Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest Orli Staw? Orli Staw – osada w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim, w gminie Ceków-Kolonia. Miejscowość wchodzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest Orli Staw? Orli Staw – osada w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim, w gminie Ceków-Kolonia. Miejscowość wchodzi."— Zapis prezentacji:

1 Co to jest Orli Staw? Orli Staw – osada w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim, w gminie Ceków-Kolonia. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Nowe Prażuchy.

2 Orli staw Na podstawie opracowanej dokumentacji Starostwo Powiatowe w Kaliszu wydało w grudniu 2002 r. pozwolenie na budowę Zakładu Utylizacji i Unieszkodliwiana Odpadów Komunalnych "Orli Staw" w Prażuchach Nowych. Inwestycja ta finansowana jest ze środków własnych Związku, środków krajowych funduszy ochrony środowiska oraz w znacznej mierze jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej - funduszu przedakcesyjnego ISPA (późniejszego Funduszu Spójności).

3 Rodzaje odpadów, które przyjmuje punkt:
Opakowania ze szkła kolorowego Opakowania ze szkła białego Makulatura Gruz budowlany Odpady ulegające biodegradacji Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny Opony Złom metali żelaznych Złom metali nieżelaznych Tworzywa sztuczne Butelki po napojach typu PET Odpady niebezpieczne Baterie małogabarytowe

4 Główne zadanie stacji Główne zadanie stacji to realizacja przeładunku odpadów z samochodów bezpylnych I stopnia, które odbierają odpady od mieszkańców, do kontenerów, które w zestawach transportowych II stopnia przewozić będą odpady do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Odległość 57 km między Sieradzem a Zakładem w pełni uzasadnia realizację stacji. Stacja ma także służyć jako zaplecze techniczne dla programu selektywnej zbiórki odpadów surowcowych i problemowych (niebezpiecznych, wysegregowanych przez mieszkańców). W tym celu na terenie stacji zaprojektowano niezbędną infrastrukturę: boksy magazynowe surowców i odpadów problemowych.

5

6

7

8

9

10 Przygotowały: Kinga Kolęda Justyna Łukaszewska Nikola Kwiatkowska


Pobierz ppt "Co to jest Orli Staw? Orli Staw – osada w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim, w gminie Ceków-Kolonia. Miejscowość wchodzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google