Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa Format Sp. z o.o. Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław Piszczek Michał Jędrzejczak Ul. Rolna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa Format Sp. z o.o. Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław Piszczek Michał Jędrzejczak Ul. Rolna."— Zapis prezentacji:

1 Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa Format Sp. z o.o. Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław Piszczek Michał Jędrzejczak Ul. Rolna Wronki

2 Plan prezentacji: 1.Charakterystyka branży 2.Analiza SWOT 3.Analiza benchmarkingowa 4.Wnioski, rekomendacje

3 Charakterystyka branży Rynek artykułów gospodarstwa domowego -Polska jest bardzo atrakcyjnym miejscem do rozwijania produkcji eksportowej -Polscy producenci i dystrybutorzy w ostatnich latach odnotowali wzrost pod kątem wartości sprzedaż Branża motoryzacyjna -Rok 2009 był bardzo ciężki dla branży motoryzacyjnej, spadła produkcja oraz sprzedaż -Prognozy wzrostu produkcji i perspektywy rozwoju Branża metalowa -Pierwsze półrocze 2009 roku było okresem trudnym i obfitującym w zmiany Branża budowlana -Branżowe wskaźniki koniunktury utrzymują się na wysokim poziomie -Prognozy na lata dowodzą, że na rynku budowlanym utrzymuje się bardzo dobra koniunktura

4 Analiza SWOT Mocne strony to przede wszystkim Know-How i innowacyjne metody produkcji, zaplecze techniczne, kadrowe oraz zaawansowany poziom współpracy z producentami AGD. Słabe strony to brak własnego produktu oraz brak działu badawczo rozwojowego. Wśród możliwości wyróżniono m.in. wypromowanie własnego wyrobu oraz podjęcie współpracy z producentami branży motoryzacyjnej. Największe zagrożenia to narastająca konkurencja, wahania rynku oraz przenoszenie produkcji na wschód. Strategia firmy jest agresywną - wykorzystanie efektu synergii między mocnymi stronami organizacji i szansami w otoczeniu.

5 Analiza benchmarkingowa Wyniki spełnienia kryteriów Modelu EFQM (European Foundation for Quality Management) na tle wyników uzyskanych przez inne przedsiębiorstwa. Wyniki przedsiębiorstw branży metalowej FORMAT Sp. z o.o. Przywództwo (1)55%52% Polityka i strategia (2)47%44% Zarządzanie ludźmi (3)44%50% Zarządzanie zasobami i partnerstwo (4)53%60% Zarządzanie procesami (5)43%63% Satysfakcja klientów (6)46%55% Satysfakcja zatrudnionych (7)47%41% Wpływ na otoczenie (8)42%50% Efekt końcowy (9)45%49%

6 Wnioski, rekomendacje Przedsiębiorstwo FORMAT Sp. z o.o. jest prężnie rozwijającym się średnim przedsiębiorstwem o ustabilizowanej pozycji na rynku. Rekomendowany jest zakup nowych maszyn i urządzeń, które bezwzględnie poprawią konkurencyjność przedsiębiorstwa. Automatyzacja pewnych procesów umożliwiłaby zwiększenie wydajności, co miałoby przełożenie na ograniczenie kosztów prowadzonej działalności i poprawę rentowności wielu przedsięwzięć. Rekomenduje się zatem zakup prasy o nacisku 600T umożliwiającej produkcję elementów, których wytworzenie na obecnie posiadanych maszynach jest niemożliwe.

7 Wnioski, rekomendacje Możliwości dofinansowania inwestycji w ramach: -konkursu na Działanie 1.2. Wsparcie rozwoju MSP -działania 4.3 POIG Gdyby zdecydowała się na realizację prac badawczo- rozwojowych wówczas należałoby rozważyć skorzystanie z możliwości dofinansowania prowadzonej działalności z Działania POIG.


Pobierz ppt "Raport z audytu technologicznego dla przedsiębiorstwa Format Sp. z o.o. Zespół konsultantów: Robert Lewicki Jarosław Piszczek Michał Jędrzejczak Ul. Rolna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google