Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ? Autor: Natalia Domaradzka VIc.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ? Autor: Natalia Domaradzka VIc."— Zapis prezentacji:

1 KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ? Autor: Natalia Domaradzka VIc

2 LEŚNIK  Leśnik jest gospodarzem lasu. To osoba, która najlepiej go zna. Dba o drzewa i zwierzęta, które w nim mieszkają. Opiekuje się lasem – sadzi go, walczy z jego szkodnikami, zimą dokarmia zwierzynę. To on wie, które drzewo już można wyciąć, aby wykorzystać je do produkcji papieru lub mebli.

3 CZŁOWIEK  Przyjacielem lasu jest każdy człowiek, który dba o czystość w lesie i zwierzęta. Nie śmieci, nie hałasuje i nie niszczy.

4 DZIĘCIOŁ  Dzięcioł zjada pasożyty z drzew i w ten sposób je leczy. Przenosi w dziobie nasiona różnych roślin i sieje je. Niektóre gatunki dzięciołów zjadają padlinę, która zupełnie zgniłaby bez pozbycia się jej z lasu.

5 DZIK  Dzik pełni pożyteczną rolę w lesie, gdyż ryjąc w ziemi przyspiesza i ułatwia odnawianie się lasu.

6 LIS  W swoim naturalnym środowisku lis pełni bardzo pożyteczną rolę selekcjonera i sanitariusza, polując głównie na zwierzynę słabą i chorą oraz likwidując nadmiar gryzoni.

7 MIKROORGANIZMY ŚCIÓŁKI LEŚNEJ  Mikroorganizmy odgrywają bardzo ważną rolę w lesie. Dzięki temu, że rozkładają elementy ściółki leśnej, powstaje próchnica, która ma zasadniczy wpływ na żyzność gleby i jest niezbędna roślinom do życia.

8 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ? Autor: Natalia Domaradzka VIc."

Podobne prezentacje


Reklamy Google