Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HISZPAŃSKI BEZ TAJEMNIC WCZESNA NAUKA NOWOŻYTNEGO JEZYKA OBCEGO W PRZEDSZKOLU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HISZPAŃSKI BEZ TAJEMNIC WCZESNA NAUKA NOWOŻYTNEGO JEZYKA OBCEGO W PRZEDSZKOLU."— Zapis prezentacji:

1

2 HISZPAŃSKI BEZ TAJEMNIC WCZESNA NAUKA NOWOŻYTNEGO JEZYKA OBCEGO W PRZEDSZKOLU

3

4 Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego? Hiszpański, po chińskim i angielskim, jest trzecim najczęściej używanym językiem na świecie, drugim zaś w odniesieniu do osób, dla których jest on językiem ojczystym Hiszpański jest drugim najczęściej stosowanym językiem w międzynarodowej komunikacji i oficjalnym językiem Organizacji Narodów Zjednoczonych i jej struktur Hiszpański jest językiem ojczystym dla około 350 milionów ludzi w 21 krajach i jest powszechnie używany w kolejnych 21 krajach, gdzie nie jest on oficjalnym językiem Wielojęzyczność rozwija krytyczne myślenie- ta umiejętność pozwala postrzegać świat wieloma zmysłami; to kompetencja wspomagająca wiele sfer rozwoju Hiszpańska afirmacja życia jest „zaraźliwa”. Jeśli raz „posmakujesz” hiszpańskiej kultury i języka tej entuzjastycznej społeczności, już nigdy nie będziesz chciał przestać!

5 CZY WARTO MAŁE DZIECI UCZYĆ JEZYKÓW OBCYCH ? Dzieci przyswajają języki obce w naturalny sposób, bez zbędnego wysiłku. Maluchy są zdolne do nauki dwóch, a nawet trzech języków równocześnie. Dzieci nie tylko szybciej niż dorośli uczą się języków, ale także dzięki wczesnemu kontaktowi z odmiennymi niż macierzysty kodami językowymi, osiągają lepsze wyniki w nauce, mają lepiej rozwiniętą umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów oraz charakteryzują się otwartością i tolerancją wobec odmienności. Zrozumiałe jest więc stale rosnące zainteresowanie nauką języków obcych już od najmłodszych lat. Wiele badań potwierdza społeczne i edukacyjne korzyści płynące z dwujęzyczności i wielojęzyczności.

6 Dziecko, które rozpoczyna naukę języka obcego po 10 roku życia ma niewielkie szanse na perfekcyjne opanowanie jego wymowy. Dzieci mają naturalną predyspozycję do przyswajania języków obcych, okresem krytycznym jest 6 rok życia, później zdolność ta zanika. Współczesne badania naukowe wskazują na pierwsze trzy lata życia człowieka, jako okres najszybszego rozwoju mózgu. Poprzez naukę języka obcego stymuluje się komórki mózgowe dziecka. Badania wykazują, iż dzieci dwujęzyczne charakteryzują się lepiej rozwiniętymi umiejętnościami analizy i logicznego myślenia niż dzieci władające jednym językiem.

7 „ZABAWA SŁÓWKAMI”- PROGRAM AUTORSKI REALIZOWANY W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 29 W SZCZECINIE W naszym przedszkolu dzieci uczą się języka hiszpańskiego od 2010 roku. Początkowo nauka odbywała się w ramach innowacji pedagogicznej, a od 2013 r. realizowana jest, zgodnie z zaleceniami podstawy programowej, jako wczesna nauka nowożytnego języka obcego. W swojej pracy z dziećmi opieramy się programie autorskim ZABAWA SŁÓWKAMI W naszym przedszkolu dzieci uczą się języka hiszpańskiego od 2010 roku. Początkowo nauka odbywała się w ramach innowacji pedagogicznej, a od 2013 r. realizowana jest, zgodnie z zaleceniami podstawy programowej, jako wczesna nauka nowożytnego języka obcego. W swojej pracy z dziećmi opieramy się programie autorskim ZABAWA SŁÓWKAMI

8 Pani Kasia uczy dzieci hiszpańskiego Dzieci przygotowują się do Dnia hiszpańskiego

9 PROGRAM AUTORSKI NAUKI J. HISZPAŃSKIEGO ZABAWA SŁÓWKAMI Założenia metodyczne Dziecko jest podmiotem, centralną postacią każdego zajęcia. Czynnie uczestniczy w zajęciach opartych na zabawie, systematycznie pracuje na osiągniecie założonych celów. Nauczyciel j. hiszpańskiego planuje, dobiera metody i techniki nauczania przy uzgodnieniu i ścisłej współpracy z nauczycielem grupy, co generuje wymierne efekty. W trakcie zajęć dzieci nie korzystają z książek. Założenia metodyczne Dziecko jest podmiotem, centralną postacią każdego zajęcia. Czynnie uczestniczy w zajęciach opartych na zabawie, systematycznie pracuje na osiągniecie założonych celów. Nauczyciel j. hiszpańskiego planuje, dobiera metody i techniki nauczania przy uzgodnieniu i ścisłej współpracy z nauczycielem grupy, co generuje wymierne efekty. W trakcie zajęć dzieci nie korzystają z książek.

10 Cele nauczania Jednym z najważniejszych zadań edukacyjnych w procesie nauczania języka hiszpańskiego dzieci w wieku przedszkolnym jest : stymulowanie ich ciekawości i tolerancji wobec innych ludzi i kultur. rozwój kompetencji komunikacyjnych, wdrażanie do pracy w grupie, rozwijanie wrażliwości na wszelką odmienność, w tym językową, pobudzanie do twórczego myślenia i działania, umacnianie wiary we własne siły i w możliwo ści. Jednym z najważniejszych zadań edukacyjnych w procesie nauczania języka hiszpańskiego dzieci w wieku przedszkolnym jest : stymulowanie ich ciekawości i tolerancji wobec innych ludzi i kultur. rozwój kompetencji komunikacyjnych, wdrażanie do pracy w grupie, rozwijanie wrażliwości na wszelką odmienność, w tym językową, pobudzanie do twórczego myślenia i działania, umacnianie wiary we własne siły i w możliwo ści.

11 Dzieci 3 i 4 letnie gotowe do uczestnictwa w Dniu hiszpańskim Viva España!

12 Nasze osiągnięcia: Organizowanie, współorganizowanie i uczestnictwo w uroczystościach przedszkolnych, międzyprzedszkolnych i we współdziałaniu z instytucjami. Październik: Pasowanie na starszaka Listopad: Zabawa andrzejkowa, Grudzień: „Jasełka” w Książnicy Pomorskiej Styczeń: „Zabawa karnawałowa” z elementami fiesty hiszpańskiej Luty: Dzień Babci i Dziadka Kwiecień: „Cała Polska czyta dzieciom” (czytanie dzieciom „Mama pájaro”) Maj: Dzień hiszpański; Dzień Mamy i Taty; Udział w Świecie konwalii Czerwiec: Pożegnanie starszaków Organizowanie, współorganizowanie i uczestnictwo w uroczystościach przedszkolnych, międzyprzedszkolnych i we współdziałaniu z instytucjami. Październik: Pasowanie na starszaka Listopad: Zabawa andrzejkowa, Grudzień: „Jasełka” w Książnicy Pomorskiej Styczeń: „Zabawa karnawałowa” z elementami fiesty hiszpańskiej Luty: Dzień Babci i Dziadka Kwiecień: „Cała Polska czyta dzieciom” (czytanie dzieciom „Mama pájaro”) Maj: Dzień hiszpański; Dzień Mamy i Taty; Udział w Świecie konwalii Czerwiec: Pożegnanie starszaków

13 Z ogromną niecierpliwością dzieci czekają na Dzień hiszpański

14 Konkursy, zabawy i quizy po hiszpańsku

15 Nasza absolwentka tańczy dla wszystkich flamenco

16 Po wyczerpujących zabawach i konkursach czas na małe co nie co

17 Nasze smakołyki Wszystkie pyszności, które dzieci i goście mogą pałaszować podczas Dnia Hiszpańskiego, są dziełem samych dzieci, oraz ich rodziców.

18 Czerwony Kapturek po hiszpańsku (zabawa w teatr)

19 Dzieci przygotowują się do Dnia hiszpańskiego

20 Kontakt z rodzicami Dodatkowo dekoracje przy drzwiach głównych przedszkola. Tablica hiszpańska „El rincón español” dekorowana zgodnie z tematyką dekoracji w całym przedszkolu i przedstawia treści omawiane na zajęciach. Strona internetowa wzmacniająca proces uczenia się, poprzez dokładny opis czym zajmują się dzieci na zajęciach, wzbogacany o linki. Dodatkowo dekoracje przy drzwiach głównych przedszkola. Tablica hiszpańska „El rincón español” dekorowana zgodnie z tematyką dekoracji w całym przedszkolu i przedstawia treści omawiane na zajęciach. Strona internetowa wzmacniająca proces uczenia się, poprzez dokładny opis czym zajmują się dzieci na zajęciach, wzbogacany o linki.

21 Hasta la vista !!!


Pobierz ppt "HISZPAŃSKI BEZ TAJEMNIC WCZESNA NAUKA NOWOŻYTNEGO JEZYKA OBCEGO W PRZEDSZKOLU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google