Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Polskie symbole narodowe Godło Według legendy o powstaniu Państwa Polskiego, Lech założył tam, gdzie swoje gniazdo miał orzeł. Znajdujące się na ziemi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Polskie symbole narodowe Godło Według legendy o powstaniu Państwa Polskiego, Lech założył tam, gdzie swoje gniazdo miał orzeł. Znajdujące się na ziemi."— Zapis prezentacji:

1

2 Polskie symbole narodowe

3 Godło Według legendy o powstaniu Państwa Polskiego, Lech założył tam, gdzie swoje gniazdo miał orzeł. Znajdujące się na ziemi orle gniazdo uznał za dobry dla siebie znak pogańskich bogów. Tu więc nakazał zatrzymać się i rozpocząć budowę potężnego grodu. Biały orzeł po dziś dzień jest symbolem naszej Ojczyzny.

4 Godło naszej Ojczyzny na przestrzeni wieków

5 Godło naszego kraju z 1289 roku

6 Godło państwa polskiego za panowania króla Władysława II Jagiełły

7 Godło Polski za panowania króla Zygmunta Starego

8 Godło Polski za panowania króla polskiego Jana III Sobieskiego

9 Godło Polski z okresu powstania listopadowego z 1831 roku

10 Godło naszej Ojczyzny z czasów Królestwa Polskiego

11 Godło Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1919 - 1927

12 Godło Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1927 - 1945

13 Flaga Flaga naszej Ojczyzny jest biało - czerwona

14 Hymn państwowy Mazurek Dąbrowskiego Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy, Co nam obca przemoc wzięła, Szablą odbierzemy. Marsz, marsz Dąbrowski, Z ziemi włoskiej do Polski, Za Twoim przewodem Złączym się z narodem. Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, Będziem Polakami, Dał nam przykład Bonaparte, Jak zwyciężać mamy. Marsz, marsz Dąbrowski, Z ziemi włoskiej do Polski, Za Twoim przewodem Złączym się z narodem.


Pobierz ppt "Polskie symbole narodowe Godło Według legendy o powstaniu Państwa Polskiego, Lech założył tam, gdzie swoje gniazdo miał orzeł. Znajdujące się na ziemi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google