Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczny Internet Jak uchronić siebie przed zagrożeniami płynącymi z użytkowania sieci? Prezentację opracowała: Martyna Vogler.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczny Internet Jak uchronić siebie przed zagrożeniami płynącymi z użytkowania sieci? Prezentację opracowała: Martyna Vogler."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczny Internet Jak uchronić siebie przed zagrożeniami płynącymi z użytkowania sieci? Prezentację opracowała: Martyna Vogler

2 Bezpieczny Internet2 Zasady korzystania z Internetu W tej prezentacji znajdziecie zasady, które zapewnią Wam bezpieczeństwo w sieci. Według ankiety Gemius, 64 % ankietowanych w wieku od 12 do 17 lat zawiera znajomości przez Internet. Według tej samej ankiety 12,2% ankietowanych spotkało się z osobą poznaną przez Internet, która podawała się za ich rówieśników a w rzeczywistości był dużo starszy.ankiety

3 Bezpieczny Internet3 Szkodliwe treści Rodzaje szkodliwych treści w sieci: - pornografia, -przemoc, -wulgarność, -rasizm i ksenofobia, -sekty i inne formy psychomanipulacji, -używki, -broń i hazard.

4 Bezpieczny Internet4 Kilka zasad, jak czuć się bezpiecznym w korzystaniu z internetu:

5 Bezpieczny Internet5 Zasada 1 Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Pos ł uguj si ę nickiem, czyli pseudonimem, internetow ą ksywk ą.

6 Bezpieczny Internet6 Zasada 2 Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swoich danych osobowych i innych tego typu informacji. Nie mo ż esz mie ć pewno ś ci, z kim naprawd ę rozmawiasz!

7 Bezpieczny Internet7 Zasada 3 Nigdy nie wysy ł aj nieznajomym swoich zdj ęć. Nie wiesz, do kogo one naprawd ę trafi ą.

8 Bezpieczny Internet8 Zasada 4 Internet to skarbnica wiedzy, ale pami ę taj, ż e nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz musz ą by ć prawdziwe! Staraj si ę zawsze sprawdzi ć wiarygodno ść informacji.

9 Bezpieczny Internet9 Wykorzystywanie komunikatorów internetowych

10 Bezpieczny Internet10 W Sieci kr ąż y coraz wi ę cej wirusów, które mog ą uszkodzi ć komputer. Dlatego koniecznie zainstaluj oprogramowanie antywirusowe. Porozmawiaj o tym z rodzicami i wspólnie wybierzcie, a nast ę pnie zainstalujcie odpowiedni program.

11 Bezpieczny Internet11 Inne zagrożenia w sieci Internet:

12 Bezpieczny Internet12 Aukcje on - line Aukcje on - line Serwisy aukcyjne dbają o to, aby kupowanie i sprzedawanie było proste i szybkie. Niestety wraz ze wzrostem zainteresowania handlem internetowym, pojawili się także oszuści, którzy za pośrednictwem sieci szukają swoich ofiar.

13 Bezpieczny Internet13 Crimeware Crimeware to ogólna nazwa dla wszelkiego rodzaju złośliwych programów, które mają na celu wykradanie poufnych danych lub pieniędzy. Przykładem tego rodzaju oprogramowania są boty.

14 Bezpieczny Internet14 Czaty Czat (z angielskiego chat – pogawędka), to mechanizm umożliwiający porozumiewanie się między sobą osobom korzystającym z Internetu.

15 Bezpieczny Internet15 Groźby i nękanie Groźby i nękanie Coraz więcej osób, zwłaszcza dzieci, pada ofiarą nękania, zastraszania i gróźb w Internecie i za pośrednictwem telefonów komórkowych. W literaturze fachowej zjawisko to nazwano cyberprzemocą.

16 Bezpieczny Internet16 -nie odpowiadaj na zaczepki – to uchroni Cię przed eskalacją wymierzonych w Ciebie działań, -nie kasuj wiadomości, jakie dostajesz – mogą okazać się jedynym dowodem w sprawie, -skonsultuj się z prawnikiem – pomoże Ci ocenić, czy doszło do przestępstwa i jakie działania prawne można w tej sytuacji podjąć Jeśli ucierpisz cyberprzemocy:

17 Bezpieczny Internet17 Uzależnienie od sieci Uzależnienie to nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. Zależność psychiczna to stan, w którym osoba dotknięta tą chorobą nie jest w stanie bez pomocy z zewnątrz przerwać określonych zachowań.

18 Bezpieczny Internet18 Rozpowszechnienie Internetu na świecie

19 Bezpieczny Internet19 Dziękuję za uwagę. Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Bezpieczny Internet Jak uchronić siebie przed zagrożeniami płynącymi z użytkowania sieci? Prezentację opracowała: Martyna Vogler."

Podobne prezentacje


Reklamy Google