Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miejsca poza Londynem.. Stonehenge Kamienne kręgi znajdują się 13 km od miasta Salisbury w południowej Anglii. Budowla megalityczna z epoki neolitu oraz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miejsca poza Londynem.. Stonehenge Kamienne kręgi znajdują się 13 km od miasta Salisbury w południowej Anglii. Budowla megalityczna z epoki neolitu oraz."— Zapis prezentacji:

1 Miejsca poza Londynem.

2 Stonehenge Kamienne kręgi znajdują się 13 km od miasta Salisbury w południowej Anglii. Budowla megalityczna z epoki neolitu oraz brązu. Najprawdopodobniej związany z kultem księżyca i słońca.

3

4

5 Uniwersytet Oxford Najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii i krajach anglosaskich. Powstał przed 1167 rokiem. Znajduje się w Oksfordzie.

6

7

8 Clifton Suspension Bridge Wiszący most nad rzeką Avon w zachodniej Anglii, wybudowany na granicy dzielnicy Bristolu Clifton i hrabstwa Somerset. Symbol miasta Bristol. Otwarty w 1864 roku.

9

10

11 York Minster Gotycka katedra znajdująca się w Yorku, hrabstwo North Yorkshire. Siedziba arcybiskupa Yorku oraz ośrodek administracyjny diecezji.

12

13

14 Tresco Abbey Gardens Znajduje się na wyspie Tresco. Występuje w nim roślinność ze wszystkich stron świata.

15

16

17 Katedra w Canterbury Znajduje się w Canterbury, Kent England. Jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych chrześcijańskich budowli. Założona została w 597 r.

18

19

20 Hadrian's Wall Mur Hadriana został zbudowany w 121-129 r. n.e. Zbudowany przez Imperium Rzymskie jako fortyfikacje wojskowe Mur Hadriana miał 80 mil rzymskich (73 km) długości.

21

22

23 Białe klify Dover Najbardziej wysunięty w stronę kontynentu europejskiego fragment Wysp Brytyjskich. Kredowe urwisko ciągnie się przez ponad 8 kilometrów na wschód i zachód od portowego miasta Dover, przekraczając miejscami 105 metrów wysokości.

24

25

26 Źródła: http://megality.republika.pl/galeria1.htm http://www.chch.ox.ac.uk/visiting/harry-potter http://pl.wikipedia.org/wiki/Uniwersytet_Oksfordzki http://pl.wikipedia.org/wiki/Clifton_Suspension_Bridge http://www.study4u.eu/Uczelnie/Wielka_Brytania/Oxford/Uniwersytet_Oxford.html http://www.sacred-destinations.com/england/york-minster.htm http://en.wikipedia.org/wiki/Tresco_Abbey_Gardens http://www.sacred-destinations.com/england/canterbury-cathedral http://www.tourist-information-uk.com/hadrians-wall.htm http://www.emito.net/turystyka/natura/biale_klify_dover_287205.html


Pobierz ppt "Miejsca poza Londynem.. Stonehenge Kamienne kręgi znajdują się 13 km od miasta Salisbury w południowej Anglii. Budowla megalityczna z epoki neolitu oraz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google