Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Trzebież Port Trzebież – port morski w woj. zachodniopomorskim, w miejscowości trzebież, położony na zachodnim brzegu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Trzebież Port Trzebież – port morski w woj. zachodniopomorskim, w miejscowości trzebież, położony na zachodnim brzegu."— Zapis prezentacji:

1 Zachodniopomorski Szlak Żeglarski

2 Trzebież

3 Port Trzebież – port morski w woj. zachodniopomorskim, w miejscowości trzebież, położony na zachodnim brzegu przewężenia łączącego południową część Zalewu Szczecińskiego z Roztoką Odrzańską. Największy polski port nad Zalewem Szczecińskim, głównie rybacki, ale także handlowy, pasażerski i jachtowy, wodne przejście graniczne.Port Trzebież – port morski w woj. zachodniopomorskim, w miejscowości trzebież, położony na zachodnim brzegu przewężenia łączącego południową część Zalewu Szczecińskiego z Roztoką Odrzańską. Największy polski port nad Zalewem Szczecińskim, głównie rybacki, ale także handlowy, pasażerski i jachtowy, wodne przejście graniczne.

4 Świnoujście

5 W Świnoujściu znajduje się Terminal Promowy Świnoujście który jest największym i najnowocześniejszym terminalem promowym w Polsce. Regularnie kursuje stąd 9 promów morskich do Szwecji (Trelleborg i Ystad) i Danii(Kopenhaga oraz latem Ronne na Bornholmie). Połączenia te realizowane są przez Polferries oraz UnityLine.W Świnoujściu znajduje się Terminal Promowy Świnoujście który jest największym i najnowocześniejszym terminalem promowym w Polsce. Regularnie kursuje stąd 9 promów morskich do Szwecji (Trelleborg i Ystad) i Danii(Kopenhaga oraz latem Ronne na Bornholmie). Połączenia te realizowane są przez Polferries oraz UnityLine.

6 Dziwnów

7 Port rybacki przy nabrzeżu Dziwny wraz z zabudowaniami byłej spółdzielni rybackiej Belona. Obok marina na około 20 jachtów.Port rybacki przy nabrzeżu Dziwny wraz z zabudowaniami byłej spółdzielni rybackiej Belona. Obok marina na około 20 jachtów. Latem z przystani pasażerskiej trzy "pirackie" statki: Roza Weneda i Korsarz, które zabierają turystów w 2,5-godzinne rejsy po Bałtyku. Natomiast kolejny statek- Victoria I kursuje do Kamienia Pomorskiego i z powrotem.Latem z przystani pasażerskiej trzy "pirackie" statki: Roza Weneda i Korsarz, które zabierają turystów w 2,5-godzinne rejsy po Bałtyku. Natomiast kolejny statek- Victoria I kursuje do Kamienia Pomorskiego i z powrotem.

8 Kamień Pomorski

9 W porcie Kamień Pomorski dobrze rozwiniętymi funkcjami jest rybołówstwo indywidualne, żeglarstwo i od kilku lat turystyka pasażerska. Zanika funkcja transportowo – przeładunkowa pomimo istniejącego w porcie potencjału technicznego. Jeszcze kilka lat temu w skali jednego roku przeładowano tutaj prawie 23 tysiące ton ładunków masowych, głownie zbóż i kruszyw mineralnych.W porcie Kamień Pomorski dobrze rozwiniętymi funkcjami jest rybołówstwo indywidualne, żeglarstwo i od kilku lat turystyka pasażerska. Zanika funkcja transportowo – przeładunkowa pomimo istniejącego w porcie potencjału technicznego. Jeszcze kilka lat temu w skali jednego roku przeładowano tutaj prawie 23 tysiące ton ładunków masowych, głownie zbóż i kruszyw mineralnych. Szansy rozwoju portu należy upatrywać w przewozach pasażerskich ze względu na turystyczne i sanatoryjne walory Kamienia Pomorskiego. Jednostki białej floty na trasie Dziwnów – Kamień Pomorski przewożą w sezonie letnim około 20 tysięcy turystów.Szansy rozwoju portu należy upatrywać w przewozach pasażerskich ze względu na turystyczne i sanatoryjne walory Kamienia Pomorskiego. Jednostki białej floty na trasie Dziwnów – Kamień Pomorski przewożą w sezonie letnim około 20 tysięcy turystów.

10 Wolin

11 W porcie Wolin dokonywane były przeładunki głównie zboża oraz okresowo elementów budowlanych i innych. Dla przeładunków zboża najkorzystniejszy jest istniejący elewator z nabrzeżem (obecnie wyłączone z eksploatacji). Dla nabrzeża Przeładunkowego Południowego – problem stanowi brak poprawnego rozwiązania komunikacyjnego.W porcie Wolin dokonywane były przeładunki głównie zboża oraz okresowo elementów budowlanych i innych. Dla przeładunków zboża najkorzystniejszy jest istniejący elewator z nabrzeżem (obecnie wyłączone z eksploatacji). Dla nabrzeża Przeładunkowego Południowego – problem stanowi brak poprawnego rozwiązania komunikacyjnego.

12 Stepnica

13 Port Stepnica – mały port morski położony na wschodnim brzegu Zatoki Stepnickiej, części Roztoki Odrzańskiej, będącej zatoką Zalewu Szczecińskiego. Port jest częścią wsi Stepnica w woj. zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim.


Pobierz ppt "Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Trzebież Port Trzebież – port morski w woj. zachodniopomorskim, w miejscowości trzebież, położony na zachodnim brzegu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google