Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław Piszczek Michał Kłos

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław Piszczek Michał Kłos"— Zapis prezentacji:

1 Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław Piszczek Michał Kłos
Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa Weinert Maria Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "WEINERT" Zakład - Stolarski - Betoniarski - Tartak Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław Piszczek Michał Kłos

2 Plan prezentacji: Charakterystyka branży Analiza SWOT
Wnioski, rekomendacje

3 Charakterystyka branży
Lasy Państwowe uzyskały w 2010 r. ok. 5,3 mld zł ze sprzedaży drewna. W sumie zaoferowano 33,7 mln metrów sześciennych tego surowca. W tym roku Lasy zamierzają sprzedać ponad 34 mln m3 drewna. Podaż drewna zależy od możliwości pozyskania drewna, w praktyce zwiększa się ona co roku o ok tys. metrów sześciennych - tłumaczył na konferencji prasowej Wójcik. Dodał, że LP sprzedają niemal cały zaoferowany asortyment. Plan na rok 2011 zakłada pozyskanie 34,2 mln m3 drewna i sprzedaż 33,9 mln m3 drewna. Cena surowca drzewnego zależy od gatunków i jakości drewna oraz zainteresowania klientów, gdyż drewno jest sprzedawane na aukcjach internetowych - w przetargu ograniczonym (Portal Leśno-Drzewny), z którego mogą korzystać dotychczasowi klienci lub w przetargu nieograniczonym (portal e-drewno) dla nowych nabywców. W ubiegłym roku średnia cena wszystkich gatunków drewna ukształtowała się na poziomie 157 zł za m3.

4 Charakterystyka branży

5 Analiza SWOT Mocne strony to min. zaplecze technologiczne, park maszynowy, skuteczne działania handlowe, kooperacja z wieloma dużymi odbiorcami (brak uzależnienia od 1 klienta). Słaba strona to produkcja na terenie dzierżawionym – dodatkowe koszty. Wśród możliwości wyróżniono m.in. rozbudowa powierzchni produkcyjnych, ew. zakup innego zakładu produkcyjnego, rozwój produktów – wejście w nowy segment „trumien luksusowych”. Największe zagrożenie to uzależnienie od osób trzecich, od których najmowane są powierzchnie produkcyjne, wzrost cen surowca lub brak surowca. Strategia firmy jest agresywna.

6 Wnioski, rekomendacje Aktualne moce produkcyjne firmy są na granicy możliwości zaspokojenia potrzeb rynku. Procesy produkcyjne realizowane są w trybie 3-zmianowym, niekiedy w soboty i niedziele. Niezbędne jest przeprowadzenie zmian w zakresie technologii produkcji i organizacji pracy. W efekcie przeprowadzonego audytu stwierdzono potrzebę inwestycji w nowe maszyny i urządzenia, w tym m.in.: - uciosarki sterowane numerycznie, - prasę do klejenia z piłą jeżdżącą, - pracy montażowe. Możliwości dofinansowania inwestycji w ramach: działania 4.3 POIG Kredyt technologiczny.


Pobierz ppt "Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław Piszczek Michał Kłos"

Podobne prezentacje


Reklamy Google