Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Ryszarda Wyrzykowskiego w Bełdowie Bełdów 37 95-070 Aleksandrów Łódzki tel: (0-42) 712-14-94

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Ryszarda Wyrzykowskiego w Bełdowie Bełdów 37 95-070 Aleksandrów Łódzki tel: (0-42) 712-14-94"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Ryszarda Wyrzykowskiego w Bełdowie Bełdów 37 95-070 Aleksandrów Łódzki tel: (0-42) 712-14-94 e-mail: spbeldow@interia.pl

2 Początki działalności Oddział przedszkolny utworzony został w 1976, ale dzieci z obszaru miejskiego obwodowo należące do szkoły objęte były opieką w ramach ogniska przedszkolnego już w okresie powojennym.

3 Oddział przedszkolny Dyrektor szkoły i nauczyciel oddziału: -> mgr Elżbieta Antosik Wychowawca oddziału przedszkolnego: -> mgr Beata Rybczyńska Dzieci w wieku przedszkolnym korzystają ze szkolnej stołówki, pracowni komputerowych, biblioteki z centrum multimedialnym, sali gimnastycznej. Biorą udział we wszystkich imprezach organizowanych na terenie szkoły.

4

5 Oddział przedszkolny - inicjatywy

6 Innowacje teatralne Innowacja rozpoczęła się we wrześniu 2007 roku i trwała do czerwca 2008 r. Zabawa w teatr odbywała się systematycznie raz w tygodniu w trakcie planowanych zajęć. Każde zajęcia zawierały następujące elementy: ćwiczenia relaksacyjne, zabawy integrujące grupę, ćwiczenia oddechowe, działania plastyczne, ćwiczenia dykcyjne, ćwiczenia w kreowaniu powierzonych ról. Zabawa w teatr odbywała się systematycznie raz w tygodniu w trakcie planowanych zajęć. Każde zajęcia zawierały następujące elementy: ćwiczenia relaksacyjne, zabawy integrujące grupę, ćwiczenia oddechowe, działania plastyczne, ćwiczenia dykcyjne, ćwiczenia w kreowaniu powierzonych ról.

7 Zajęcia plastyczno-artystyczne w ramach projektu Nowy Impuls Zajęcia odbywały się od 21 marca 2007 roku do 20 marca 2008 roku. Miały na celu rozwijanie uzdolnień plastycznych i artystycznych, zainteresowań kulturą i tradycją regionu. Efektem prac dzieci stały się wystawy dzieł artystycznych i plastycznych w ramach Dnia Bełdowa i regionu oraz innych uroczystości.

8 Zabawy z angielskim Zajęcia w oddziale przedszkolnym prowadzone w formie zabaw z angielskim opierają się na współpracy z nauczycielem prowadzącym zajęcia w ramach obowiązującego pensum w zakresie wspólnie realizowanej tematyki. Zajęcia te powstały na wniosek Rady Rodziców i wytyczne do kształcenia w państwach zrzeszonych w Unii Europejskiej w formie programu własnego.

9 Udział w programie edukacyjnym o treści ekologicznej Realizacja programu Mieszkaniec Aleksandrowa Łódzkiego – świadomy przyjaciel przyrody – program edukacyjny dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich mieszkańców Aleksandrowa Łódzkiego. Wycieczka ekologiczna do szkółki leśnej Nadleśnictwa Grotniki. Dzięki tej ekologicznej lekcji prowadzonej przez prawdziwego leśnika młodzi obywatele stali się bardziej wrażliwi na piękno przyrody, szczególnie tej najbliższej - Bełdowskiej.

10 Zabawy taneczne Nawiązanie od września 2008 roku współpracy z MDK w Aleksandrowie Łódzkim. Pierwszy pokaz umiejętności dzieci odbył się w dniu 15 października 2008 roku podczas uroczystości nadania imienia szkole i poświęcenia sztandaru.


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Ryszarda Wyrzykowskiego w Bełdowie Bełdów 37 95-070 Aleksandrów Łódzki tel: (0-42) 712-14-94"

Podobne prezentacje


Reklamy Google