Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POWIEDZ NIE PROMILOM !!!.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POWIEDZ NIE PROMILOM !!!."— Zapis prezentacji:

1 POWIEDZ NIE PROMILOM !!!

2 „NO PROMIL NO PROBLEM” to hasło kampanii społecznej do której po raz kolejny przystąpił Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Podegrodziu. Głównym celem akcji było modelowanie skutecznych sposobów powstrzymywania kierowców przed jazdą w stanie po spożyciu alkoholu, jak również zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców i podkreślanie braku akceptacji dla takich zachowań.

3 Harmonogram działań kampanijnych:
- Spotkanie organizacyjne, przydział zadań. - Przygotowanie gazetki tematycznej, rozwieszanie plakatów. - Dmuchanie balonów, składanie urn, kopiowanie deklaracji... - Wykonywanie transparentów wspólnie z zespołami klasowymi. - Praca nad okrzykami – hasłami. - Przygotowywanie materiałów i przebiegu realizacji poszczególnych zadań: -- zbieranie deklaracji odpowiedzialnego świadka/pasażera przy Kościele Parafialnym w Podegrodziu , w centrum wsi, wśród rodziców i instytucjach lokalnych -- happening antyalkoholowy, przejście przez centrum wsi -- czytanie „Bajek bezpromilowych” w klasach I – III oraz przedszkolakom -- wizyta w instytucjach lokalnych, sklepach itd. propagująca jazdę trzeźwą i bezpieczną. - Zbieranie materiałów na opracowanie raportu z przebiegu kampanii.

4

5

6

7

8

9 Promocja akcji rozpoczęła się 27 października 2013 roku, wówczas wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali przy Kościele Parafialnym w Podegrodziu DEKLARACJE ODPOWIEDZIALNEGO ŚWIADKA/PASAŻERA.

10

11

12

13

14 28 października uczniowie gimnazjum uczestniczyli w happeningu antyalkoholowym, który odbył się na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej, następnie uczestnicy udali się w kierunku wejścia do Gimnazjum. W trakcie przemarszu skandowane były hasła przygotowane przez uczniów: Bez trzeźwości nie ma miłości; Chcę żyć, nie piję!; Mamo, Tato, nie pij; Precz z alkoholem w naszej miejscowości; Każdy ma wybór alkohol albo zdrowie. Zaprezentowane zostały też przygotowane przez poszczególne klasy transparenty.

15

16

17

18

19

20

21

22 29 i 30 października w klasach I – III oraz w Gminnym Przedszkolu w Podegrodziu wolontariuszki czytały „bajki bezpromilowe”, które wzbudziły duże zainteresowanie.

23

24

25

26 30 października grupa dziesięciu wolontariuszy z pedagogiem szkolnym udała się z materiałami kampanijnymi i przesłaniem sprzeciwu wobec jazdy pod wpływem promili, do sklepów i instytucji lokalnych na terenie Podegrodzia m. in. Urzędu Gminy. Banku Spółdzielczego, Ośrodka Zdrowia i in. W trakcie przejścia prze centrum Podegrodzia uczniowie zbierali kolejne deklaracje odpowiedzialnego świadka/pasażera. Niecodzienna grupa idąca z dużym transparentem wzbudziła duże zaciekawienie wśród mieszkańców Podegrodzia, ale również wśród przejeżdżających kierowców, o co nam szczególnie chodziło!

27

28

29

30

31

32 ś

33 ś

34 Podjęte przedsięwzięcia profilaktyczne w ramach kampanii „No promil – No problem 2013”, zwróciły szczególną uwagę na skalę poważnego problemu społecznego jakim są nietrzeźwi kierowcy. Dziękujemy za uwagę zespół kampanijny z Gimnazjum w Podegrodziu.


Pobierz ppt "POWIEDZ NIE PROMILOM !!!."

Podobne prezentacje


Reklamy Google