Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wszystkie ptaki są pod ścisłą OCHRONĄ!!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wszystkie ptaki są pod ścisłą OCHRONĄ!!!"— Zapis prezentacji:

1 Wszystkie ptaki są pod ścisłą OCHRONĄ!!!

2 Ptaki w Polsce

3 Skowronek Mały ptak zamieszkujący Europę, Azję i Afrykę Północną. Jego długość ciała wynosi około cm, a waga waha się między 25 g a 45 g. Średnio żyje 3 lata, chociaż spotkano przypadek mający 10 lat. Skowronek preferuje krajobraz rolniczy - pola uprawne, otwarte, porośnięte trawą pastwiska, łąki o umiarkowanej wilgotności. Pożywia się głównie owadami, pająkami i dżdżownicami, jesienią uzupełnione o nasiona traw i zbóż (głównie pszenicy) oraz zielone części roślin.

4 Wróbel domowy Jest bardzo licznym ptakiem występującym w Polsce. Swoje gniazda buduje w szczelinach budynków, pod dachami, w dziuplach i skrzynkach lęgowych, w gniazdach jaskółek i bocianów. Od kwietnia do sierpnia składa po 5-6 jaj w zniesieniu. Pożywia się głównie nasionami zbóż, chwastami, drzewami i krzewami, a wiosną drobnymi owadami.

5 Gil Jest większy od wróbla. Ma gruby dziób, ale krótki. Samce pierś mają jaskrawoczerwoną, grzbiet niebieskawo-popielaty U samicy pierś bledsza, brązowo-różowa, grzbiet brązowo-szary. Zjada głównie nasiona drzew i krzewów leśnych, np. dzikiej róży Z owoców jarzębiny chętnie wydłubuje pestki.

6 Bocian Biały Jest to duży ptak brodzący. Długość ciała wynosi metr, a rozpiętość ramion nawet do dwóch metrów. Waży około 3-4 kg. Jaja składane w odstępach dwudniowych wysiadywane są od zniesienia pierwszego jaja przez okres dni przez obydwoje rodziców. Pisklęta opuszczają gniazdo po dniach. Bocian jest ptakiem mięsożernym. Je owady, głównie pasikoniki i chrząszcze, ale również jaszczurki, węże i pisklęta.

7 Czapla siwa Jest mniejsza od bociana. Długość jej ciała wynosi około 90 cm, a rozpiętość skrzydeł nawet do 195 cm. Czaple siwe gnieżdżą się na wysokich drzewach, w lasach w pobliżu wody, często na wyspach, zwykle kolonijnie, tworząc tzw. "czaplińce", niekiedy w towarzystwie kormoranów. Pożywienie stanowią zwierzęta wodne, głównie ryby. Czapla czatuje nieruchomo stojąc w płytkiej wodzie lub na lądzie, a następnie chwyta ofiarę szybkim ruchem.

8 Kormoran Jest to duży ptak (90 cm), ale również bardzo masywny (nawet do 6 kg). Zjada ryby, które wyławia nurkując. Jaja kormoranów wysiadywane są przez okres 24 do 30 dni.

9 Łabędź niemy Długość jego ciała to ok cm, rozpiętość skrzydeł ok. 235 cm, a waga ok ,5 kg. Jaja wysiadywane są przez okres 35 dni tylko przez samicę, podczas gdy samiec pozostaje w pobliżu broniąc w razie potrzeby gniazda. Pisklęta są zagniazdownikami, opiekują się nimi zarówno samiec jak i samica. Zdolność do lotu uzyskują po około miesiącach.


Pobierz ppt "Wszystkie ptaki są pod ścisłą OCHRONĄ!!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google