Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Basia Suszek kl. 6b ^^. Witam! Opowiem Wam jak jest u nas na WF-ie. Na początku, mamy ćwiczenia gimnastyczne. Trochę biegamy, trochę się rozciągamy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Basia Suszek kl. 6b ^^. Witam! Opowiem Wam jak jest u nas na WF-ie. Na początku, mamy ćwiczenia gimnastyczne. Trochę biegamy, trochę się rozciągamy."— Zapis prezentacji:

1 Autor: Basia Suszek kl. 6b ^^

2 Witam! Opowiem Wam jak jest u nas na WF-ie. Na początku, mamy ćwiczenia gimnastyczne. Trochę biegamy, trochę się rozciągamy :).

3 Kiedy już się rozciągniemy, często mamy różne zabawy, np. zbijak alias dwa ognie, berek, powódź. Moja ulubiona gra to zbijak :). Zbijak - w tej grze grupa dzieli się na 2 drużyny, a Pani wyrzuca na środek piłkę. Drużyna, która złapie piłkę zaczyna. Celem gry jest zbicie przeciwnej drużyny. Jeżeli ktoś z równoległej grupy złapie piłkę, uczeń który jako ostatni opuścił boisko wraca.

4 Już po rozgrzewce i zabawach czas na gry! W tym roku często gramy w siatkówkę, ale czasem też biegamy, lub mamy zajęcia typowo rozciągające :). Osobiście wolę siatkówkę, ale kiedy jest bieganie lub rozciąganie nie narzekam, bo warto od czasu do czasu się porozciągać i poćwiczyć kondycję.

5 WF w szkole jest bardzo ważny, ponieważ ruch jest nam potrzebny aby nie stracić kondycji, rozprostować kości i nie zwariować siedząc cały dzień w szkole ;). ruszamy się w ciągu lekcji jest bardzo fajnie, jest łatwy, a liczy się do średniej Minusy: chyba nie ma … : ) Plusy:

6 Dla fanów siatkówki, po lekcjach jest Volleymania. Gramy w siatkówkę, jeździmy na zawody oraz dużo trenujemy. Na zajęciach jest bardzo miła atmosfera, wszystkie się znamy i nie ma mowy o sprzeczkach. Volleymania jest dla uczniów klas 4-6. Dla młodszych, którzy też chcą się wykazać sportową postawą jest Basketmania. Tam z kolei, uczniowie klas 1-3 grają w koszykówkę. Jest bardzo miło, wiem bo sama chodziłam na te zajęcia przez 3 lata ;). Oczywiście uczestnicy Basketmanii też jeżdżą na zawody i zdobywają nagrody.

7


Pobierz ppt "Autor: Basia Suszek kl. 6b ^^. Witam! Opowiem Wam jak jest u nas na WF-ie. Na początku, mamy ćwiczenia gimnastyczne. Trochę biegamy, trochę się rozciągamy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google