Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Z dala od polityki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Z dala od polityki."— Zapis prezentacji:

1 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Z dala od polityki

2 Głowno UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Z dala od polityki

3 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Kandydaci do Rady Miejskiej w Głownie

4 OKRĘG NR 1 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO

5 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Mężatka, dwoje dzieci. Od 40 lat mieszka w Głownie. Ukończyła studia wyższe w SWSPiZ w Łodzi na kierunku Zarządzanie i Marketing specjalność „Zarządzanie w sektorze publicznym”. Jest pracownikiem służby zdrowia od 19 lat. Obecnie na stanowisku głównego specjalisty do spraw rozliczeń i organizacji pracy.

6 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Lat 44. Żona Katarzyna. Dwoje dzieci. Wykształcenie – Akademia Medyczna w Łodzi 1992 r. Obecnie kieruje NZOZ Swoboda Spółka z o.o. Jest instruktorem ZHP w Hufcu Głowno i członkiem Klubu Żeglarskiego. Radny i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia w kadencji 2006-2010

7 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Lat 46. Głownianin. Żonaty, dwoje dzieci w wieku szkolnym. Ukończone studia na Wydziale Lekarskim WAM w Łodzi. Od 18 lat pełni funkcje kierownicze w Wojskowej Służbie Zdrowia. Posiada trzy specjalności medyczne. Obecnie pracuje w Dowództwie Sił Powietrznych. Niezależny politycznie.

8 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Głowinianka, 35 lat, jest mężatką i mamą 5-letniej Zuzanki. Ukończyła studia wyższe na kierunkach: Historia oraz Rachunkowość. Od 10-ciu lat prowadzi Biuro Rachunkowe.

9 OKRĘG NR 2 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO

10 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Urodzony w Głownie, lat 36. Magister ekonomii UŁ. Żona Marta – nauczycielka w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Głownie. W latach 1998-2003 pracował w Wydziale Finansów Urzędu Miasta Łodzi. Od 2003 r. pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Od 2007 r. zajmuje stanowisko z-cy dyr. Departamentu Finansów ds. Budżetu i Sprawozdawczości. Odpowiada m. in. za opracowanie i realizację budżetu województwa łódzkiego. W 2010 r. odznaczony medalem nadawanym przez Prezydenta RP za długoletnią służbę.

11 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Głownianin, 34 lata. Żonaty. Żona Samanta jest fizjoterapeutką. Ojciec 5-miesięcznej córki Laury. Prywatnie i zawodowo od zawsze związany z Głownem. Od 2000 r. czyli od początku istnienia, pracuje w Gimnazjum Miejskim im. Jana Pawła II w Głownie, gdzie jest nauczycielem matematyki. www.ireneusz-szubielak.blog.onet.p l

12 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Lat 45. Wykształcenie wyższe magisterskie, przedsiębiorca. Były wiceburmistrz Głowna 2003-2005. Żona Małgorzata - nauczycielka, syn Michał – student UŁ, syn Paweł – uczeń LO w Głownie.

13 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Rodowity Głownianin. Lat 45, bezpartyjny, wykształcenie wyższe, absolwent SGGW – AR w Warszawie. Żonaty, dwóch synów: 19 i 3 lata.

14 OKRĘG NR 3 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO

15 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Rodowity mieszkaniec Głowna, lat 45, żonaty, syn Mateusz – uczeń LO w Głownie. Pracuje w firmie „Milex-Meat” na stanowisku Kierownika Działu Spedycji. Hobby: dobra książka, snooker, piłka siatkowa.

16 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Lat 53. Zamieszkały w Głownie, ul. Św. Barbary 29. Pracownik ZPCh „ŚWIT” w Łowiczu. Żona Anna, nauczycielka w Przedszkolu Nr 3 w Głownie. Córka Patrycja - doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Zainteresowania: literatura i film.

17 OKRĘG NR 4 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO

18 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Lat 41, żonaty, dwoje dzieci. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 3 im. T. Kościuszki w Głownie.

19 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Bezpartyjna. Lat 47. Zamężna. Jedno dziecko - Malwina. Magister pedagogiki UŁ. Absolwentka dwóch kierunków studiów podyplomowych Politechniki Łódzkiej w zakresie informatyki; Wyższej Szkoły Menedżerskiej - Menedżer Oświaty oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie Podstaw prawa. Nauczycielka dyplomowana informatyki w ZSS w Dmosinie. Przewodnicząca Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Głownie.

20 OKRĘG NR 5 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO

21 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Lat 46, Głownianin. Żona Dorota – nauczycielka w SP Nr 3 w Głownie. Troje dzieci: Piotr, Ola i Jędrek. Absolwent historii UŁ. Od 1988 r. pracował na stanowisku nauczyciela historii w Zespole Szkół Zawodowych w Głownie. Ukończone studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej i zarządzania oświatą. Od 2008 r. pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi w Departamencie Kultury i Edukacji. Pełnił funkcje publiczne w Radzie Miejskiej w Głownie, m. in. był z-cą burmistrza miasta Głowna w latach 1999-2002.

22 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Urodzona w Głownie. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu. Od 2009 r. pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, gdzie zajmuje się funduszami z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

23 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Anna Lewandowska z d. Znaniecka. M ężatka, matka dwóch dorosłych synów: Michała – absolwenta łódzkiej szkoły filmowej i Piotra – studenta Politechniki Łódzkiej. Jest dyrektorem ZSL-G w Głownie, gdzie pracuje również jako nauczyciel wychowania fizycznego. W latach 2002-2006 będąc radną Rady Miejskiej pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Oświaty, Zdrowia i Kultury.

24 RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ Kandydaci do Rady Powiatu Zgierskiego

25 RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ Jest mieszkanką Głowna. Posiada wykształcenie wyższe. Ukończyła także Studium Menedżerskie Mini MBA na Uniwersytecie Łódzkim oraz Studium Pedagogiczne. Pracowała jako nauczyciel i wychowawca w ZSG w Szczecinie. Od 1987 r. pracuje w doradztwie rolniczym. Obecnie pełni obowiązki Dyrektora Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z/s w Bratoszewicach.

26 RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ Głowinianka, mężatka, mama dwóch dorosłych córek. Absolwentka UŁ, wieloletni nauczyciel chemii w Zespole Szkół Nr 1 im. prof. R. A. Cebertowicza w Głownie. Od 1984 r. zaangażowana w działalność ZNP, pełniła funkcję radnej w Radzie Miejskiej oraz trzy kadencje w Radzie Powiatu Zgierskiego. Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Zgierskiego. Współzałożycielka Stowarzyszenia na rzecz Kobiet i Senior w Głownie.

27 RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ Lat 44, mężatka. Dwoje dzieci: Maria lat 12 i Marek lat 14. Wykształcenie wyższe pedagogiczne. Od ponad 20 lat zawodowo zajmuje się pomocą społeczną, działa na rzecz innych w organizacjach i stowarzyszeniach.

28 RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ Głownianin, lat 52. Bezpartyjny. Magister inżynier rolnictwa. Absolwent Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Prowadzi gospodarstwo ogrodnicze. Żonaty, dwoje dzieci. Żona – nauczycielka w Gimnazjum Miejskim im. Jana Pawła II w Głownie.

29 RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ Lat 45, żonaty, bezpartyjny. Żona dyrektor DPS w Głownie. Dwoje dzieci. Magister administracji publicznej – absolwent UŁ. Studia podyplomowe z zakresu Prawa Pracy i Spraw Kadrowych. W administracji pracował jako inspektor w Wydziale Komunikacji oraz jako specjalista do spraw szkoleń w Powiatowym Urzędzie Pracy.

30 RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ Urodzony w Głownie, zamieszkały w Lubiankowie. Kandydat bezpartyjny. Żonaty, dwoje dzieci. Absolwent Technikum Rolniczego w Bratoszewicach oraz WSHE w Skierniewicach – inżynier sadownictwa. Od 6-ciu lat prowadzi gospodarstwo sadownicze w Integrowanej Produkcji.

31 GŁOWNO 2010 Czy można uwierzyć w miasto????

32 Dlaczego?Po co?Czy warto?

33 Wyniki gmin miejskich województwa łódzkiego Dziennik Łódzki z dn. 05.11.2010 r. www.dzienniklodzki.pl

34

35

36

37 Liga Gmin Dziennika Łódzkiego W roku 2009 Głowno zajęło 17 pozycję „Tak jak przed rokiem, koniec tabeli okupują Tomaszów i miasta leżące w sąsiedztwie Łodzi (Ozorków, Zgierz, Głowno).” W tym roku jest na pozycji 16 na 18 miast „Koniec tabeli okupują Ozorków, Tomaszów i Głowno. Bilans lat 2007 – 2009 w tych miastach jest bardzo kiepski. W tym czasie Konstantynów skoczył z poz. 15 na 6.”

38 Liga Gmin Dziennika Łódzkiego Jak naszymi pieniędzmi gospodarują samorządy? Komu dać mandat na kolejną kadencję?

39 Głowno: 13 osób na 100 nie ma pracy Skierniewice: polityka władz sprawia, że bezrobocie jest najmniejsze, wybudowano najwięcej mieszkań, zainwestowało wiele firm Łódź: Niskie bezrobocie zawdzięcza ŁSSE. Rawa Maz.: W Rawie jest zarejestrowanych najwięcej firm. Nic dziwnego, że bezrobocie jest niskie a miasto ma duże wpływy do budżetu 18/18? Bezrobocie

40 Wydatki na administrację W roku 2007 wydatki na administrację w Głownie wyniosły 221,89 zł W roku 2009 wydatki na administrację w Głownie wyniosły 716,09 zł. Łódź: Wydatki na administrację rosły z powodu inwestycji unijnych Ozorków: Władze miasta nie skąpiły za to na własne utrzymanie, wskaźnik wydatków na administrację jest tak wysoki jak najbogatszych miastach regionu. 13/18?

41 Mieszkania Łódź: miasto powinno budować więcej mieszkań a nie czekać na deweloperów Rawa Maz.: Lokale buduje Rawskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Piotrków Tryb. W latach 2006 – 2009 zbudowano dużo mieszkań i domów Ozorków: Nic się tu nie buduje, nie ma polityki zachęcania deweloperów do wejścia do Ozorkowa. 9/18?

42 Przedsiębiorczość Łódź: wysokie miejsce zawdzięcza ŁSSE Rawa. Maz.: Przybywa małych firm a zadłużenie miasta maleje Ozorków: Jest podstrefa ekonomiczna, ale co z tego, skoro nie ma planu zagospodarowania przestrzennego ani nawet jego strategii, a to podstawa zarządzania miastem 15/18 Niepodnoszenie podatków powoduje, że nasze miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne. Liczymy na to, że będzie działało u nas więcej firm, przyciągnie więcej ludzi, dzięki czemu ulegnie zwiększeniu podatek …. ?

43 Dochody Tomaszów: Olbrzymie kłopoty z inwestorami ma Tomaszów. Władzom miasta nie udało się ściągnąć firm, które dałyby pracę mieszkańcom i wpływy do budżetu Skierniewice: Zainwestowało tu wiele firm, które zapewniają miejskiej kasie dochody z podatków. Łódź: Swoją pozycję zawdzięcza ŁSSE 18/18 Udział miasta w podatku od osób prawnych to 15 tys. zł W interesie naszego miasta jest posiadanie jak najwyższych zarobków, bo to się przekłada … ?

44 Wydatki majątkowe Skierniewice: przez ostatnie 4 lata ociepliliśmy wszystkie szkoły, mamy 14 nowych obiektów sportowych, oddaliśmy blok komunalny na 100 mieszkań Skierniewice: Wykupiliśmy tereny pod uzdrowisko, pozyskaliśmy 4 mln na odwierty geotermalne. Rawa: Realizujemy projekt za 60 mln związany z uporządkowaniem gospodarki wodno - ściekowej 14/18 Konstytucja mówi o tym, że jeżeli samorząd ma zadania, to powinien otrzymać na ich realizację środki z budżetu państwa, natomiast z budżetem państwa jest coraz trudniej … ?

45 Wydatki na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska Sieradz: Miasto zawdzięcza sukces przede wszystkim skutecznemu wykorzystaniu pieniędzy UE, za które wspólnie z wiejską gminą Sieradz buduje sieć kanalizacyjną Ozorków: Ozorków nie miał w ostatnich latach najniższych dochodów, a inwestycji w gospodarkę komunalną i ochronę środowiska wykazał niewiele. 10/18 Jesteśmy przygotowani do budowy basenu, ale (…) obecna sytuacja finansowa naszego miasta na to nie pozwala. ?

46 Nakłady inwestycyjne Skierniewice: w tym roku nasz budżet na inwestycje pobił rekord; 75 mln w tym pokaźne środki z UE Piotrków dynamicznie się rozwija bo nakłady inwestycyjne są rekordowe. Ozorków: Nie ma planu zagospodarowania przestrzennego ani nawet jego strategii, a to podstawa zarządzania miastem Piotrków: Na inwestycje wydaliśmy ponad 130 mln. Można więc mówić o społeczno – gospodarczym awansie miasta. 17/18 Nie planuje się również podwyżki stawek podatku od nieruchomości na rok przyszły …. Środki z budżetu będą mniejsze co oznacza, że miasto będzie musiało dołożyć jeszcze więcej… ?

47 Pozyskanie środków z UE Sieradz: Swój sukces zawdzięcza przede wszystkim skutecznemu wykorzystaniu pieniędzy z UE. Ozorków: Miejskim urzędnikom bardzo słabo idzie pozyskiwanie pieniędzy z UE. Rawa: W tej kadencji pozyskaliśmy 65,8 mln zł. Piotrków: Jest liderem w unijnej kategorii. Ma z czego inwestować, bo wpływy do budżetu są bardzo wysokie. 13/18 Na przedszkola miasto nie ma żadnych środków zewnętrznych … Burmistrz chce kontynuować pozyskiwanie środków zewnętrznych w kolejnej kadencji … ?

48 Zadłużenie Skierniewice: Zainwestowało tu wiele firm, które zapewniają miejskiej kasie dochody z podatków. Dlatego Skierniewice stać na inwestycje przy najniższym zadłużeniu. Łódź: rosnące zadłużenie ma związek z inwestycjami z UE. Skorygowaliśmy plany inwestycyjne Rawa obok Skierniewic i Głowna to trzy najmniej zadłużone gminy miejskie w łódzkiem. 2/18 Trudna sytuacja w budżecie państwa odbija się na sytuacji finansowej miasta. Trzeba zdawać sobie sprawę, że cztery lata będą ciężkie dla miasta ze względu na spadające dochody … ?

49 Sukcesy kadencji Największy sukces tej kadencji, którego finał będziemy mieli w przyszłej kadencji – wydzierżawienie szpitala. ? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Głowno otrzyma w przyszłym roku 17 mln z dotacji budżetu państwa … 18/18 Zadłużenie wygenerowane przez szpital nadal wynosi 26 mln zł, a miasto spłaca dwa poręczone kredyty na 12 i 8 mln zł. ?

50 Plany na przyszłość Te 6 mln w przyszłym roku będziemy mogli wydać na co uznamy za stosowne. Ja bym osobiście chciał przeznaczyć je na inwestycje – planuje Brzeski ? Miasto i NZOZ Remedium chce w przyszłych latach położyć większy nacisk na programy profilaktyczne w placówkach oświatowych w ramach kontraktu z NFZ. 18/18 Mieszkańcy marzą o basenie, ale obecna sytuacja finansowa na to nie pozwala… ?

51 A co z: bezpiecznym miastem społeczeństwem opartym na wiedzy i kulturze? 1/18 strategii rozwoju miasta

52 GŁOWNO 2020 Czy można uwierzyć w miasto???? W miasto TAK!

53 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Akweny wodne, lasy, czyste powietrze to walory, które w sąsiedztwie aglomeracji łódzkiej nabierają dodatkowego znaczenia. Miasto jest ponadto doskonale skomunikowane z Łodzią, co pozytywnie wpływa na perspektywy jego dynamicznego rozwoju. Największym jednak atutem Głowna są jego mieszkańcy. Pracowici i pełni energii ludzie mogą sprawić, że miasto zacznie rozwijać się tak dynamicznie, jak na to zasługuje. Głowno jest miastem o ogromnym potencjale i posiada wszelkie atuty, aby stać się idealnym miejscem do życia, pracy i wypoczynku. Szanowni Państwo!

54 To może sprawić jedynie mądry i nastawiony na potrzeby mieszkańców samorząd. Samorząd z wizją rozwoju swojej „Małej Ojczyzny” na wiele lat. My taką wizję posiadamy i z Państwa pomocą ją zrealizujemy. Prosimy o zapoznanie się z jej założeniami. UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Czas wykorzystać ten potencjał i uwolnić energię mieszkańców naszego miasta.

55 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO 1. Po pierwsze gospodarka Wdrożymy unikalną, wieloletnią strategię gospodarczego rozwoju miasta „Głowno 2020” Wspólnie z Gminą Głowno wprowadzimy procedury wspólnego pozyskiwania nowych inwestorów Rozpoczniemy energiczne pozyskiwanie pozostałych na lata 2007-2013 środków Unii Europejskiej Rozwiniemy zakres robót publicznych w oparciu o zakłady i spółki komunalne

56 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Stworzymy system przekwalifikowania osób bezrobotnych w kierunku nowych trendów rozwojowych miasta (usługi transportowe, spedycyjne, rekreacyjne) Uruchomimy finansowe wsparcie samozatrudnienia, jako najlepszą formę walki z bezrobociem

57 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Stworzenie optymalnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości, przyjaznego klimatu dla inwestorów oraz wykorzystanie idealnego położenia miasta dla rozwoju odpowiednich gałęzi gospodarki. To pierwszy element pomyślnego rozwoju gospodarczego Głowna i gwarancja nowych miejsc pracy.

58 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Harmonijną współpracę z sąsiednimi gminami w pozyskiwaniu nowych inwestorów. To nie tylko konieczność, podyktowana brakiem w mieście wystarczającej ilości atrakcyjnych terenów pod inwestycje, ale również szansa na kolejne miejsca pracy w bezpośrednim sąsiedztwie Głowna.

59 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO 2. Miasto – nowoczesna i bezpieczna przestrzeń publiczna Rozpoczniemy kompleksowy program rewitalizacji śródmieścia Zrealizujemy szeroki plan remontów i budowy nowych dróg miejskich Wdrożymy kompleksowy program budowy infrastruktury miejskiej (wodociągi i kanalizacja)

60 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Zlikwidujemy bariery architektoniczne, przekształcając miasto w przyjazne dla niepełnosprawnych Wdrożymy program „Bezpieczne miasto” (monitoring miejski, dofinansowanie policji i straży pożarnej) Zadbamy o rozwój obszarów zależnych od rolnictwa

61 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Kompleksową rewitalizację centrum Głowna. Miasto przyjazne mieszkańcom, czyste i posiadające atrakcyjne przestrzenie publiczne pozwala budować kapitał społeczny, który jest niezbędny do dalszego rozwoju gospodarczego i zahamowania ucieczki młodych ludzi do innych miast Polski.

62 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Budowę i modernizację istniejących dróg miejskich oraz ścieżek rowerowych a także budowę infrastruktury kanalizacyjnej. To zadania priorytetowe, które muszą zostać zrealizowane w pierwszej kolejności, ponieważ bez nich nie jest możliwy dalszy wzrost gospodarczy.

63 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Bezpieczne ulice. Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców jest niezwykle istotne w budowaniu przyjaznego miasta. Wdrożenie nowoczesnego monitoringu miejskiego, obsługiwanego przez pracowników cywilnych (np. osoby niepełnosprawne), dzięki czemu służby porządkowe mogą swobodnie patrolować ulice i błyskawicznie reagować na każde zakłócenie porządku.

64 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Wdrożenie działań zapobiegającym wykluczeniu społecznemu, poprzez uruchomienie prac interwencyjnych i systematyczną likwidację skupisk biedy. Miejska pomoc społeczna nie może skupiać się jedynie na wypłacaniu zasiłków, ale wdrażać programy mające na celu wyrwanie najbiedniejszej grupy mieszkańców z biedy i patologii. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które zostaną objęte dodatkową pomocą w postaci zajęć pozalekcyjnych i dożywiania. Pomoc w tym zakresie jest dofinansowana z Unii Europejskiej.

65 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO 3. Społeczeństwo oparte na wiedzy i kulturze Wprowadzimy miejski program stypendialny dla najlepszych uczniów i studentów Znacząco zwiększymy dodatek motywacyjny dla najlepszych nauczycieli szkół wszystkich szczebli Zapewnimy sukcesywną wymianę sprzętu komputerowego w podległych placówkach edukacyjnych

66 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Wprowadzimy bezpłatny Internet miejski w wybranych przestrzeniach publicznych (wi-fi) Stworzymy ponadregionalną imprezę kulturalną, jako najlepszą formę promocji Głowna Rozszerzymy możliwość kształcenia uczniów w zajęciach dodatkowych: języki obce, kółka zainteresowań, edukacja kulturalna, SKS, UKS

67 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Zapewnimy uczniom korzystanie ze stołówek oraz świetlic w godzinach pozalekcyjnych Znacząco wesprzemy powstawanie i funkcjonowanie nowych oraz istniejących żłobków i przedszkoli Utrzymamy jako podstawę trzy szkoły podstawowe, miejskie gimnazjum oraz trzy przedszkola

68 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Wprowadzimy zasadę: klasy z niewielką liczbą uczniów Utrzymamy miejsca pracy pracowników szkolnych stołówek, oraz pracowników obsługi gospodarczo-administracyjnej

69 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Nowoczesną, zinformatyzowaną i bezpieczną szkołę, która jest podstawą wszechstronnego rozwoju i najlepszym startem w dorosłe życie dla naszych dzieci. Kilkunastoosobowe klasy, zajęcia pozalekcyjne, programy stypendialne dla najlepszych, bezpłatny szerokopasmowy Internet, nauka języków i wymiana międzynarodowa uczniów, kultura i sport w nowoczesnych obiektach sportowych to podstawowe elementy nowoczesnej edukacji. Dzieci i młodzież z Głowna mają prawo do nauki na najwyższym poziomie.

70 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Stworzenie ponadregionalnej imprezy kulturalnej kreującej wizerunek Głowna jako miasta nowoczesnego i stawiającego na rozwój kulturalny. Kultura jest najszybciej rozwijającą się dziedziną gospodarki, która przestaje generować koszty, a przy mądrym zarządzaniu przynosi zyski do miejskiego budżetu.

71 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO 4. W zdrowym ciele zdrowy duch Zadbamy o wysoką jakość świadczeń medycznych w poradniach i przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej Zwiększymy zakres usług medycznych świadczonych w domach Zagospodarujemy las miejski i przekształcimy jego fragment w park miejski Zadbamy o miejskie tereny zielone sukcesywnie powiększając ich obszar

72 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Wybudujemy wielofunkcyjne obiekty sportowe i rekreacyjne w poszczególnych dzielnicach miasta (projekt „Marakan”) Podniesiemy standard istniejących miejskich obiektów sportowych Wdrożymy program dodatkowych zajęć sportowych w szkołach wszystkich typów Wybudujemy system miejskich ścieżek rowerowych łączących dzielnice miasta z terenami rekreacyjnymi

73 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Wykorzystanie terenów zielonych i akwenu wodnego pod rozwój turystyki weekendowej oraz sportu i rekreacji, jako elementy konieczne do podniesienia jakości życia społeczeństwa Głowna. Służy temu unikalny i kompleksowy projekt „Marakan”. W ramach projektu nad jeziorem przy osiedlu Sikorskiego powstanie baza noclegowa (nowoczesny kemping), baza gastronomiczna, wypożyczalnie sprzętu rekreacyjno-sportowego, pięć profesjonalnych boisk sportowych oraz nowe kąpielisko.

74 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Docelowo projekt ma stworzyć warunki do powstania w Głownie profesjonalnej drużyny siatkowej piłki plażowej, liczącej się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Powstanie także nowy kompleks boisk w ramach projektu „Orlik 2012” w dzielnicach Zabrzeźnia i Zakopane.

75 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO 5. Stabilne finanse publiczne – gwarantem rozwoju Zapewnimy proinwestycyjny budżet miasta Wykorzystamy dotacje bezzwrotne ze źródeł krajowych i Unii Europejskiej, jako podstawę w planowaniu nowych inwestycji Wdrożymy przyjazny dla mieszkańców system opłat lokalnych Utrzymamy na bezpiecznym poziomie stan zadłużenia miasta wyznając zasadę, że deficyt może być jedynie konsekwencją wydatków inwestycyjnych

76 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Uporządkowanie finansów publicznych poprzez racjonalne wydatkowanie pieniędzy z budżetu miasta, wykorzystanie majątku miejskiego oraz położenie szczególnego nacisku na pozyskiwanie środków ze źródeł zewnętrznych

77 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO 6. Przyjazna i kompetentna administracja Wprowadzimy pełną jawność i otwartość podejmowania decyzji w sprawach dotyczących mieszkańców miasta (faktyczne, a nie iluzoryczne konsultacje społeczne) Rozpoczniemy wdrażanie systemu załatwiania spraw urzędowych przez Internet (e-urząd) Na bieżąco będziemy podnosić kwalifikacje urzędników w celu efektywniejszej obsługi mieszkańców

78 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Wprowadzimy w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych system zarządzania jakością Wprowadzimy dyżur prawnika w Urzędzie Miasta, w celu bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców

79 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Kompetentną i przyjazną administrację, kładącą nacisk na działania sprzyjające rozwojowi gospodarczemu. Urzędnicy nie są jedynie od administrowania, ale mają aktywnie włączyć się w pozyskiwanie pieniędzy ze źródeł zewnętrznych, zwłaszcza z Unii Europejskiej. Głowno ma w tym aspekcie wielkie zaniedbania, a na przykładzie innych miast (Uniejów) widać, że dynamiczny rozwój można z powodzeniem oprzeć o fundusze unijne. To ogromne środki, które wciąż czekają na wykorzystanie.

80 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Gwarantujemy: Efektywną i nowoczesną promocję miasta, która skupia się na prezentowaniu walorów turystycznych i kulturowych Głowna, a nie na prezentowaniu wizerunku władz

81 UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Miasto zamieszkane przez zadowolonych z siebie ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia w żadnym innym miejscu na Ziemi. Miasto uporządkowane, czyste i bezpieczne, gdzie nietrudno o pracę i godne zarobki. Pełne terenów rekreacyjnych i wygodnych ścieżek rowerowych. Miasto tętniące życiem kulturalnym i wydarzeniami sportowymi. Miasto zarządzane przez kompetentnych i pełnych energii ludzi. Nie zmarnujmy szansy na Głowno naszych marzeń. Nasza wizja nowoczesnego i kwitnącego gospodarczo Głowna jest możliwa do zrealizowania. Mieszkańcy zasługują przecież na miasto swoich marzeń.


Pobierz ppt "UWIERZMY W SIEBIE UWIERZMY W GŁOWNO Z dala od polityki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google