Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OLEK I HUBERT PRZEDSTAWIAJĄ. POLSKIE SYMBOLE NARODOWE Flaga Hymn Pt.,,Mazurek Dąbrowskiego Godło.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OLEK I HUBERT PRZEDSTAWIAJĄ. POLSKIE SYMBOLE NARODOWE Flaga Hymn Pt.,,Mazurek Dąbrowskiego Godło."— Zapis prezentacji:

1 OLEK I HUBERT PRZEDSTAWIAJĄ

2

3

4 POLSKIE SYMBOLE NARODOWE Flaga Hymn Pt.,,Mazurek Dąbrowskiego Godło

5 Flaga Według ustawy z dnia 31 stycznia 1980r.flaga Polski ma kształt prostokątny. Jest podzielona na dwa pasy: czerwony znajdujący się na dole i biały widoczny u góry. Jej święto obchodzimy 2 maja.

6 Hymn Hymn państwa polskiego nosi tytuł,,Mazurek Dąbrowskiego. Został napisany przez Józefa Wybickiego. Początkowo był pieśnią Legionów Polskich we Włoszech. Obowiązuje od 1927.

7 Pierwsza zwrotka i refren Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy. Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbieżemy. Marsz, marsz Dąbrowski z ziemi włoskiej do Polski. Za twoim przewodem, złączym się z narodem. Kliknij tam.

8 PAŃSTWO Jest to złożona, zróżnicowana wewnętrznie, wieloszczeblowa struktura administracyjna społeczeństwa zamieszkującego określone terytorium, dysponująca władzą ustawodawczą i sądowniczą.

9 Obywatelstwo To stosunek prawny łączący jednostkę z państwem i obowiązkami, z których zawarte są w konstytucji. O obywatelstwie dziecka decyduje obywatelstwo jego rodziców lub jednego z niech. Każdy z obywateli danego kraju ma swoje prawa nazwane prawami człowieka.

10 SPOŁECZEŃSTWO Jedno z głównych pojęć socjologii. Wspólnota (jednostek, grup) ukształtowana historycznie i zajmująca wspólne terytorium. Połączona m.in. więzią społeczną, poczuciem odrębności, warunkami życia i normami postępowania.

11 KONIEC


Pobierz ppt "OLEK I HUBERT PRZEDSTAWIAJĄ. POLSKIE SYMBOLE NARODOWE Flaga Hymn Pt.,,Mazurek Dąbrowskiego Godło."

Podobne prezentacje


Reklamy Google