Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne „Promyk” Kiszkowo

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne „Promyk” Kiszkowo"— Zapis prezentacji:

1 Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne „Promyk” Kiszkowo
„Człowiek znaczy tyle, ile może dać drugiemu człowiekowi”

2 Trochę historii… Stowarzyszenie, którego siedzibą jest Biblioteka Publiczna Gminy Kiszkowo powstało r. Jego zadaniem jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym, będącym w trudnej sytuacji zdrowotnej i życiowej. W chwili powstania Stowarzyszenia należały do niego 34 osoby. Po 5 latach działalności, w roku 2009, skupia ono 174 osób o różnych rodzajach schorzeń i stopniach niepełnosprawności.

3 Od początku swej działalności Stowarzyszenie organizuje dla swoich członków turnusy rehabilitacyjne, pikniki, olimpiady, turnieje integracyjno – sportowe, spotkania świąteczne oraz warsztaty rękodzieła artystycznego. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony starszych mieszkańców gminy Kiszkowo. Członkowie „Promyka” biorą też czynny udział w spotkaniach organizowanych przez inne oddziały Stowarzyszenia.

4 Od lipca 2005 roku Stowarzyszenie umożliwia swoim członkom korzystanie z gabinetu fizjoterapeutycznego, wyposażonego w sprzęt rehabilitacyjny, który powstał z inicjatywy zarządu „Promyka”. Wykonywane są w nim zabiegi rehabilitacyjne wspomagające leczenie osób niepełnosprawnych.

5 Aktywna wieś na ścieżce zdrowia
Dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenia Światowid działającemu w imieniu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności powstał projekt, który ma za zadanie promować aktywność ruchową wśród mieszkańców gminy Kiszkowo.

6 Od 7 października 2008 roku w pomieszczeniu należącym do „Promyka” odbywają się zajęcia ruchowe prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską. W ramach projektu został zakupiony sprzęt pomagający wzmocnić organizm oraz umożliwiający poprawę kondycji fizycznej członków „Promyka” i mieszkańców gminy Kiszkowo.

7 Zakupiony w sprzęt: Wioślarz

8 Orbitrek

9 Pas wibrujący

10 Cała siłownia


Pobierz ppt "Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno – Kulturalne „Promyk” Kiszkowo"

Podobne prezentacje


Reklamy Google