imię Ola i mam 6 lat. Jestem jednym z 21 sześciolatków, którzy rozpoczynali swoją naukę w klasie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google