Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UKŁADY CZĄSTEK. Środek masy Środek masy ciała lub układu ciał to punkt, który porusza się tak, jak gdyby była w nim skupiona cała masa układu, a wszystkie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UKŁADY CZĄSTEK. Środek masy Środek masy ciała lub układu ciał to punkt, który porusza się tak, jak gdyby była w nim skupiona cała masa układu, a wszystkie."— Zapis prezentacji:

1 UKŁADY CZĄSTEK

2 Środek masy Środek masy ciała lub układu ciał to punkt, który porusza się tak, jak gdyby była w nim skupiona cała masa układu, a wszystkie siły zewnętrzne były przyłożone w tym punkcie.

3 Układy kilku cząstek

4 Jeżeli cząstki znajdują się w przestrzeni trójwymiarowej, to środek masy ma trzy współrzędne: Wektor położenia środka masy:

5 PĘD CZĄSTKI PĘD UKŁADU CZĄSTEK JEST RÓWNY ILOCZYNOWI CAŁKOWITEJ MASY UKŁADU ORAZ PRĘDKOŚCI JEGO ŚRODKA MASY: Zasada zachowania pędu : JEŻELI NA UKŁAD CZĄSTEK NIE DZIAŁAJĄ SIŁY ZEWNĘTRZNE LUB ICH WYPADKOWA JEST RÓWNA ZERU,TO CAŁKOWITY PĘD UKŁADU NIE ULAGA ZMIANIE

6 ZDERZENIA Zderzenie zachodzi wtedy, gdy dwa lub więcej ciał działa na siebie stosunkowo dużymi siłami w krótkim przedziale czasu.

7 Pęd i energia kinetyczna w zderzeniach Zderzenia niesprężyste zasada zachowania pędu

8 Zderzenia sprężyste: Zderzenia sprężyste: Zasada zachowania energii kinetycznej Zasada zachowania pędu

9 ZDERZENIA NA PŁASZCZYŹNIE po odbiciu od ściany v y =const


Pobierz ppt "UKŁADY CZĄSTEK. Środek masy Środek masy ciała lub układu ciał to punkt, który porusza się tak, jak gdyby była w nim skupiona cała masa układu, a wszystkie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google