Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZESPÓŁ SZKÓŁ ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią KIERUNKI ROZWOJU XXII Walne Zebranie Członków Związku Miast i Gmin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZESPÓŁ SZKÓŁ ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią KIERUNKI ROZWOJU XXII Walne Zebranie Członków Związku Miast i Gmin."— Zapis prezentacji:

1 ZESPÓŁ SZKÓŁ ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią KIERUNKI ROZWOJU XXII Walne Zebranie Członków Związku Miast i Gmin Nadnoteckich Drezdenko 16 marca 2012 r.

2 W 30.01 1992r. Minister Transportu i Gospodarki Morskiej powołał Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

3 W dniu 21 stycznia 2000 r. na Statku Szkolnym Władysław Łokietek uroczyście podpisany został akt założycielski Związku Miast i Gmin Nadnoteckich.

4 31 maja 2003 r. Zespołowi Szkół Żeglugi Śródlądowej uroczyście nadano imię Wielkiego Polaka, rodem z Nakła komandora Bolesława Romanowskiego.

5 9 lutego 2007 r. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią przyjęty został w poczet Członków Związku Miast i Gmin Nadnoteckich jako Członek Honorowy.

6 17 kwietnia 2007 r. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią był gospodarzem wyjazdowego posiedzenia Komisji Infrastruktury Sejmu RP.

7 28 lipca 2008 r. jako Związek Miast i Gmin Nadnoteckich gościliśmy na Statku Szkolnym Władysław Łokietek Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Panią Annę Wypych – Namiotko.

8 W dniu 26 października 2011 r. uroczyście oddana została Nowa Przystań Wodna na rzece Noteć w Nakle nad Notecią z przeznaczeniem dla naszej szkoły.

9

10 TYPY SZKÓŁ (od 01.09.2012 r.) Technikum Żeglugi Śródlądowej kształcące w zawodzie technik żeglugi śródlądowej Technikum Żeglugi Śródlądowej kształcące w zawodzie technik żeglugi śródlądowej Technikum kształcące w zawodach: - technik mechanik - technik pojazdów samochodowych - technik eksploatacji portów i terminali Technikum kształcące w zawodach: - technik mechanik - technik pojazdów samochodowych - technik eksploatacji portów i terminali Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształcąca w zawodach: - ślusarz -mechanik pojazdów samochodowych - elektromechanik pojazdów samochodowych - operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształcąca w zawodach: - ślusarz -mechanik pojazdów samochodowych - elektromechanik pojazdów samochodowych - operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych

11 TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ technik żeglugi śródlądowej

12

13

14 TECHNIKUM technik eksploatacji portów i terminali

15 CELE KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) planowania i wykonywania prac związanych z eksploatacją portów i terminali; 2) organizowania prac związanych z eksploatacją środków transportu i obsługą podróżnych w portach i terminalach; 3) organizowania prac oraz prowadzenie dokumentacji związanych z magazynowaniem, składowaniem oraz przeładunkiem towarów i ładunków w portach i terminalach; CELE KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) planowania i wykonywania prac związanych z eksploatacją portów i terminali; 2) organizowania prac związanych z eksploatacją środków transportu i obsługą podróżnych w portach i terminalach; 3) organizowania prac oraz prowadzenie dokumentacji związanych z magazynowaniem, składowaniem oraz przeładunkiem towarów i ładunków w portach i terminalach;

16 Technik eksploatacji portów i terminali 1) rozróżnia rodzaje portów i terminali; 1) rozróżnia rodzaje portów i terminali; 2) rozróżnia elementy infrastruktury portów i terminali; 2) rozróżnia elementy infrastruktury portów i terminali; 3) charakteryzuje systemy zarządzania portami i terminalami; 3) charakteryzuje systemy zarządzania portami i terminalami; 4) charakteryzuje rodzaje usług w portach i terminalach; 4) charakteryzuje rodzaje usług w portach i terminalach; 5) określa właściwości towarów i ładunków; 5) określa właściwości towarów i ładunków; 6) posługuje się środkami łączności przewodowej i bezprzewodowej; 6) posługuje się środkami łączności przewodowej i bezprzewodowej; 7) korzysta z planów, map i danych statystycznych; 7) korzysta z planów, map i danych statystycznych; 8) posługuje się dwoma językami obcymi, w tym językiem angielskim, w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu; 8) posługuje się dwoma językami obcymi, w tym językiem angielskim, w zakresie niezbędnym do wykonywania zawodu;

17 Organizowanie obsługi podróżnych w portach i terminalach Organizowanie obsługi podróżnych w portach i terminalachUczeń: 1) określa oczekiwania klientów; 1) określa oczekiwania klientów; 2) korzysta z map, przewodników, ofert biur podróży, informatorów; 2) korzysta z map, przewodników, ofert biur podróży, informatorów; 3) wykorzystuje technologie informatyczne w procesie planowania, organizacji oraz eksploatacji portów i terminali; 3) wykorzystuje technologie informatyczne w procesie planowania, organizacji oraz eksploatacji portów i terminali; 4) przygotowuje oferty usług dla podróżnych; 4) przygotowuje oferty usług dla podróżnych; 5) planuje obsługę podróżnych w terminalach pasażerskich; 5) planuje obsługę podróżnych w terminalach pasażerskich; 6) sporządza dokumentację związaną z planowaniem obsługi podróżnych; 6) sporządza dokumentację związaną z planowaniem obsługi podróżnych;

18 Wykonywanie obsługi podróżnych w portach i terminalach Uczeń: 1) przygotowuje materiały informacyjne dla podróżnych; 2) udziela informacji podróżnym w terminalach pasażerskich; 3) sporządza dokumentację związaną z obsługą podróżnych; 4) sprawdza dokumenty podróżnych wymagane w terminalach pasażerskich; 5) obsługuje pasażerów zgodnie z obowiązującymi procedurami, także w sytuacjach; 6) podejmuje działania związane z przewozem osób chorych, niepełnosprawnych; 7) obsługuje urządzenia do kontroli osób i bagażu w portach lotniczych; 8) posługuje się dwoma językami obcymi, w tym językiem angielskim.

19 TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI

20 CHARAKTERYSTYKA ABSOLWENTA Absolwent zdobywa kwalifikacje niezbędne m.in. do: Absolwent zdobywa kwalifikacje niezbędne m.in. do: - planowania i wykonywania zadań związanych z eksploatacją portów i terminali - organizowania prac związanych z eksploatacją środków transportu i obsługą podróżnych w portach lotniczych, morskich, rzecznych i terminalach absolwent będzie przygotowany do podjęcia pracy w portach lotniczych, morskich i śródlądowych oraz centrach logistycznych.

21 TURYSTYKA NAD NOTECIĄ

22 Adres: ul. Dąbrowskiego 4 89-100 Nakło nad Notecią Adres: ul. Dąbrowskiego 4 89-100 Nakło nad Notecią Telefon: 52 385 25 68 693-855-010 Telefon: 52 385 25 68 693-855-010 E-mail: sekretariat@zegluganaklo.pl E-mail: sekretariat@zegluganaklo.pl Strona internetowa: www.zegluganaklo.pl Strona internetowa: www.zegluganaklo.pl DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt "ZESPÓŁ SZKÓŁ ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią KIERUNKI ROZWOJU XXII Walne Zebranie Członków Związku Miast i Gmin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google