Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja dla klas 1 – 3 SP przygotowała mgr Anna Milewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja dla klas 1 – 3 SP przygotowała mgr Anna Milewska."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja dla klas 1 – 3 SP przygotowała mgr Anna Milewska

2 Pozycja zasadnicza Stoimy nieruchomo Stoimy nieruchomo Ciężar ciała równomiernie na obu stopach Ciężar ciała równomiernie na obu stopach Pięty złączone Pięty złączone Stopy rozwarte na szerokość środka podeszwy buta Stopy rozwarte na szerokość środka podeszwy buta Nogi w kolanach prosto a mięśnie nóg lekko napięte Nogi w kolanach prosto a mięśnie nóg lekko napięte Tułów wyprostowany, brzuch lekko wciągnięty, ramiona do tyłu Tułów wyprostowany, brzuch lekko wciągnięty, ramiona do tyłu Ręce opuszczone i proste w łokciach Ręce opuszczone i proste w łokciach Palce dłoni złączone i wyprostowane Palce dłoni złączone i wyprostowane Palec środkowy wzdłuż szwu spodni Palec środkowy wzdłuż szwu spodni Głowa delikatnie do góry, wzrok na wprost usta zamknięte Głowa delikatnie do góry, wzrok na wprost usta zamknięte Jeżeli wykonałeś poprawnie wszystkie wytyczne to właśnie stoisz na baczność i powinieneś wyglądać jak na ilustracji.

3 Każde państwo ma swoje własne symbole. Podkreślają jego niezależność, dumę i sławę. Są one związane z tradycją historyczną i dziejami kraju. Przez poszczególne wieki i epoki historyczne charakteryzowały istnienie narodu i państwa polskiego. Polskie symbole narodowe wyrażają miłość Polaków do ojczyzny i dążenie do jedności narodu. Są znamionami tożsamości, honoru, dumy i godności Polaków. To one zapewniają nam godne miejsce wśród innych narodów i państw.

4 "Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy."

5 ''Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.''

6 Kliknij niebieskie pole

7 Hymn to pieśń podniosła, patriotyczna, podkreślająca jedność i odrębność narodową. Może być śpiewana podczas uroczystości państwowych, świąt narodowych, w sytuacjach podkreślających odrębność narodową, podczas oficjalnych uroczystości gdzie reprezentowane jest Państwo (mecze, zawody sportowe), podczas podniosłych i spontanicznych uroczystości, tam gdzie wciągana jest flaga państwowa na maszt itp.

8 Polski Hymn Narodowy jest to "Pieśń legionów polskich we Włoszech", zw. z czasem "Mazurek Dąbrowskiego", która została napisana przez Józefa Wybickiego w Reggio (Włochy) między 16 a 19 lipca 1797 r. Dla uświetnienia uroczystości pożegnania odchodzących z miasta legionistów. "Mazurek Dąbrowskiego" został zatwierdzony jako hymn państwowy w latach 1926-27. Po II Wojnie Światowej w 1948 r. "Mazurek Dąbrowskiego" uznano ponownie ale już urzędowo jako hymn państwowy. Obowiązujący tekst hymnu i jego zapis nutowy zawiera Ustawa Sejmowa z 31 stycznia 1980 r.

9 Dąbrowski Jan Henryk (1755-1818), generał, jeden z najwybitniejszych polskich dowódców wojskowych. W pamięci potomnych gen. Dąbrowski pozostał jako organizator Legionów Polskich - pierwszego polskiego czynu zbrojnego po rozbiorach Polski, - jemu poświęcono pieśń Legionów "Mazurek Dąbrowskiego.

10 Napoleon I Bonaparte (1769 – 1821 ) – jeden z najwybitniejszych wodzów w dziejach świata. Odniósł wiele zwycięstw jako dowódca wojsk francuskich.

11 Stefan Czarniecki (1599 – 1665 ) – dowodził oddziałami polskimi w czasie wojen ze Szwecją. Jest wzorem niezłomnego i ofiarnego żołnierza.

12 W 1978 roku powstało w Polsce Muzeum Hymnu Narodowego. Mieści się ono w Będominie ( woj. pomorskie ), miejscowości, w której urodził się Józef Wybicki, autor słów hymnu. w której urodził się Józef Wybicki, autor słów hymnu.


Pobierz ppt "Prezentacja dla klas 1 – 3 SP przygotowała mgr Anna Milewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google