Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupa Zielone Iskierki Wychowawcy grupy: mgr Ewelina Horudko, mgr Alicja Studzińska-Szychowiak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupa Zielone Iskierki Wychowawcy grupy: mgr Ewelina Horudko, mgr Alicja Studzińska-Szychowiak."— Zapis prezentacji:

1 Grupa Zielone Iskierki Wychowawcy grupy: mgr Ewelina Horudko, mgr Alicja Studzińska-Szychowiak

2 Projekt edukacyjny – Życie codzienne Grupa Zielone Iskierki rozpoczęła rok szkolny 2014/2015 od realizacji projektu edukacyjnego Życie codzienne. W ramach projektu, dzieci miały możliwość nabycia podstawowych umiejętności, które wykonujemy codziennie. Rozpoczęliśmy od nauki poprawnego mycia rąk Grupa Zielone Iskierki rozpoczęła rok szkolny 2014/2015 od realizacji projektu edukacyjnego Życie codzienne. W ramach projektu, dzieci miały możliwość nabycia podstawowych umiejętności, które wykonujemy codziennie. Rozpoczęliśmy od nauki poprawnego mycia rąk

3  Prowadziliśmy ankietę - dzieci zadawały pytanie czy częściej myje się naczynia ręcznie czy w zmywarce? A następnie dzieci same uczyły się myc naczynia.

4  Nauczyliśmy się jak przenosić krzesło. Teraz już sprawnie i bezpiecznie przenosimy krzesła.

5  Dzieci uczyły się także jak kroić warzywa i owoce. Teraz na stałe w kąciku życia codziennego, dzieci znajdą owoce i warzywa, które mogą pokroić i się poczęstować.

6  Odpowiadaliśmy na pytanie, z jakich elementów składa się pralka, a następnie uczyliśmy się prac ręcznie.

7  Odpowiadaliśmy też na pytanie jak wygląda życie na wsi. Dzieci uczyły się jak wyrabia się ser i masło. Obejrzały także wiejską chatę i zauważyły zabawki dziecięce, inne od tych obecnych…

8

9

10  Wybraliśmy się także do kwiaciarni, by dowiedzieć się jak dbać o cięte kwiaty, następnie w przedszkolu tworzyliśmy bukiety kwiatów.

11

12  Z mamą Sebastianka, nauczyliśmy się piec pyszne ciasteczka.

13  Szukaliśmy na terenie przedszkola przedmiotów, które zawierają śrubki. Dzieci te przedmioty przerysowywały, potem dzieci uczyły się wkręcania śrubek.

14  Uczyliśmy się także otwierania i zamykania kłódek.

15

16  W teatrze nie bywamy codziennie, ale miło spędziliśmy czas na widowni małego teatru, jak i na scenie.

17  Dzieci nauczyły się posługiwać przyborami, takimi jak: zakraplacz, szczypce.

18  Dzieci doskonalą także przelewanie, przesypywanie z naczynia do naczynia.

19  Z okazji zakończenia projektu udaliśmy się na wycieczkę. W sklepie Leroy Merlin, dzieci spostrzegały przedmioty życia codzienne i rysowały je na podkładkach.

20


Pobierz ppt "Grupa Zielone Iskierki Wychowawcy grupy: mgr Ewelina Horudko, mgr Alicja Studzińska-Szychowiak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google