Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Omówienie kwestii związanych z próbą badawczą Spotkanie robocze z pracownikami PUP odpowiedzialnymi za realizację badania pracodawców Toruń, 26 marca 2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Omówienie kwestii związanych z próbą badawczą Spotkanie robocze z pracownikami PUP odpowiedzialnymi za realizację badania pracodawców Toruń, 26 marca 2012."— Zapis prezentacji:

1 Omówienie kwestii związanych z próbą badawczą Spotkanie robocze z pracownikami PUP odpowiedzialnymi za realizację badania pracodawców Toruń, 26 marca 2012 r.

2 Dobór próby – zasady pozostają bez zmian 500 PODMIOTÓW MAŁYCH (A) 500 PODMIOTÓW ŚREDNICH (B) 1000 PODMIOTÓW DUŻYCH (C) Na podstawie przekazanych przez US w Bydgoszczy baz: 750 podmiotów małych, 750 podmiotów średnich oraz bazy Regon (1827 podmiotów) obliczono strukturę podmiotów w każdej z grup wielkości według sekcji PKD 2007. Dane te były punktem wyjścia dla dalszego podziału próby.

3 Weryfikacja próby Najważniejsze problemy 1. Brak podmiotów w ramach wskazanych sekcji i grup wielkości. 1. Zmiany w liczbie zatrudnionych osób. 2. Nieaktualne dane – czy jest lepsze narzędzie losowania niż Regon?

4 SPIS NAJWAŻNIEJSZYCH ZASAD 1. Liczba i struktura podmiotów według sekcji i grupy wielkości poddanych ankietyzacji w powiecie powinna być zgodna z liczbą podaną w tabeli. 2. Co w przypadku, gdy nie jest możliwa ankietyzacja w podmiocie spełniającym wszystkie warunki założone w podziale próby? 3. Ankietujemy podmioty, które brały udział w badaniu w 2011 roku. 4. Po zakończeniu ankietyzacji sprawozdanie z realizacji będzie miało postać takiej samej tabeli, jaką otrzymają Państwo na początku badania. Tabela z informacjami o liczbie zrealizowanych wywiadów z pracodawcami z poszczególnych sekcji oraz grup wielkości 5. W przypadku wszelkich problemów, wątpliwości proszę o kontakt 56-669-39-40 joanna.lajstet @wup.torun.pljoanna.lajstet @wup.torun.pl

5 SPIS NAJWAŻNIEJSZYCH ZASAD Po zakończeniu ankietyzacji sprawozdanie z realizacji będzie miało postać takiej samej tabeli, jaką otrzymają Państwo na początku badania. Tabela z informacjami o liczbie zrealizowanych wywiadów z pracodawcami z poszczególnych sekcji oraz grup wielkości będzie przekazywana razem z bazą z wynikami, przesyłana do WUP po zakończeniu ankietyzacji. W przypadku wszelkich problemów, wątpliwości proszę o kontakt 56-669-39-40 joanna.lajstet @wup.torun.pljoanna.lajstet @wup.torun.pl

6 Przypomnienie – PASW Data Collection Interviewer Instrukcja realizacji wywiadu Co zrobić, gdy ankieta zostanie błędnie wprowadzona.

7 JOANNA LAJSTET WOJEWÓDZKI URZĄD PRACY W TORUNIU WYDZIAŁ BADAŃ I ANALIZ Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Omówienie kwestii związanych z próbą badawczą Spotkanie robocze z pracownikami PUP odpowiedzialnymi za realizację badania pracodawców Toruń, 26 marca 2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google