Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

REALIZOWANEGO OD 2013 DO 2015 ROKU Szkoła Promująca Zdrowie dąży do osiągnięcia celów i realizuje zadania określone w podstawach programowych kształcenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "REALIZOWANEGO OD 2013 DO 2015 ROKU Szkoła Promująca Zdrowie dąży do osiągnięcia celów i realizuje zadania określone w podstawach programowych kształcenia."— Zapis prezentacji:

1 PROGRAM PROMUJĄCY ZDROWIE PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 61 ,,NIEZAPOMINAJKA” W SZCZECINIE

2 REALIZOWANEGO OD 2013 DO 2015 ROKU Szkoła Promująca Zdrowie dąży do osiągnięcia celów i realizuje zadania określone w podstawach programowych kształcenia ogólnego i ponadto:   NASZE PRZEDSZKOLE REALIZUJE TRZY STANDARDY:    1.      Pomaga członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję przedszkola promującego zdrowie.

3 NASZYM CELEM JEST: Podniesienie świadomości społeczności przedszkolnej na temat koncepcji przedszkola promującego zdrowie. POPRZEZ : - zapoznanie z podstawowymi zasadami zdrowego odżywiania   - podniesienie świadomości o konieczności dbania o higienę osobistą   - dostrzeganie wpływu różnych czynników środowiska na zdrowie  

4 NASZE OSIĄGNIĘCIA

5 Z wizytą w warzywniaku

6 Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że warzywa i owoce to morze witamin!!!

7 Przedszkolny ogródek warzywny
Przedszkolny ogródek warzywny. Dzieci wspólnie z paniami Asią i Gosią posiały zdrowe warzywa, które później będzie można zjeść np. na śniadanie 

8 Jabłuszkowe chipsy naturalne i zdrowe 

9 Mniam, ale dobre

10 Świeże i zdrowe soki owocowe

11 Pyszne!!!

12 Pan konserwator Marian wie, co dobre ;)

13

14 NASZYM SUKCESEM BĘDZIE: Wyposażenie przedszkolaków, rodziców oraz pracowników przedszkola w wiedzę i umiejętności niezbędne do tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska życia.      

15 2.      Prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników i dąży do zwiększenia jej skuteczności.   NASZYM CELEM JEST: Stwarzanie warunków do kształtowania zdrowego stylu życia oraz harmonijnego rozwoju POPRZEZ:

16 - poznanie podstawowych zasad racjonalnego żywienia   - rozwijanie różnych form aktywności ruchowej   - propagowanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego   - kształtowanie przekonania o konieczności stosowania zasad higieny  

17 NASZYM SUKCESEM BĘDZIE: Wykorzystanie i zastosowanie zdobytej wiedzy w życiu codziennym. Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowy tryb życia i podejmowanie odpowiednich działań.

18 NASZE OSIĄGNIĘCIA

19 Spotkanie ze stomatologiem 

20 Pan stomatolog pokazuje nam w jaki sposób szczotkować zęby aby były czyste.

21 Praktyka czyni mistrza 

22 Wizyta Pani doktor

23 Choć nie lubimy chorować, to zabawa
w lekarza jest świetna!!!!!

24 Owocowe szaszłyki

25

26 Witaminki, witaminki

27

28 3.      Tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu NASZYM CELEM JEST Zagospodarowanie terenu przedszkola w celu zapewnienia zdrowego i bezpiecznego rozwoju dziecka   POPRZEZ:

29 -modernizację istniejącego ogrodu przedszkolnego oraz kącika sportowego - dbanie o utrzymanie placówki na wysokim poziomie funkcjonalnym i estetycznym - zapoznanie z zagrożeniami cywilizacyjnymi -pozyskanie wsparcia społeczności lokalnej  

30 NASZYM SUKCESEM BĘDZIE: doskonalenie sprawności fizycznej dzieci wprowadzenie dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa i ochrony swojego zdrowia podnoszenie świadomości proekologicznej w społeczności przedszkolnej oraz umiejętne wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce kształtowanie poczucia estetyki oraz dbanie o ład i porządek w swoim otoczeniu ukazanie negatywnych skutków z nadmiernego korzystania ze środków masowego przekazu  

31 NASZE OSIĄGNIĘCIA

32 Udział w programie edukacyjnym pt. „Nie taki prąd straszny”

33 Pierwsza pomoc!!!

34 Doświadczenia z bańkami mydlanymi

35 Zagramy???

36 Ruch to zdrowie

37 Uczymy się zasad bezpieczeństwa

38 Cykl spotkań ze Strażą Miejską

39 Sportowe środy w przedszkolu

40 Trening czyni mistrza

41


Pobierz ppt "REALIZOWANEGO OD 2013 DO 2015 ROKU Szkoła Promująca Zdrowie dąży do osiągnięcia celów i realizuje zadania określone w podstawach programowych kształcenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google