Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Systemy dla przedsiębiorstw

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Systemy dla przedsiębiorstw"— Zapis prezentacji:

1 Systemy dla przedsiębiorstw
Kraków Więcej informacji o projekcie na : erp.sekwencja.org

2 Próba odpowiedzi na pytanie:
Cel prezentacji Próba odpowiedzi na pytanie: Jak dobrać system informatyczny dla firmy?

3 Przebieg prezentacji 1. Zarys problemu z wyborem systemu 2. Statystyki
3. Ewaluacja organizacji firmy 4. Rozwiązanie 5. Gdzie szukać wsparcia?

4 Czym się zajmujemy jako Sekwencja?
Od blisko 10 lat pomagamy polskim przedsiębiorcom w ich rozwoju poprzez: Pozyskiwanie finansowania na rozwojowe inwestycje, Doradztwo biznesowe i technologiczne w zakresie B+R. Nasze sukcesy: Rozwój wielu polskich firm, wzrost zatrudnienia, inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym w wielu sektorach, Pozyskanie ponad 500 milionów złotych na te cele, Rozwój partnerstwa m.in. w ramach Klastra Teleinformatycznego. Optymalizacja procesów biznesowych: Doradztwo dla firm z sektora MŚP w zakresie identyfikacji, mapowania i modelowania procesów biznesowych.

5 Jak dobrać system informatyczny dla firmy?
Istota problemu, Wskazówki.

6 Koszty wdrożenia systemu, Czaso – i pracochłonna obsługa procesów.
Konsekwencje złego wyboru systemu IT Koszty zakupu systemu, Koszty wdrożenia systemu, Czaso – i pracochłonna obsługa procesów. Komputerek dorzuć i ludziki też

7 70% firm niezadowolonych z efektów wdrożenia,
Statystyki 70% firm niezadowolonych z efektów wdrożenia, 44% wdrożeń częściowo udanych, 24% wdrożeń zakończonych niepowodzeniem, 32% wdrożeń zakończonych sukcesem. Każde wjeżdża osobno + grafika

8 Oprogramowanie nieodpowiednio dobrane do potrzeb firmy!
Powód Oprogramowanie nieodpowiednio dobrane do potrzeb firmy! g/recepta Rozwiązanie /?/

9 Stadia rozwojowe organizacji firmy

10 Rozwiązanie Weryfikacja konieczności wdrożenia systemu
Cel wdrożenia systemu Analiza procesów biznesowych

11 Precyzyjne i kompleksowe prześledzenie działań podejmowanych w firmie.
Analiza procesów biznesowych Precyzyjne i kompleksowe prześledzenie działań podejmowanych w firmie. g/Człowiek z lupą

12 Ocena infrastruktury informatycznej, Wywiad z pracownikami,
Etapy analizy Cel, Ocena infrastruktury informatycznej, Wywiad z pracownikami, Mapowanie procesów, Modelowanie procesów. Człowieczek na schodkach

13 Firma zewnętrzna + zaangażowanie własnych zasobów,
Kto powinien przeprowadzić analizę? Osoby z organizacji, Firma zewnętrzna + zaangażowanie własnych zasobów, Firma dostarczająca rozwiązanie.

14 Efekt analizy Identyfikacja procesów występujących w firmie,
Określenie potrzeb firm, Określenie funkcjonalności systemu → wybór systemu, Zaangażowanie pracowników w proces wyboru systemu.

15 Krótko na czym ona polega, co zyskujemy?
Rozwiązanie pomagające w wyborze: Skorzystać z usługi POIG 5.2 ERP Krótko na czym ona polega, co zyskujemy?

16 Rozwiązanie pomagające w wyborze
Usługa ta polega na: Analizie, Mapowaniu i Modelowaniu wybranych obszarów firmy: Produkcja, IT, Logistyka i magazyn. Określeniu miejsc problemowych (m.in. pod kątem IT czy korzystania z usług), Udzieleniu rekomendacji, kierując się kalkulacją kosztów do korzyści.

17 Rozwiązanie pomagające w wyborze
Plusy usługi: Jest decyzją PARP objęta całkowitym dofinansowaniem na zasadach pomocy publicznej - w efekcie nie wymaga on od Państwa angażowania środków finansowych. Jest szybka – trwa od 3 tygodni do 3 miesięcy - jest to średnio ok 5-ciu spotkań u Państwa (dojazd naszych konsultantów jest również nieodpłatny). Nie czekacie Państwo na decyzję o przyznaniu - jak w wypadku dotacji UE - wystarczy zapisać się online lub skorzystać z pomocy naszych konsultantów. Zapewniony dostęp (ponad 240h) do ekspertów będących praktykami w swoich dziedzinach - stykają się z oni na co dzień z problemami wielu firm, potrafią przez to dobrać właściwe rozwiązanie.

18 Rozwiązanie pomagające w wyborze
Zyskujecie Państwo: Wgląd w procesy biznesowe jakie zachodzą w Waszej firmie, określenie czy są one optymalnie ustawione. Wdrażając rekomendacje w zależności od określonego celu możecie Państwo w widoczny, odczuwalny sposób: Zmniejszyć koszty, Usprawnić funkcjonowanie poszczególnych działów, Usprawnić proces wdrażania nowych pracowników, Z większą świadomością zdecydować o wyborze formy zewnętrznych usług – outsourcingu, Zyskać czas na skupienie się na strategicznej działalności, Poprawić sprzedaż, Zwiększyć konkurencyjność. .

19 Na koniec: Usługa 5.2 ERP kluczowe informacje:
Z projektu skorzystało blisko 200 firm, Realizowany jest na terenie całego kraju, Firmy które wdrożyły rekomendacje, odczuły już w pierwszym kwartale oczekiwane zmiany, Dziś podając swoje dane możecie się Państwo zapisać tu i teraz. .

20 Dziękuję za uwagę Zachęcamy do skorzystania z wolnych miejsc w projekcie Natalia Pogoda Odział w Krakowie ul. Wenecja 2b/5 Kraków Więcej informacji o projekcie na : erp.sekwencja.org


Pobierz ppt "Systemy dla przedsiębiorstw"

Podobne prezentacje


Reklamy Google