Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Conditionals Tryby warunkowe. conditionals Zerowy – sądy powszechnie uważane za prawdziwe, mówiące o prawach natury, czynnościach, które na pewno nastąpią.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Conditionals Tryby warunkowe. conditionals Zerowy – sądy powszechnie uważane za prawdziwe, mówiące o prawach natury, czynnościach, które na pewno nastąpią."— Zapis prezentacji:

1 conditionals Tryby warunkowe

2 conditionals Zerowy – sądy powszechnie uważane za prawdziwe, mówiące o prawach natury, czynnościach, które na pewno nastąpią w wyniku innych czynności. If present simple, present simple If you boil water, it makes steam.

3 conditionals Pierwszy – używamy kiedy mówimy o sytuacji, która jest bardzo prawdopodobna że się wydarzy w teraźniejszości lub przyszłości. If present simple, will + verb If you don’t like these trousers, you won’t have to buy them.

4 conditionals Drugi – używamy kiedy mówimy o sytuacji, która jest niemożliwa, że się wydarzy w przyszłości. If past simple, would + verb If I won million dollars, I would buy a Ferrari.

5 conditionals Trzeci - używamy kiedy mówimy o sytuacji z przeszłości, która już nie może ulec zmianie. If past perfect, would have + past participle If I had gone to the party, I would have met him.

6 conditionals Unless = If not Unless the weather is nice, I won't go to the park. If the weather isn't nice, I won't go to the park.

7 conditionals If Provided that – pod warunkiem, że As long as – jeśli tylko

8 conditionals http://www.ego4u.com/en/cram- up/grammar/conditional-sentences/exercises?04 http://www.ego4u.com/en/cram- up/grammar/conditional-sentences/exercises?04 http://www.ego4u.com/en/cram- up/grammar/conditional-sentences/exercises?05 http://www.ego4u.com/en/cram- up/grammar/conditional-sentences/exercises?05 http://www.ego4u.com/en/cram- up/grammar/conditional-sentences/exercises?06 http://www.ego4u.com/en/cram- up/grammar/conditional-sentences/exercises?06 http://www.ego4u.com/en/cram- up/tests/conditional-sentences-3 http://www.ego4u.com/en/cram- up/tests/conditional-sentences-3


Pobierz ppt "Conditionals Tryby warunkowe. conditionals Zerowy – sądy powszechnie uważane za prawdziwe, mówiące o prawach natury, czynnościach, które na pewno nastąpią."

Podobne prezentacje


Reklamy Google