Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół konsultantów: Michał Kłos Jarosław Piszczek Robert Lewicki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół konsultantów: Michał Kłos Jarosław Piszczek Robert Lewicki"— Zapis prezentacji:

1 Zespół konsultantów: Michał Kłos Jarosław Piszczek Robert Lewicki
Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo-Usługowe "POLIKARTON" S.C. Ul. Grunwaldzka 540/542 Poznań Zespół konsultantów: Michał Kłos Jarosław Piszczek Robert Lewicki

2 Plan prezentacji: Charakterystyka branży Analiza SWOT
Analiza benchmarkingowa Wnioski, rekomendacje

3 Charakterystyka branży
Opierając się na danych z 2007 roku opracowanych przez GUS wynika, że polski rynek papieru i druku był jednym z najbardziej perspektywicznych rynków europejskich. Jeszcze rok wcześniej rynek reklamy był ustabilizowany i utrzymywał się na satysfakcjonującym poziomie. Jednakże z powodu recesji wiele firm na rynku reklamy i wydawców rozpoczęło obniżać koszty. Odbija się to na rynku poligraficznym. Przychody, koszty i wynik finansowy poligrafii w I-IX.2007 (Źródło: GUS)

4 Analiza SWOT Mocne strony to przede wszystkim innowacyjny park maszynowy, różnorodność produktów - szeroka oferta, wykorzystanie własnego know-how. Słaba strona to duże zapasy - zamrażanie pieniędzy. Wśród możliwości wyróżniono m.in. ciągłe inwestycje, zakup nowych maszyn, poszerzanie oferty (Braille’a-owy rodzaj druku, możliwość szerszego zadruku etykiet - kolejna maszyna fleksograficzna nowej generacji). Największe zagrożenia to utrzymujący się wysoki kurs Euro (zakupy surowców do produkcji). Strategia firmy jest agresywna.

5 Analiza benchmarkingowa
wyniki firm produkcyjnych Przedsiębiorstwo "POLIKARTON" S.C. - wyniki Przywództwo (1) 59% 64% Polityka i strategia (2) 58% 56% Zarządzanie ludźmi (3) 53% Zasoby (4) 67% Procesy (5) 51% 57% Satysfakcja klientów (6) Satysfakcja zatrudnionych (7) 48% 54% Wpływ na otoczenie (8) 63% Efekt końcowy (9) 50% Wyniki spełnienia kryteriów Modelu EFQM (European Foundation for Quality Management) na tle wyników uzyskanych przez inne przedsiębiorstwa.

6 Wnioski, rekomendacje Jako dostawca dla branży spożywczej Polikarton powinno wprowadzić elementy systemu HACCP w obszarze produkcji dotyczącej platynek. Zaleca się na obecnym etapie dostosowanie do funkcjonującej już dokumentacji systemu ISO tego co dotyczy Dobrej Praktyki Produkcyjnej i Higienicznej, która będzie podstawą do przeprowadzenia analizy szans i zagrożeń w systemie HACCP. Godnym uwagi jest projekt odzyskiwania i kumulowania ciepła wytwarzanego przez maszyny drukarskie. Proponuje się zrealizowanie tej inwestycji z wykorzystaniem transferu technologii.


Pobierz ppt "Zespół konsultantów: Michał Kłos Jarosław Piszczek Robert Lewicki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google