Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WF w naszej szkole Autor: Basia Suszek kl. 6b ^^.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WF w naszej szkole Autor: Basia Suszek kl. 6b ^^."— Zapis prezentacji:

1 WF w naszej szkole Autor: Basia Suszek kl. 6b ^^

2 Witam! Opowiem Wam jak jest
u nas na WF-ie. Na początku, mamy ćwiczenia gimnastyczne. Trochę biegamy, trochę się rozciągamy :).

3 Potem... Kiedy już się rozciągniemy, często mamy różne zabawy, np. zbijak alias dwa ognie, berek, powódź. Moja ulubiona gra to zbijak :). Zbijak - w tej grze grupa dzieli się na 2 drużyny, a Pani wyrzuca na środek piłkę. Drużyna, która złapie piłkę zaczyna. Celem gry jest zbicie przeciwnej drużyny. Jeżeli ktoś z równoległej grupy złapie piłkę, uczeń który jako ostatni opuścił boisko wraca.

4 Gry :) Już po rozgrzewce i zabawach czas na gry!
W tym roku często gramy w siatkówkę, ale czasem też biegamy, lub mamy zajęcia typowo rozciągające :). Osobiście wolę siatkówkę, ale kiedy jest bieganie lub rozciąganie nie narzekam, bo warto od czasu do czasu się porozciągać i poćwiczyć kondycję.

5 Dodatkowo... WF w szkole jest bardzo ważny, ponieważ ruch jest nam potrzebny aby nie stracić kondycji, „rozprostować” kości i nie „zwariować” siedząc cały dzień w szkole ;). Plusy: ruszamy się w ciągu lekcji jest bardzo fajnie, jest łatwy, a liczy się do średniej Minusy: chyba nie ma … : )

6 Volleymania Basketmania
Dla fanów siatkówki, po lekcjach jest Volleymania. Gramy w siatkówkę, jeździmy na zawody oraz dużo trenujemy. Na zajęciach jest bardzo miła atmosfera, wszystkie się znamy i nie ma mowy o sprzeczkach. Volleymania jest dla uczniów klas 4-6. Dla młodszych, którzy też chcą się wykazać sportową postawą jest Basketmania. Tam z kolei, uczniowie klas 1-3 grają w koszykówkę. Jest bardzo miło, wiem bo sama chodziłam na te zajęcia przez 3 lata ;). Oczywiście uczestnicy Basketmanii też jeżdżą na zawody i zdobywają nagrody. Volleymania Basketmania

7 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "WF w naszej szkole Autor: Basia Suszek kl. 6b ^^."

Podobne prezentacje


Reklamy Google