Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NASZA OJCZYZNA - POLSKA Polska położona jest w Europie Środkowej, nad Morzem Bałtyckim, graniczy z siedmioma państwami: NASZA OJCZYZNA - POLSKA Rosją,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NASZA OJCZYZNA - POLSKA Polska położona jest w Europie Środkowej, nad Morzem Bałtyckim, graniczy z siedmioma państwami: NASZA OJCZYZNA - POLSKA Rosją,"— Zapis prezentacji:

1

2 NASZA OJCZYZNA - POLSKA

3 Polska położona jest w Europie Środkowej, nad Morzem Bałtyckim, graniczy z siedmioma państwami: NASZA OJCZYZNA - POLSKA Rosją, Litwą, Białorusią, Ukrainą, Słowacją, Czechami, Niemcami.

4 Wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego ciągnie się pas nizin nadmorskich. Dalej ku południu rozpościera się kraina jezior, czyli pas Pojezierzy: Pomorskiego i Mazurskiego. Dalej szeroki pas nizin. Na południu mamy pas wyżyn i starych gór. Na położenie geograficzne Polski wpływa malownicze ukształtowanie terenu. NASZA OJCZYZNA - POLSKA

5 FLAGA Flaga to jeden z głównych symboli państwa. Flaga Polski to biało – czerwony prostokątny płat tkaniny. Polska to nie tylko obszar geograficzny z barwnym krajobrazem, klimatem, florą i fauną. To także symbole, które świadczą o naszej polskości. Polskie symbole narodowe to: hymn, godło i flaga.

6 HYMN Hymn to uroczysty utwór, pieśń patriotyczna, która jest symbolem jedności i odrębności narodowej. Polskim hymnem państwowym jest Mazurek Dąbrowskiego. Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy. Co nam obca przemoc wzięła, Szablą odbierzemy. Ref. Marsz, marsz, Dąbrowski, Z ziemi włoskiej do Polski. Za twoim przewodem Złączym się z narodem. Przejdziem Wisłę, Przejdziem Wartę, Będziem Polakami. Dał nam przykład Bonaparte, Jak zwyciężać mamy. Ref. Marsz, marsz… NASZA OJCZYZNA - POLSKA Jak Czarniecki do Poznania, Po szwedzkim zaborze, Dla ojczyzny ratowania Wrócim się przez morze. Ref. Marsz, marsz… Już tam ojciec do swej Basi, Mówi zapłakany – Słuchaj jeno, pono nasi Biją w tarabany. Ref. Marsz, marsz… Oto jego słowa:

7 GODŁO Godło państwowe to symbol określonego państwa, umieszczany na fladze państwowej, pieczęciach państwowych i monetach. NASZA OJCZYZNA - POLSKA Polskim godłem narodowym jest Orzeł Biały na czerwonym tle, ze złotym dziobem i szponami oraz ze złotą koroną na głowie.

8 NASZA OJCZYZNA - POLSKA LOGO Logo Polski powstało w 2001 roku i może być używane przez każdą polską firmę i osobę prywatną. Służy promocji polskości.


Pobierz ppt "NASZA OJCZYZNA - POLSKA Polska położona jest w Europie Środkowej, nad Morzem Bałtyckim, graniczy z siedmioma państwami: NASZA OJCZYZNA - POLSKA Rosją,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google