Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SSAKI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SSAKI."— Zapis prezentacji:

1 SSAKI

2 Kot Wiele wiejskich kotów prowadzi półdziki tryb życia. Same troszczą się o pożywienie. W ten sposób pomagają gospodarzom pozbyć się szczurów w zagrodzie.

3 Krowa Krowy holenderskie to te czarno-białe, które najczęściej widać na wsi. Rolnicy chętnie je hodują, bo dają dużo mleka.

4 Życie pod ziemią Małe łasice Krety
My, krety, spędzamy większość czasu pod ziemią, ale przy odrobinie szczęścia można nas spotkać na powierzchni. Wychodzimy najczęściej w nocy, aby znaleźć kawałek trawy i liści do wyłożenia gniazda. Maluchy lubią wychodzić na powierzchnię latem, by poznawać świat. Małe łasice Jeden lub dwa razy w roku przychodzą na świat nasze małe. Pierwszy miot jest w kwietniu lub w maju. Rodzimy od trzech do ośmiu młodych i karmimy je własnym mlekiem przez cztery tygodnie. Potem uczymy je sztuki polowania. Jeżeli są sprzyjające warunki i mamy dużo pożywienia, wydajemy na świat kolejne potomstwo – w lipcu lub sierpniu. Małe z tego miotu zostają z nami przez całą zimę.

5 Jeż Żyjemy samotnie i staramy się nie wchodzić sobie w drogę, bo od razu wdajemy się w bójkę. Inaczej jest wiosną, w porze zalotów. Wtedy samice stają się bardzo towarzyskie, chociaż są bardzo wybredne w wyborze partnera.

6 Królik Mamy duże oczy, którymi wypatrujemy niebezpieczeństwa, i długie słuchy, czyli uszy. Potrafimy nimi ruszać, nasłuchując dźwięków z oddali.

7 Szczur Nasze gniazda mościmy sianem, wiórami, strzępami tkanin, skóry i innych drobiazgów. Jeśli w okolicy jest dużo jedzenia, szczurzyce rodzą przez cały rok. W miocie jest od 6 do 11 młodych, które rodzą się ślepe i bez sierści. Jeśli ktoś odkryje gniazdo, matka przenosi dzieci do innego legowiska. Małe szczurzątka rosną bardzo szybko i kiedy mają trzy tygodnie, mogą już opuścić gniazdo.

8 Rudzielec To moja kuzynka, wiewiórka ruda. Właściwie jest rudobrązowa, a nie ruda, i ma biały brzuszek, taki sam jak ja. Różni nas nie tylko kolor grzbietu: mojej kuzynce na czubkach uszu wyrastają gęste kępki futerka. Jest odrobinę mniejsza ode mnie i zdecydowanie bardziej nieśmiała. Woli mieszkać w lesie, niż w mieście, szczególnie iglastym, bo jej ulubionym pożywieniem są nasionka ukryte w szyszkach. Zebrane zapasy chowa w różnych miejscach i często o nich zapomina, a potem dziwi się, że na pustej polance wyrosło nowe drzewo... Ale dzięki temu jest bardzo pożyteczna.

9 Lisy Małe lisy uczą się polować, obserwując nas, rodziców. Jeśli coś wąchamy, one również chcą to powąchać. Szybko uczą się znajdować chrząszcze w trawie, ale za to z trudem przychodzi im myszkowanie za robakami w ziemi. Jesienią umieją już polować na ptaki i drobne gryzonie. Często obserwują królicze stadka w nadziei, że uda im się schwytać jakiegoś słabszego zwierzaka. Przede zimą młode lisy odchodzą z domu rodzinnego w poszukiwaniu własnych terytoriów. Lisiczki zostają jeszcze z rodzicami.

10 Tygrysy Tygrysy walczą z upałem biorąc chłodną kąpiel. Rozciągając się na całą długość ciała na brzegu sadzawki. Są świetnymi pływakami, więc gdy poczują głód, mogą po prostu zapolować na ryby.

11 Sarny Sarny są ostrożnymi zwierzętami. Nie wychodzą na jezdnię, na której panuje duży ruch. Najczęściej przebiegają przez drogę nocą lub nad ranem.

12 Najszybszy biegacz Gepardy biegną z szybkością około 100km/h – trzykrotnie szybciej niż najszybszy człowiek. Potężne mięśnie nóg i giętki kręgosłup umożliwiają im poruszanie się długimi susami. Gepardy najpierw wyciągają wszystkie łapy, potem kulą je pod brzuchem. W jednym skoku mogą pokonać aż 7 metrów.

13 Daniel Daniel kryje się w cienistych zaroślach na skraju lasu i tam spokojnie przeżuwa jagody, liście i źdźbła traw.

14 Tę prezentację wykonała
Natalia Pietrzak kl.VI b


Pobierz ppt "SSAKI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google