Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedszkole Samorządowe w Dobrzyniewie Dużym

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedszkole Samorządowe w Dobrzyniewie Dużym"— Zapis prezentacji:

1 Przedszkole Samorządowe w Dobrzyniewie Dużym
Sześciolatek w naszej szkole

2 Jacy są nasi nauczyciele?
Najważniejszą sprawą, o którą dbają nasi nauczyciele jest stworzenie dobrej atmosfery dającej dziecku i jego rodzicom poczucie dobrego startu w nowym środowisku oraz w nowej sytuacji. Nauczyciele budują przekonanie wśród dzieci, że można mieć zaufanie do swojej pani, że zależy jej na sukcesach jej wychowanków. Nauczyciele są otwarci na zmiany. Podejmują liczne działania w kierunku doskonalenia swojego warsztatu zawodowego w zakresie różnych aspektów funkcjonowania i rozwoju dzieci , zmian programowych związanych z reformą oświaty. Nauczyciele posiadają dwukierunkowe wykształcenie.

3 Uczymy poprzez zabawę

4 METODY PRACY Z DZIEĆMI Pracę w zespołach nauczyciele opierają na metodach związanych z wykorzystaniem aktywności dzieci w procesach uczenia się. Poprzez metody aktywne, takie formy pracy jak: zabawa, gry dydaktyczne, sytuacyjne, dzieci mogą bardziej efektywnie zdobywać umiejętności, wiedzę, a właściwie też uczyć się o tym jak się uczyć. Dzieci same dokonują obserwacji danego problemu. W związku z powyższym biorą udział w obserwacjach, uczą się odkrywać, poszukiwać, eksperymentować, tworzą opowiadania, inscenizacje.

5 Jedną z form nauki w przedszkolu jest zabawa
Jedną z form nauki w przedszkolu jest zabawa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z jej walorów edukacyjnych, społecznych, uczenia się ról, przestrzegania pewnych zasad. Podobną rolę pełnią gry dydaktyczne- przede wszystkim te, które tworzą same dzieci. Takie sytuacje pozwalają na dowolne tempo uczenia się i dają prawo do popełniania błędu. Każde dziecko ma również szanse na przeżycie sukcesu. Dzieci bardzo często uczą się w grupach. Łączenie dzieci w zespoły sprzyja poczuciu przynależności w grupie, każdy może wykazać się swoimi zdolnościami oraz rozwijać swoje zasoby społeczne. Ponadto nauczyciele starają się aby prowadzone zajęcia nie były rutynowe i monotonne.

6 Zajęcia w terenie i wycieczki
Dokarmianie ptaków zimą „Dzieciaki na księżycu” – projekt edukacyjny

7 Aktywnie bierzemy udział w różnych programach, projektach, happeningach, sami wymyślamy konkursy, podczas których sprawdzamy nabytą wiedzę, ale również znakomicie się bawimy. CHEMIA W PRZEDSZKOLU GÓRA GROSZA

8 Akademia czystych rąk Carex
Akademia Aquafresh Akademia czystych rąk Carex

9 Kubusiowi Przyjaciele Natury Cała Polska Czyta Dzieciom

10 Akademia Misia Haribo Bezpiecznie na drodze

11 Nasze klasy są kolorowe, czujemy się w nich bezpiecznie i swobodnie W naszym przedszkolu nauczyciele zadbali o miły wystrój sal, ciepłe wnętrza, zabawki, gry dydaktyczne. Szczególną troską stało się zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa. Sale są podzielone na części : edukacyjną i do zabaw. Dzieci bawią się w różnych kącikach zainteresowań, rysując, słuchając muzyki, korzystając z gier planszowych.

12 Dziękujemy za uwagę i zaufanie
Dziękujemy za uwagę i zaufanie. Wszystkim wychowankom i ich rodzicom życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu kolejnych szczebli edukacji.


Pobierz ppt "Przedszkole Samorządowe w Dobrzyniewie Dużym"

Podobne prezentacje


Reklamy Google