Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacja Zdrowie na Końskim Grzbiecie Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" www.zdrowienakonskimgrzbiecie.org.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacja Zdrowie na Końskim Grzbiecie Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" www.zdrowienakonskimgrzbiecie.org."— Zapis prezentacji:

1 Fundacja Zdrowie na Końskim Grzbiecie Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" www.zdrowienakonskimgrzbiecie.org

2 Fundacja Zdrowie na Końskim Grzbiecie Fundacja powstała w 2009 roku, motorem który napędzał nas do pracy była świadomość dużej ilości dzieci niepełnosprawnych z obszaru powiatu kartuskiego, kościerskiego oraz bytowskiego, które mogłyby z hipoterapii skorzystać Z dniem 02.07.2009 r. Fundacja wpisana została do Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 00000331091 Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

3 Podstawowe cele Fundacji to: organizowanie różnych form rehabilitacji dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych; działanie na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wszystkich osób mających problemy ze zdrowiem, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin; Popieranie i upowszechnianie hipoterapii jako metody rehabilitacyjnej w wybranych schorzeniach u dzieci, młodzieży i dorosłych; Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, ruchu paraolimpijskiego, parajeździectwa; Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

4 Czym jest hipoterapia? Hipoterapia jest działaniem mającym na celu przywracanie zdrowia i sprawności oraz poprawę samopoczucia przy pomocy konia i jazdy konnej. Daje wiele możliwości terapeutycznych, dlatego jest jedną z metod o największym zasięgu pod względem różnorodności korzystających z niej pacjentów. Obecnie hipoterapia stosowana jest w wielu schorzeniach neurologicznych, psychicznych oraz układu kostno-stawowo- mięśniowego, u pacjentów w różnym wieku. Szczególnie często wykorzystywana jest jako element w kompleksowej terapii dzieci i młodzieży niepełnosprawnych. Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

5 Małymi kroczkami …. Dzięki zbiórce publicznej przeprowadzonej podczas dożynek gminnych w 2009 r. udało się zakupić pierwszego konia do hipoterapii - SIWKĘ; Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

6 Zbiórka publiczna podczas dożynek 2009 roku Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

7 Nieco większymi kroczkami …. Środki uzyskane w ramach 1% podatku za rok 2011 pozwoliły na zakup drugiego konia do hipoterapii - MAJKI Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

8 W chwili obecnej – liczba dzieci aktywnie korzystających z zajęć hipoterapii wynosi 53, w tym z obszaru Gminy Stężyca dzieci jest 22. Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

9 15 kwietnia 2012 roku zorganizowaliśmy warsztaty dla hipoterapeutów Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

10

11 Pisano o nas nawet w gazetach Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

12

13 Międzynarodowa Konferencja Hipoterapeutów Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

14 Konferencja Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

15 Truskawkobranie Przez 2 dni udało nam się zebrać 1520 zł Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

16 Piknik 2012 Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

17

18

19 Mamy patronat !! Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

20 Nasze dzieci podczas zajęć Nikodem Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" Patryk Klaudia

21 Madzia Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" Piotruś Antoś Ania

22 Agnieszka Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" Kuba i mama Julka Adrian

23 Amelka Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" Marek Nikodem Krystian

24 Kuba Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" Martynka Kinga Dawid

25 Środki pieniężne zgromadzone w ramach zbiórki publicznej zostaną przeznaczone na zakup: Podestu do hipoterapii wyposażonego w podnośnik; Przenośnej toalety typu TOI TOI; Stołu wraz z ławkami; Siodła westernowego: dużego i małego; Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

26 Podest do hipoterapii wyposażony w podnośnik: Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" aby dzieciom łatwiej było wsiadać na konia oraz z niego zsiadać…

27 Przenośna toaleta typu TOI TOI: Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" …. gdzieś przecież trzeba załatwiać potrzeby fizjologiczne….

28 Stół wraz z ławkami: Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" aby dzieci oraz rodzice mogli spokojnie poczekać na zajęcia hipoterapii…..

29 Siodło westernowe duże i małe Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" aby było wygodnie na koniku i tym dużym, i tym małym….

30 Wszystko to - dla naszych podopiecznych Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

31

32

33

34

35 Wolontariuszki Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie"

36

37

38

39 Dziękujemy za uwagę! Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" Marta Burkiewicz Marta Sznajder


Pobierz ppt "Fundacja Zdrowie na Końskim Grzbiecie Fundacja "Zdrowie na Końskim Grzbiecie" www.zdrowienakonskimgrzbiecie.org."

Podobne prezentacje


Reklamy Google