Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczny Internet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczny Internet."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczny Internet

2 Statystyki: Przeważająca większość respondentów (92,4%) jest świadoma zagrożeń związanych z technologiami informatycznymi, ale prawie jeden na dwóch (48,6%) nie podjął żadnych praktycznych działań, aby zapobiec wystąpieniu niepożądanych incydentów!

3 Wykorzystywanie komunikatorów internetowych

4 Szkodliwe treści: pornografia, przemoc, wulgarność, sekty, używki,
hazard.

5 Gdzie szukać pomocy? www.safeinternet.pl www.dzieckowsieci.pl

6 Crimeware: to ogólna nazwa dla wszelkiego rodzaju złośliwych programów, które mają na celu wykradanie poufnych danych lub pieniędzy. Przykładem tego rodzaju oprogramowania są boty.

7 Jeśli doświadczysz cyberprzemocy:
- nie odpowiadaj na zaczepki – to uchroni Cię przed eskalacją wymierzonych w Ciebie działań, - nie kasuj wiadomości, jakie dostajesz – mogą okazać się jedynym dowodem w sprawie, - zrób screen – to następny sposób na zabezpieczenie dowodów, niezbędny w sytuacji, gdy cyberprzemoc ma miejsce np. na czacie czy forum internetowym lub wtedy, gdy ośmieszające treści zostały zamieszczone na jakiejś stronie internetowej

8

9 Uzależnienie od sieci:
Uzależnienie to nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. Zależność psychiczna to stan w którym osoba dotknięta tą chorobą nie jest w stanie bez pomocy z zewnątrz przerwać określonych zachowań.

10 Rozpowszechnienie Internetu na świecie:

11 Dziękuję za uwagę! Wykonała: Paulina Buklewska.


Pobierz ppt "Bezpieczny Internet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google