Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Systemy dla przedsiębiorstw Kraków 26-03-2013 erp.sekwencja.org Więcej informacji o projekcie na :

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Systemy dla przedsiębiorstw Kraków 26-03-2013 erp.sekwencja.org Więcej informacji o projekcie na :"— Zapis prezentacji:

1 Systemy dla przedsiębiorstw Kraków 26-03-2013 erp.sekwencja.org Więcej informacji o projekcie na :

2 Cel prezentacji Próba odpowiedzi na pytanie: Jak dobrać system informatyczny dla firmy?

3 Przebieg prezentacji 1. Zarys problemu z wyborem systemu 2. Statystyki 3. Ewaluacja organizacji firmy 4. Rozwiązanie 5. Gdzie szukać wsparcia?

4 Czym się zajmujemy jako Sekwencja? Od blisko 10 lat pomagamy polskim przedsiębiorcom w ich rozwoju poprzez: Pozyskiwanie finansowania na rozwojowe inwestycje, Doradztwo biznesowe i technologiczne w zakresie B+R. Nasze sukcesy: Rozwój wielu polskich firm, wzrost zatrudnienia, inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym w wielu sektorach, Pozyskanie ponad 500 milionów złotych na te cele, Rozwój partnerstwa m.in. w ramach Klastra Teleinformatycznego. Optymalizacja procesów biznesowych: Doradztwo dla firm z sektora MŚP w zakresie identyfikacji, mapowania i modelowania procesów biznesowych.

5 Jak dobrać system informatyczny dla firmy? Istota problemu, Wskazówki.

6 Konsekwencje złego wyboru systemu IT Koszty zakupu systemu, Koszty wdrożenia systemu, Czaso – i pracochłonna obsługa procesów.

7 Statystyki 70% firm niezadowolonych z efektów wdrożenia, 44% wdrożeń częściowo udanych, 24% wdrożeń zakończonych niepowodzeniem, 32% wdrożeń zakończonych sukcesem.

8 Powód Oprogramowanie nieodpowiednio dobrane do potrzeb firmy! Rozwiązanie /?/

9 Stadia rozwojowe organizacji firmy

10 Rozwiązanie Weryfikacja konieczności wdrożenia systemu Cel wdrożenia systemu Analiza procesów biznesowych

11 Precyzyjne i kompleksowe prześledzenie działań podejmowanych w firmie.

12 Etapy analizy Cel, Ocena infrastruktury informatycznej, Wywiad z pracownikami, Mapowanie procesów, Modelowanie procesów.

13 Kto powinien przeprowadzić analizę? Osoby z organizacji, Firma zewnętrzna + zaangażowanie własnych zasobów, Firma dostarczająca rozwiązanie.

14 Efekt analizy Identyfikacja procesów występujących w firmie, Określenie potrzeb firm, Określenie funkcjonalności systemu wybór systemu, Zaangażowanie pracowników w proces wyboru systemu.

15 Rozwiązanie pomagające w wyborze: Skorzystać z usługi POIG 5.2 ERP Krótko na czym ona polega, co zyskujemy?

16 Rozwiązanie pomagające w wyborze Usługa ta polega na: Analizie, Mapowaniu i Modelowaniu wybranych obszarów firmy: Produkcja, IT, Logistyka i magazyn. Określeniu miejsc problemowych (m.in. pod kątem IT czy korzystania z usług), Udzieleniu rekomendacji, kierując się kalkulacją kosztów do korzyści.

17 Rozwiązanie pomagające w wyborze Plusy usługi: Jest decyzją PARP objęta całkowitym dofinansowaniem na zasadach pomocy publicznej - w efekcie nie wymaga on od Państwa angażowania środków finansowych. Jest szybka – trwa od 3 tygodni do 3 miesięcy - jest to średnio ok 5-ciu spotkań u Państwa (dojazd naszych konsultantów jest również nieodpłatny). Nie czekacie Państwo na decyzję o przyznaniu - jak w wypadku dotacji UE - wystarczy zapisać się online lub skorzystać z pomocy naszych konsultantów. Zapewniony dostęp (ponad 240h) do ekspertów będących praktykami w swoich dziedzinach - stykają się z oni na co dzień z problemami wielu firm, potrafią przez to dobrać właściwe rozwiązanie.

18 Rozwiązanie pomagające w wyborze Zyskujecie Państwo: Wgląd w procesy biznesowe jakie zachodzą w Waszej firmie, określenie czy są one optymalnie ustawione. Wdrażając rekomendacje w zależności od określonego celu możecie Państwo w widoczny, odczuwalny sposób: Zmniejszyć koszty, Usprawnić funkcjonowanie poszczególnych działów, Usprawnić proces wdrażania nowych pracowników, Z większą świadomością zdecydować o wyborze formy zewnętrznych usług – outsourcingu, Zyskać czas na skupienie się na strategicznej działalności, Poprawić sprzedaż, Zwiększyć konkurencyjność..

19 Na koniec: Usługa 5.2 ERP kluczowe informacje: Z projektu skorzystało blisko 200 firm, Realizowany jest na terenie całego kraju, Firmy które wdrożyły rekomendacje, odczuły już w pierwszym kwartale oczekiwane zmiany, Dziś podając swoje dane możecie się Państwo zapisać tu i teraz..

20 Dziękuję za uwagę Zachęcamy do skorzystania z wolnych miejsc w projekcie erp.sekwencja.org Więcej informacji o projekcie na : Odział w Krakowie ul. Wenecja 2b/5 31-117 Kraków Natalia Pogoda npogoda@sekwencja.org +48 512 908 125


Pobierz ppt "Systemy dla przedsiębiorstw Kraków 26-03-2013 erp.sekwencja.org Więcej informacji o projekcie na :"

Podobne prezentacje


Reklamy Google